ДЕДЛАЙН: 6 лютого 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: наука, освіта, бізнес, громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиГрантові конкурси в межах програми “Дії Марії Склодовської-Кюрі” напряму стратегії ЄС “Передова наука”.
Конкурс 1. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО MSCA 2024
Бюджет: 2 000 000 євро
Дедлайн: від 14 травня 2023 по 4 вересня 2024 року
Метою проєкту є сприяння міжнародному співробітництву у сфері MSCA в межах програми «Горизонт Європа» за допомогою спеціальних заходів підтримки, спрямованих на доповнення та забезпечення координації між існуючими каналами просування на місцевому рівні, а також забезпечення узгодженості з офіційними діалогами з питань політики у сфері досліджень та інновацій на двосторонньому та регіональному рівнях. Фокус має бути зосереджений:
на двосторонньому рівні з країнами, які уклали двосторонні науково-технічні угоди з ЄС (Алжир, Аргентина, Австралія, Бразилія, Канада, Чилі, Китай, Єгипет, Індія, Японія, Йорданія, Корея, Мексика, Марокко, Нова Зеландія, Південна Африка, Швейцарія, Туніс, Україна та США);
на регіональному рівні – в межах дворегіональних діалогів з питань політики у сфері досліджень та інновацій, зокрема, з Африканським Союзом, ASEAN, LAC, середземноморськими країнами-партнерами, країнами Східного партнерства та Західними Балканами.
На основі результатів дослідження про міжнародний вимір MSCA в Програмі «Горизонт 2020», заходи, які мають бути реалізовані, повинні включати в себе:
-
стратегічну підтримку двостороннього/регіонального співробітництва;
-
популяризацію можливостей співпраці у межах MSCA;
-
міжгалузеві заходи.
Деталі ТУТ
Конкурс 2. СТИПЕНДІЇ MSCA ДЛЯ ПОСТДОКТОРІВ НАУК 2024
Бюджет: 270 750 000 євро
Дедлайн: від 10 квітня 2024 по 11 вересня 2025 року
Стипендії надаватимуться провідним дослідникам, які здійснюють міжнародну мобільність. Заявки подаються спільно дослідником та бенефіціаром з академічного або неакадемічного сектору.
Постдокторські стипендії можуть проходити або в Європі (тобто в країні-члені ЄС або асоційованій країні Програми «Горизонт Європа»), або в третій країні, не асоційованій з Програмою «Горизонт Європа».
Європейські постдокторські стипендії відкриті для дослідників будь-якої національності, які бажають взяти участь у науково-дослідних проєктах, приїхавши до Європи з будь-якої країни світу або переїхавши в межах Європи. Стандартна тривалість цих стипендій має становити від 12 до 24 місяців.
Міжнародні постдокторські стипендії відкриті для громадян європейських країн або довгострокових резидентів [1], які бажають взяти участь у науково-дослідницьких проєктах з організаціями за межами країн-членів ЄС та асоційованих країн Програми «Горизонт Європа». Ці стипендії передбачають стажування в третій країні, що не є асоційованою, тривалістю не менше 12 і не більше 24 місяців, та обов’язкове повернення в приймаючу організацію, розташовану в країні-члені ЄС або асоційованій країні Програми «Горизонт Європа», тривалістю не менше 12 місяців.
Особливі умови відбору застосовуються до стипендій MSCA для постдокторантів у дослідницьких галузях, охоплених Програмою досліджень і навчання Євратому на 2021-2025 рр.
Деталі ТУТ
Конкурс 3. ТРАНСНАЦІОНАЛЬНА СПІВПРАЦЯ МІЖ НАЦІОНАЛЬНИМИ КОНТАКТНИМИ ПУНКТАМИ (НКП)
Бюджет: 2 000 000 євро
Дедлайн: від 16 травня 2024 по 4 вересня 2025 року
Метою проєкту є надання сприяння транснаціональному співробітництву між національними контактними пунктами (НКП) для MSCA, в тому числі створеними в третіх країнах, для виявлення та обміну передовим досвідом, а також підвищення загального рівня підтримки заявників, беручи до уваги різноманітність учасників та їхнього досвіду.
Підтримка надаватиметься консорціуму офіційно номінованих НКП MSCA. Заходи будуть адаптовані до потреб і пріоритетів відповідних НКП і можуть включати бенчмаркінг, проведення спільних семінарів, розширення транскордонних брокерських заходів, проведення тренінгів, пов’язаних з MSCA і більш широкими пріоритетами та інструментами досліджень і розробок, схеми твінінгу та наставництва. Особлива увага приділятиметься підвищенню компетентності НКП MSCA, включаючи допомогу новачкам і менш досвідченим НКП у швидкому опануванні знань і навичок, здобутих їхніми колегами. Співпраця з іншими мережами ЄС, такими як Euraxess Worldwide, Enterprise Europe Network, COST, буде заохочуватися з метою підвищення обізнаності потенційних бенефіціарів, особливо в неакадемічному секторі.
Очікувана тривалість акції становить 36 місяців.
Деталі ТУТ
Конкурс 4. ДОКТОРСЬКІ МЕРЕЖІ MSCA 2024
Бюджет: 451 150 000 євро
Дедлайн: від 29 травня по 27 листопада 2024 року
Докторські мережі MSCA реалізовуватимуть докторські програми у партнерстві з університетами, науково-дослідними установами та дослідницькими інфраструктурами, бізнесом, включаючи малі та середні підприємства, та іншими соціально-економічними суб’єктами з різних країн Європи та за її межами. Докторські мережі MSCA відкриті для участі організацій з третіх країн з метою сприяння розвитку стратегічних міжнародних партнерств для підготовки та обміну дослідниками.
Ці докторські програми відповідатимуть чітко визначеним потребам у різних сферах досліджень і розробок, знайомитимуть дослідників з академічним і неакадемічним секторами та пропонуватимуть навчання навичкам, пов’язаним із дослідженнями, а також навичкам і компетенціям, що стосуються інновацій та довгострокового працевлаштування (наприклад, підприємництво, комерціалізація результатів, права інтелектуальної власності, комунікація). Пропозиції щодо докторських мереж можуть відображати існуючі або заплановані дослідницькі партнерства між організаціями-учасницями.
Процедура відбору кандидатів до докторантури має бути відкритою, прозорою та ґрунтуватися на особистих досягненнях відповідно до Кодексу професійної етики під час працевлаштування дослідників. У повідомленні про вакансію (яке має бути поширене на міжнародному рівні) потрібно зазначити, чи опубліковані ставки включають усі податки та внески роботодавця та працівника. За можливості, слід публікувати зарплату-брутто (чиста зарплата + податки та внески працівника).
Докторські мережі MSCA сприяють здобуттю докторських ступенів в галузі промисловості, а також сприяють реалізації спільних докторських програм.
Деталі ТУТ
Конкурс 5. НАУКОВЦІ MSCA В ГРУПІ РИЗИКУ
Бюджет: 1 500 000 євро
Дедлайн: від 12 вересня 2024 по 14 січня 2025 року
Ґрунтуючись на наявних результатах минулих і поточних ініціатив «Дослідники в зоні ризику», передбачається подальша підтримка національних і міжнародних організацій, які працюють із дослідниками в зоні ризику і прагнуть посилити і професіоналізувати свою діяльність. Така підтримка має сприяти подальшому розвитку і зміцненню співпраці та зв’язків між європейськими, національними та інституційними ініціативами і програмами, підвищенню обізнаності про те, чому дослідники перебувають у зоні ризику, а також визначенню і наданню найкращих можливих рішень проблем, з якими стикаються ці дослідники.
Заходи підтримки мають бути узгоджені із загальними цілями MSCA, зокрема, науковою досконалістю, навичками та кар’єрним розвитком, міжсекторальною мобільністю, рівними можливостями та інклюзивністю, сприятливими умовами праці, балансом між роботою та особистим життям, а також сприянням відкритій науці, інноваціям та підприємництву. Заходи не повинні дублювати інші заходи, передбачені в межах програми «Горизонт Європа» або інших програм, що фінансуються ЄС, таких як Еразмус+, а навпаки, сприятимуть синергії між цими програмами. Заходи, що реалізуються в межах цієї програми підтримки, повинні доповнювати заходи в державах-членах і третіх країнах, пов’язаних з «Горизонт Європа».
Очікувана тривалість проєкту становить 36 місяців. Кінцевий термін подання заявок на участь у конкурсі: 14 січня 2025 року 17:00 (CET).
Деталі ТУТ
Конкурс 6. СПІВФІНАНСУВАННЯ MSCA
Бюджет: 99 280 000 євро
Дедлайн: від 8 жовтня 2024 по 6 лютого 2025 року
Кандидати повинні подати заявки на нові або вже наявні докторські та постдокторські програми, спрямовані на розвиток людських ресурсів у сфері досліджень і розробок на регіональному, національному або міжнародному рівнях. Ці програми будуть співфінансовані MSCA COFUND.
Запропоновані програми можуть охоплювати будь-які дослідницькі дисципліни («висхідний підхід», англ. «bottom up»), але у виняткових випадках можуть також зосереджуватися на конкретних дисциплінах, зокрема, коли вони ґрунтуються на національних або регіональних Стратегіях досліджень та інновацій для «розумної» спеціалізації (стратегії RIS3). У цьому випадку діапазон охоплених дисциплін повинен надавати дослідникам достатню гнучкість у визначенні своєї теми.
Синергія фінансування з фондами політики згуртованості (Cohesion policy funds) та Фондом відновлення та стійкості (RRF) активно вітається.
План розвитку кар’єри (Career Development Plan) мають спільно розробити науковий керівник і кожен залучений дослідник під час прийняття на роботу. Окрім дослідницьких цілей, цей план включає навчальні та кар’єрні потреби дослідника, в тому числі навчання навичкам, які можуть бути передані, викладання, планування публікацій та участь у конференціях і заходах, спрямованих на популяризацію науки і досліджень серед громадськості. План повинен бути складений на початку прийому на роботу і має бути переглянутий (та, за потреби, оновлений) впродовж 18 місяців.
Програма Співфінансування реалізується у формі:
Узяти участь
Ми допомогаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як парнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.