КОЛИ: до 15 та до 30 числа щомісяця
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор та медіа
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиУ відповідь на виклики безпеці та гуманітарну кризу, спричинену війною Росії проти України, Чорноморський траст регіонального співробітництва (BST) оголошує новий конкурс проектних пропозицій для організацій громадянського суспільства (ОГС) та медіа-організацій з України.
Для кого
Проекти мають ініціювати ОГС та незалежні медіа, які мають законну реєстрацію, базу, переміщення та/або діяльність з України та сусідніх країн. Залучення додаткових місцевих партнерів дозволяється та вітається. Пропозиції не можуть покривати витрати, пов’язані з харчуванням, будівництвом/ремонтом або одягом.
Сума
1. Екстрені проекти: 10 000–16 000 доларів США.
2. Відновлення та розбудова потенціалу для ОГС: гранти максимум 25 000 доларів США.
3. Медіа-підтримка: гранти максимум 25 000 доларів США.
Терміни
Пропозиції прийматимуться та оцінюватимуться на постійній основі з кінцевими термінами 15-го та 30-го числа кожного місяця.
Тривалість заходів кожного виду проєктів від 3 до 9 місяців.
Умови
1. Екстрені проекти.
У цьому тематичному напрямі пріоритет надаватиметься пропозиціям, які охоплюють нагальні потреби громадських активістів і медіа-професіоналів, а також їхніх сімей:
-
Доступ до соціальних, юридичних та психіатричних послуг;
-
Негайна/тимчасова підтримка переселення всередині України або до сусідньої країни (наприклад, Молдови, Румунії, Польщі та інших країн, які приймають біженців), включаючи витрати на транспортування, тимчасове проживання та засоби індивідуального захисту (ЗІЗ);
2. Відновлення та розбудова потенціалу для ОГС.
У цій тематичній сфері пріоритет надаватиметься пропозиціям, які стосуються нагальних потреб ОГС, щоб вони могли відновити свою діяльність і продовжувати надавати підтримку своїм бенефіціарам. Наступні орієнтовні заходи є прийнятними в цій тематичній сфері (неповний перелік):
-
Підтримка цифровізації, така як заміна та/або придбання нового обладнання, відновлення та/або розвиток систем для зберігання та захисту даних;
-
Доступ персоналу та волонтерів до послуг із психічного здоров’я та лікувальних заходів;
-
Юридична допомога тим, хто переживає ситуації жорстокого поводження, включаючи торгівлю людьми та хабарництво, серед іншого.
-
Інституційна підтримка для покриття заробітної плати основної команди, витрат на оренду офісу (тимчасовий переїзд або постійний офіс), комунальних послуг, зв’язку;
-
Підготовка до надзвичайних ситуацій через тренінги з безпеки даних, надання першої допомоги та виживання в зонах війни/конфлікту;
-
Розбудова потенціалу та обладнання, які можуть допомогти запобігти цифровим і фізичним нападам на громадянське суспільство та медіа-організації, що базуються в Україні та поза межами країни.
3. Медіа-підтримка.
У цій тематичній сфері пріоритет надаватиметься пропозиціям, які підтримують ключову роль ЗМІ в інформуванні своєї аудиторії. Наступні орієнтовні заходи є прийнятними в цій тематичній сфері (неповний перелік):
-
Основна підтримка для нагальних потреб, таких як зарплата, витрати на тимчасові переїзди (оренда, комунальні послуги), зв’язок та обладнання, включаючи ноутбуки, камери, мікрофони тощо;
-
Підтримка творців медіа-контенту для диверсифікації джерел і форматів точної інформації за допомогою звітів на місцях і перевірки фактів;
-
Моніторинг і викриття зловмисників, їхніх наративів і моделей розповсюдження;
-
Створення контенту для охоплення різноманітної та нової аудиторії;
-
Розробка політичних рекомендацій щодо обмеження впливу неправдивих новин;
-
Доступ до медичних послуг для журналістів, включаючи психологічну підтримку, коучинг і лікування травм;
-
Тренінги з особистої безпеки/виживання для журналістів у зонах війни/конфлікту.
Подання документів
Пропозиції прийматимуться та оцінюватимуться на постійній основі з кінцевими термінами 15-го та 30-го числа кожного місяця. Проектні пропозиції необхідно надсилати на адресу blackseatrust@gmfus.org . Для того, щоб подати проектну пропозицію, організації повинні заповнити додані форми англійською або українською мовами .
-
форма заявки (англ.)
-
бюджетна форма (англ.)
-
аплікаційна форма (укр.)
-
бюджетна форма (укр.)
Подання іншими мовами України приймаються за запитом. До розгляду братимуться лише пропозиції, подані за допомогою цих форм.