15 МЛН ЄВРО – ГРАНТ В СФЕРІ РОЗРОБКИ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

КОЛИ: до 24 листопада 2022 р. 17:00:00 за брюссельським часом

ДЕ: вся Україна

ГАЛУЗІ: технології, військова галузь

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити оформлення грантової заявки

Грант на передові радіолокаційні технології від Європейської комісії в рамках Програми Європейського оборонного фонду.

Загальна мета

Пасивні й активні радіочастотні (РЧ) системи загалом і радарні системи спостереження зокрема залишаються життєво важливими активами для підтримки операцій у кількох доменах: у т.ч. повітряні та протиповітряні місії, а також наземні/морські операції.

Зросло значення управління електромагнітним спектром. Робота радара має бути сумісною з іншими системами зв’язку та керування, що працюють одночасно. Управління випромінюванням і зондування як у просторі, так і на частоті підвищує прихованість систем. Це також покращує здатність системи надійно розрізняти сигнали, що надходять від пасивних і цивільних джерел, а також активні перешкоди, такі як перешкоди та приманки.

Технології, що розвиваються, призводять до збільшення появи загроз, які важко виявити та відстежити через їх низький радіолокаційний перетин (RCS) (наприклад, стелс-технології), характеристики маневрування (наприклад, системи гіперзвукової зброї, повільно рухаються повітряно-десантні підрозділи) або тактика атаки насичення. Зіткнувшись із таким широким спектром загроз (з точки зору зміни швидкості, кута наближення та висоти), існуючі системи спостереження досягають своєї межі з точки зору дальності виявлення, кутового покриття області та можливостей відстеження. Спеціальні режими роботи (наприклад, мультистатичні конфігурації) можуть покращити ефективність виявлення та відстеження. Однак вони призводять до підвищених вимог щодо формування кількох балок. Правильне виявлення,

Конкретна мета

Ці операційні та технічні проблеми можуть бути вирішені майбутніми системами з:

  • гнучке цифрове формування променя для оптимізації часу спостереження, покриття обсягу та надійності виявлення
  • Характеристики системи, такі як широке або надширокополосне покриття, низький рівень шуму, висока когерентність
  • Програмне забезпечення визначає форми хвиль із високим ступенем гнучкості та використанням кількох діапазонів
  • Функції обробки даних для покращення ефективності виявлення, розпізнавання цілей і класифікації, зокрема щодо нових загроз

Щоб працювати в різних умовах та бути інтегрованими в різні платформи, особливі вимоги також стосуються розмірів, ваги та енергоспоживання радіолокаційних модулів (наприклад, через мініатюризацію або групування функцій у невеликих електронних блоках), а також їх матеріали та дизайн електроніки для забезпечення оптимальної роботи в суворих умовах. Зусилля також спрямовані на інтеграцію кількох функцій (радар, зв’язок, радіоелектронна боротьба) в одній радіочастотній системі для багатоцільових систем (наприклад, див. заклик PADR-EMS-03-2019).

Можливості

Очікуваний вплив :

  • Внесок у потенціал і технологічну автономію технологічних і промислових учасників у державах-членах ЄС і Норвегії для розробки нових радіочастотних систем.
  • Розвиток спроможності визначати, розробляти та експлуатувати радіочастотні системи для спостереження, виявлення, відстеження та класифікації об’єктів, які важко виявити та відстежити у дедалі складніших середовищах та умовах експлуатації.
  • Підвищена гнучкість радіочастотних систем для створення багатофункціональних, повністю цифрових систем, здатних адаптуватися до ситуації та середовища.
  • Покращення інтеграції радіочастотних систем у розподілені платформи контролю та спостереження.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

🔴 Посібник “ЯК ОТРИМАТИ ГРАНТ!” Детальніше ТУТ