ПРОГРАМА КЛАСТЕРНОГО ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА-ЄС

ДЕДЛАЙН: 4 червня 2024 року

БЮДЖЕТ: 3 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Опис

Для кого: кластери, допоміжні організації, органи державної влади та інноваційні агенції.

Сума: очікується, що бюджет кожного проєкту складатиме до 500 000 євро.

Ця програма сприятиме інтеграції українського бізнесу в ланцюжки доданої вартості ЄС та розвитку проектів співпраці та партнерства між європейськими та українськими кластерами та мережевими бізнес-організаціями. Це сприятиме розбудові потенціалу кластерів, професіоналізації підтримки бізнесу, особливо малого та середнього бізнесу, та зміцненню економічних зв’язків між європейськими та українськими екосистемами, регіонами та містами.

На практиці програма реалізовуватиметься консорціумами організацій, зацікавлених у створенні та веденні Кластерного партнерства (надалі – Партнерства). Партнерство буде сформовано через конкурс пропозицій, який об’єднає кластерні організації та інші бізнес-мережеві організації з держав-членів ЄС або інших країн, які беруть участь у компоненті МСП Програми єдиного ринку (SMP), а також з України, зацікавлені в об’єднанні. . До складу кожного Партнерства входитиме щонайменше одна організація з України, а також щонайменше дві організації з держав-членів ЄС.

Ця дія ґрунтується на розумінні того, що сприяння кластеризації та зміцнення кластерних організацій є дуже ефективними способами сприяння економічній конкурентоспроможності та промисловому переходу в усіх країнах. Крім того, підтримка співпраці між кластерами веде, серед іншого, до розширення торгівлі, інвестицій та партнерських проектів між учасниками кластеру. Задокументований успіх попередніх та існуючих кластерних дій у рамках програм COSME та SMP підтверджує ці тези.

Кластери є важливим рушієм економічного зростання та інновацій. Об’єднуючись у кластери, фірми можуть обмінюватися ідеями та ресурсами, що може призвести до розробки нових продуктів і послуг і створення нових ринків. Тому важливо вжити заходів для підтримки їх зростання та розвитку в Україні та їхніх контактів з колегами з ЄС.

Цей захід посилить співпрацю, спілкування та навчання. Він покращить якість спеціалізованих та індивідуальних послуг підтримки бізнесу, що надаються або спрямовуються для МСП, допомагаючи кластерним організаціям та їхнім членам вчитися один у одного, досліджувати та приймати нові рішення та розробляти стратегічні плани для кращої співпраці на європейському та міжнародному рівнях. Крім того, він має відповідати потребам у навчанні та бізнесі вздовж ланцюга доданої вартості, що вимагає навичок малих і середніх підприємств та менеджерів кластерів, щоб адаптуватися до тенденцій, викликів і можливостей, які постають разом із промисловими змінами.

Узяти участь

Ми допомогаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Замовити грант під ключ

Про гранти для початківців

Як отримати грант

Посібник для ветерана

Каталог фондів 

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

SMP-COSME-2024-CLUSTERUA-01