ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ БУДІВЕЛЬ – ШВИДКА, ГЛИБША, РОЗУМНІША РЕНОВАЦІЯ, ЩО КЕРУЄТЬСЯ, ПОСЛУГАМИ ТА ДАНИМИ

ДЕДЛАЙН: 19 вересня 2024 року

БЮДЖЕТ: 6 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Ціль

Ця тема сприяє досягненню цілей стратегії ЄС Renovation Wave і має на меті допомогти впровадити поточну та майбутню політику щодо будівель, зокрема з огляду на переглянуту Директиву про енергоефективність будівель (EPBD), але також враховуючи аспекти Нової Європейської Ініціатива Bauhaus .

Ця тема стосується кількох сфер, які є ключовими для досягнення амбітних цілей ЄС щодо декарбонізації будівель. Він спрямований на розробку та впровадження підходів, які об’єднують учасників, ринки, рамки та інноваційні рішення, щоб підвищити привабливість модернізації будівель і зменшити адміністративне, логістичне та фінансове навантаження, яке все ще пов’язане з (глибокою) модернізацією будівель. Тема також спрямована на вирішення потреби в якісних даних, щоб зробити верифікацію та фінансування більш надійними та допомогти розгорнути послуги, які підвищують енергоефективність і розумність будівель. Пропозиції повинні, де це доцільно, досліджувати синергію, одночасно пов’язуючи, будуючи, доповнюючи або сприяючи поширенню на ринку результатів проектів, що фінансуються в рамках інших програм ЄС, зокрема Horizon 2020 і Horizon Europe.

Очікується, що пропозиції будуть зосереджені на одній із двох областей (A або B), визначених нижче. У своєму вступі пропозиції повинні чітко визначати одну сферу, за якою пропозиція буде оцінюватися. Якщо пропозиція стосується елементів більш ніж одного обсягу, це має бути належним чином обґрунтовано.

Сфера застосування

Сфера А: сприяння масштабній глибокій реконструкції

Дії в рамках сфери дії А повинні стимулювати обсяг і попит на глибоку реконструкцію шляхом агрегування попиту та впровадження бізнес-моделей для проектів глибокої реконструкції на районному рівні, шляхом розгортання таких інструментів, як паспорти реконструкції будівель або покращення координації малих і середніх учасників у ланцюжку постачання.

Тема вітає дії на всіх ринках, незалежно від їх готовності чи зрілості, і зокрема на менш зрілих ринках.

Пропозиції повинні пояснювати та адаптувати запропоновані заходи до контексту, в якому вони будуть діяти.

Заявники звертаються до Директиви про енергоефективність будівель, яка містить юридичні визначення таких понять, як «глибокий ремонт», «поетапний глибокий ремонт» або «будівля з нульовими викидами». Окрім підвищення енергоефективності та переходу на стійкі джерела енергії, пропозиції повинні враховувати якість внутрішнього середовища (IEQ) та аспекти комфорту.

Пропозиції повинні стосуватися принаймні однієї з таких сфер/аспектів:

  • Усуньте ринкові бар’єри та стимулюйте розвиток бізнес-моделей для реалізації великомасштабних проектів глибокої реконструкції, наприклад, на рівні району чи мікрорайону. Пропозиції мають зробити весь процес реконструкції простішим і привабливішим для всіх учасників, від зацікавлених сторін будівництва та інвесторів до власників і мешканців будівель. Пропозиції мають сприяти мобілізації та об’єднанню попиту, а також зв’язку між попитом і пропозицією, наприклад, взаємодії між власниками будівель, менеджерами та постачальниками. Пропозиції не повинні зосереджуватися на розробці технології та/або матеріалів, а на розгортанні готових до ринку технологій і пакетів і націлювання на сегменти будівель або типології, які дозволять швидке та масштабне розгортання. Пропозиції також можуть стосуватися стандартизації рішень для реконструкції будівель та аспектів, пов’язаних із циркулярністю, де це необхідно. Пропозиції можуть стосуватися розгортання матеріалів і рішень, які підвищують енергоефективність і благополуччя в будівлях, включаючи індустріалізовані збірні та модульні рішення або інші рішення, враховуючи також круглі та біологічні матеріали. Пропозиції мають бути спрямовані на скорочення витрат на будівництво, часу перебування на об’єкті для ремонту, зменшення використання матеріалів і впливу потенційних збоїв у постачанні, зменшення вуглецевого сліду та викидів протягом усього життєвого циклу, а також збільшення циклічного циклу. Окрім технічних рішень, слід брати до уваги бізнес-моделі, рішення щодо фінансування, гарантії виконання, процеси проектування та закупівлі.

  • Оформити паспорти реконструкції будинків. Це інструмент, запроваджений у редакції EPBD для оснащення власників будівель, які планують поетапну реконструкцію своїх будівель. Паспорти реконструкції надають чітку стратегію поетапної реконструкції з метою перетворити будівлю на будівлю з нульовим рівнем викидів до 2050 року, допомагаючи власникам та інвесторам спланувати найкращий час і обсяг втручань, а також пов’язуючи їх зі схемами фінансування та фінансування. Як зазначено в переглянутому EPBD, держави-члени повинні будуть запровадити схему оновлення паспортів, щоб надати своїм громадянам доступ до використання цього інструменту. Таким чином, пропозиції повинні відповідати еволюції на територіях, де вони працюватимуть, і узгоджуватися з ЄС і національними рамками, де це можливо. Необхідно враховувати взаємозв’язок цього інструменту з іншими інструментами, пов’язаними з будівництвом, наприклад сертифікатами енергетичної ефективності та цифровими журналами будівельних журналів. Пропозиції також повинні узгоджуватися з існуючими схемами підтримки та фінансування, а також з «єдиним вікном» або службами підтримки ремонту для власників будинків у їхній сфері діяльності.

  • Усуньте перешкоди, пов’язані з відсутністю координації між різними учасниками та професіями, залученими до постачання ремонтних робіт (зокрема, малими та середніми підприємствами та окремими майстрами), а також потенціалом, необхідним у секторі для досягнення цілей «Хвилі оновлення». Дії повинні стимулювати співпрацю та призводити до створення партнерств і консорціумів, здатних запропонувати бізнес-моделі та довгострокові моделі співпраці між ММСП (мікро-, малими та середніми підприємствами), які ефективно охоплюють будинки та власників будинків і забезпечують глибоку реконструкцію з гарантіями (включаючи перейти на ефективне опалення та охолодження на основі відновлюваних джерел), зменшуючи ризики та транзакційні витрати для компаній. Це може включати стандартизацію договірних аспектів, наприклад, зобов’язань у разі низької якості роботи, об’єднання різних професій та/або навчання для надання спільних пропозицій і спільної роботи над проектами глибокої реконструкції, забезпечення більш надійного обміну інформацією між компаніями, демонстрація інтегрованих пропозицій для глибокого ремонту для потенційних клієнтів тощо. Цю діяльність можна пов’язати з послугами, які надають «єдине вікно» для ремонту, ринки чи інші сприятливі структури. Пропозиції також повинні включати аспекти, пов’язані з якістю та гарантіями, що додає впевненості нинішнім і майбутнім клієнтам, включаючи, наприклад, потенційний зв’язок гарантій виконання з платежами та процедурами оцінки робіт після завершення для врахування отриманих уроків. Пропозиції повинні забезпечувати застосування результатів на цільових місцевих, регіональних та/або національних ринках, а також для відповідного підсектору будівельного фонду, наприклад, шляхом залучення професійних організацій/асоціацій та/або інших відповідних зацікавлених сторін.

Сфера B: Енергетичні дані та послуги будівель

Очікується, що будуть вжиті заходи для підвищення доступності, якості та точності даних про будівлі та доступу до них для багатьох користувачів і сторін, включаючи фінансові установи та агрегатори даних; Крім того, очікується, що вони вивчатимуть і сприятимуть використанню даних для розробки та фінансування послуг, які підвищують енергетичну ефективність будівель та ефективність системи. Дії також можуть розробити та застосувати підходи до використання кращих даних для підвищення надійності та узгодженості ключових інструментів, таких як сертифікати енергоефективності.

Технологічні, в тому числі інноваційні, рішення можуть використовуватися як стимулятори, але не повинні бути в центрі дії.

Дії мають стосуватися, наприклад, однієї чи кількох із таких сфер/аспектів:

  • Розробка методологій, які роблять збір і структурування даних більш надійними та сприяють систематичній інтеграції та використанню звичайних і виміряних даних, включаючи, де це доречно, великі дані. Це включає інноваційні методи та інструменти для вимірювання та/або оцінки та/або розрахунку енергоефективності та енергозбереження, сприяння фінансуванню енергетичної реновації та впровадження енергетичних послуг. Це також може стосуватися неенергетичних переваг, зокрема здоров’я, добробуту та продуктивності за рахунок покращення якості навколишнього середовища в приміщенні.

  • Як зазначено в переробленому тексті Директиви про енергоефективність будівель (EPBD), сприяти покращенню доступу власників будівель, орендарів і менеджерів будівель до даних про будівлі; допомогти покращити доступ третіх сторін, зокрема фінансових установ, і постачальників послуг, таких як енергосервісні компанії (ESCO) і агрегатори, до даних про будівлі, наприклад, підтримуючи еволюцію національних норм, пов’язаних з доступом до енергетичних даних.

  • Розробка, впровадження та розгортання підходів, які використовують вимірювальні дані та інтегрований збір/обробку даних для сертифікатів енергоефективності (EPC) з метою a) підвищення точності та надійності EPC та/або b) підвищення поширеності EPC на ринку; це включає, наприклад, дії, які допомагають пов’язати рейтинг EPC та покращення рейтингу з вартістю будівлі з огляду на потенційні інвестиції; c) врахування нових аспектів, які мають бути відображені в EPC, таких як якість внутрішнього середовища та пов’язані елементи.

  • Сприяти та підтримувати використання інноваційних технологій та цифрових інструментів для перевірок, зокрема після будівництва та ремонту.

  • Підтримувати координацію ініціатив і проектів у сфері будівель, будівельної політики та даних про будівлі, включаючи сприяння співпраці та комунікації щодо проектів і заходів, для яких будівельна політика та дані є важливим елементом.

  • Підтримувати створення та керувати роботою гнучкої ринкової спільноти постачальників даних для Обсерваторії будівельного фонду ЄС, прагнучи залучити всі відповідні сектори та (приватних і державних) гравців; визначити та запровадити ефективну установку для здійснення обширного та тривалого збору даних від спільноти у співпраці з BSO ЄС з огляду на максимізацію постійного розширення бази даних BSO ЄС.

  • Інтегрувати інструменти та платформи, які сприятимуть координації та гармонізації моделей даних, методологій і стандартів для енергетичної ефективності будівель.

  • Розробляйте послуги, які використовують фактичні дані про споживання енергії, виміряну економію та виміряну гнучкість, що забезпечується активними будівлями, спираючись на тестування та впровадження інтелектуального індикатора готовності (SRI) у країнах-членах ЄС, а також досліджуйте внесок активних будівель у ефективність і стабільність енергосистеми, зокрема від великих третинних будівель.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

LIFE-2024-CET-BETTERRENO