Заявки на цей конкурс EIC Accelerator Challenge можуть вимагати інвестиційний компонент понад 15 мільйонів євро в належним чином обґрунтованих випадках (запит на інвестиції понад 15 мільйонів євро дозволяється в належним чином обґрунтованих випадках – див. текст виклику Accelerator).
З метою захисту стратегічних інтересів Союзу та його держав-членів контракт може встановлювати конкретні умови та етапи, якщо це необхідно для забезпечення того, щоб технології стратегічного характеру для відкритої автономії не контролювалися прямо чи опосередковано третіми країнами, не пов’язаними з Horizon Europe або юридичними особами неасоційованих третіх країн.
Будь-яка технологія в рамках цього Завдання повинна бути розроблена надійно, приділяючи особливу увагу питанням безпеки, безпеки та етики в майбутніх програмах.
A. Компоненти квантової технології
У центрі уваги цього Accelerator Challenge – сприяння інноваціям у сфері компонентів квантової обробки інформації. Європа є світовим лідером у дослідженні квантових технологій. Перетворення цього рівня досконалості в дослідженнях і розробках на ринкові інновації є стратегічним пріоритетом, але компаніям, створеним для цього, здебільшого важко отримати необхідне фінансування для розширення масштабів. Підтримка європейських стартапів глибоких технологій у розробці апаратних компонентів, у тому числі окремих компонентів для квантових технологій, є ключовою для зміцнення технологічного суверенітету Європи та має вирішальне значення для переходу інновацій із лабораторії на ринок.
Ця стратегічна сфера особливо зосереджена на розробці нових, відмовостійких апаратних компонентів квантових обчислень (наприклад, за допомогою різних типів кубітів і нових методів керування ними), квантових датчиків, які працюють у реальному середовищі, а також пристроїв квантового зв’язку. які можуть бути розгорнуті в реальному середовищі для практичних застосувань, таких як квантові повторювачі, пристрої для квантового шифрування тощо. Розглядаються інновації в будь-якому сегменті ланцюжка створення вартості для розробки компонентів квантової технології.
Квантова комунікація має вирішальне значення для надзахищених комунікацій, і Європі необхідно збільшити виробництво базових компонентів і систем для розгортання квантової інфраструктури на основі надійної європейської технології.
Метою цього конкурсу є підтримка новаторських інновацій, які мають високий потенціал для розвитку:
– Відмовостійке квантове обчислення з:
-
покращена продуктивність;
-
значно спрощена інтеграція QPU (Quantum Processing Units) з керуючою електронікою;
-
масштабовані системи керування (розширюються до десятків тисяч кубітів, необхідні для значущих практичних застосувань);
-Компоненти квантового датчика для роботи в реальних/суворих умовах для різних сфер застосування, таких як екотоксикологія, фармацевтика, біомедицина, космос, виявлення корозії на електростанціях, газових/нафтових резервуарах, виявлення сировини, медична візуалізація, автомобілебудування та багато іншого.
-Пристрої квантового зв’язку, які можна розгорнути в реальному середовищі, такі як квантові повторювачі, пристрої для квантового шифрування тощо.
Очікується, що цей виклик допоможе ЄС взяти на себе провідну роль у розробці передових квантових обчислень, квантового зондування та квантових комунікацій, які можна використовувати в реальному середовищі та розгортати в різних областях.
Очікується, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі цей виклик розширить квантові можливості Європи, зміцнить її економічну стійкість і цифровий суверенітет. Це має прокласти шлях для того, щоб Європа була на передньому краї квантових можливостей до 2030 року, як це передбачено «Цифровим компасом до 2030 року»: європейський шлях для політичної програми цифрового десятиліття.
B. Розробка напівпровідникових мікросхем
Метою цього конкурсу є підтримка розробки та розробки інноваційних напівпровідникових компонентів та інтелектуальної власності для аналогових і цифрових інтегральних схем і систем, включаючи пам’ять, логіку, оптичні компоненти та датчики, у відповідних галузях технологій, таких як: штучний інтелект, периферійні обчислення, Інтернет речей, електричні та автономні транспортні засоби, зв’язок 5G/6G, кібербезпека, здоров’я та благополуччя, екологічна стійкість. Обсяг також включає інноваційні підходи до дизайну, які стосуються поєднання різних функціональних можливостей, таких як обчислення, радіочастота, живлення, пам’ять і датчики. Крім того, цей виклик має підтримувати розробку передових чіпів, щоб утримувати Європу на передовій напівпровідникової промисловості в найближчі роки, оскільки галузь процвітає для підвищення продуктивності та більшої інтеграції схем.
Існують обмеження щодо кількості разів, коли ви можете подавати пропозиції, описані в розділі розділу IV (Таблиця 8) Робочої програми EIC на 2023 рік щодо лімітів повторного подання.
Якщо ви зараз є учасником прийнятного проекту, який фінансується Horizon Europe або Horizon 2020, тоді ви можете подати заявку через свій існуючий проект за схемою Fast Track (див. Додаток 3 робочої програми EIC на 2023 рік). Ця схема управляється фінансуючим органом, відповідальним за існуючий проект, і застосовується до фінансуючих органів, перелічених у Додатку 3. Заявники також можуть подати заявку, якщо їхній проект фінансується відповідною програмою, якою керує держава-член або асоційована країна відповідно до Пілотної схеми плагіна. Схема плагіна для застосування до EIC Accelerator детально описана в Додатку 4 робочої програми EIC на 2023 рік.
Обмеження та макет сторінки пропозиції: Ви повинні підготувати свою заявку (коротку та повну заявку) на ІТ-платформі EIC, заснованій на штучному інтелекті, за допомогою он-лайн форм, відповівши на низку запитань: