КОЛИ: до 20 січня 2023 року до 23:59 за Київським часом
ДЕ: вся Україна, окрім безпосередньої зони військових дій
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиРада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує конкурс на пошук кваліфікованої партнерської організації для відбору п’ятнадцяти (15) соціальних молодіжних підприємств* та проведення програми цілеспрямованої бізнес-підтримки відібраних учасників для адаптації їх бізнесу до умов діяльності під час війни.
* Соціальне молодіжне підприємство – це підприємство, 1основна діяльність якого, покликана вирішити соціальні проблеми та задовольнити потреби суспільства;2 що має чітку соціальну мету, що зазначається в статуті підприємства або в інших організаційних документах; 3що зареєстроване, як фізична-особа підприємець (ФОП), товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), підприємство, приватне підприємство (ПП), фермерське господарство; 4 де щонайменше 50 % засновників бізнесу – віком до 35 років (включно) та/або щонайменше 50 % керівництва підприємства (або ключового персоналу) – віком до 35 років (включно).
Обрана партнерська організація співпрацюватиме з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та Making Cents International (MCI), та проведе програму бізнес-підтримки соціальних молодіжних підприємств в рамках реалізації першої цілі програми “Мріємо та діємо” – розширення економічних можливостей через молодіжні інновації, підприємництво та готовність до розвитку кар’єри. “Мріємо та діємо” розглядає молодіжне мале та середнє підприємництво, як рушійну силу до відновлення та стабілізації економіки країни через їхню більшу гнучкість та здатність швидше реагування на критичні зміни спричинені війною, а також, як важливий компонент для підтримки соціальної функції в державі, через забезпечення працевлаштування працездатної молоді, жінок та вразливих груп населення; підтримку соціальних проєктів тощо.
Для кого
Типи юридичних осіб, які можуть подавати заявки на конкурс:
-
Громадські організації, які офіційно зареєстровані відповідно до законів України “Про громадські об’єднання” або “Про благодійну діяльність та благодійні організації“ та включені до “Реєстру неприбуткових організацій” з відповідною ознакою неприбутковості. IREX заохочує подавати заявки молодіжні організації та організації, які реалізують молодіжні ініціативи (МГО)
-
Консорціуми громадських організацій.
Заявник/заявка повинні відповідати таким вимогам:
-
Мати офіційну реєстрацію і працювати відповідно до всіх чинних цивільних та податкових норм, включаючи, але не обмежуючись відповідними місцевими законами та статутами.
-
Заявник не є забороненою організацією (Система управління грантами (SAM), Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США, зведений список Ради Безпеки ООН).
Мінімальні кваліфікаційні вимоги до заявника:
-
Інформація щодо успішно впроваджених програм з надання підтримки молодим підприємцям та/або соціальним бізнесам на національному, регіональному та місцевому рівнях.
-
Наявність професійної, бажано гендерно-збалансованої (принаймні 30% представників однієї статі), команди.
-
Досвід надання менторської/експертної підтримки підприємцям-початківцям та наявність бази вузькопрофільних експертів для консультування.
Сума
Залежно від наявності коштів, IREX планує надати один грант на суму до 95 000 дол. США. Якщо для проведення програмних заходів знадобиться додаткове фінансування, IREX розгляне можливість збільшення суми гранту. Очікувана тривалість підтримки IREX або період виконання програми: лютий 2023 року – лютий 2024 року (12 місяців).
IREX залишає за собою право фінансувати будь-яку з поданих заявок або не фінансувати жодної із них.
Співфінансування проєктної діяльності заохочується, але не є обов’язковим.
Терміни
Кінцевий термін подання заявок: до 20 січня 2023 року до 23:59 за Київським часом.
Будь-які запитання, що стосуються цього запиту, потрібно надсилати в письмовому вигляді за адресою grants.diemo@irex.org не пізніше ніж 10 січня 2023 року зі вказівкою теми листа: Запитання щодо запиту на подання заявок № 2023-028. Заявникам, які звернулися за додатковою інформацією, надаватимуть відповіді, які будуть розміщені на сайті mriemotadiemorazom.org 13 січня 2023 року.
Умови:
В рамках програми, обрана партнерська організація надаватиме українським соціальним молодіжним бізнесам експертну підтримку для розробки індивідуального плану відновлення й адаптації ведення бізнесу під час воєнних дій, експертний супровід та допомогу з отриманням гранту для реалізації своїх бізнес цілей. Для участі, будуть відібрані соціальні молодіжні бізнеси з усіх регіонів України (окрім безпосередньої зони військових дій на сході).
Обрана партнерська організація буде співпрацювати з командою програми “Мріємо та діємо”, під керівництвом партнерської організації Making Cents International для відбору п’ятнадцяти (15) соціальних молодіжних підприємств, надання менторської та експертної підтримки (в тому числі для отримання гранту від IREX) малим та середнім соціальним молодіжним бізнесам та забезпечить менторський супровід тривалістю 6 (шість) місяців для підтримки плану відновлення підприємства та реалізації бізнес-цілей. Відібрані бізнеси будуть залучені до роботи з менторами/експертами партнерської організації та здійснюватимуть господарську діяльність відповідно до попередньо розробленого плану протягом 3-6 місяців.
Обраний партнер відповідатиме за реалізацію наступних завдань та за досягнення нижчезазначених результатів:
-
Оголошення конкурсу та відбір п’ятнадцяти (15) соціальних молодіжних підприємств
Обрана партнерська організація розробить оголошення конкурсу та буде тісно співпрацювати з партнером консорціуму виконавцем програми «Мріємо та діємо» організацією Making Cents International (MCI) для проведення відбору п’ятнадцяти (15) соціальних молодіжних підприємств. Обраний партнер, спільно з MCI оберуть діючі соціальні молодіжні малі або середні підприємства (з досвідом підприємницької діяльності не менше року) з будь-якого регіону України (окрім безпосередньої зони військових дій на сході), що мають змогу долучатись до онлайн-зустрічей або зустрічей в телефонному режимі (у випадку, якщо виникатимуть обмеження з електропостачанням і такий формат комунікації буде доречним для запланованої взаємодії) з менторами та експертами (32 години впродовж шести місяців).
-
Проведення експертної оцінки потреб обраних бізнесів та розробка комплексного документу “Профілю соціального бізнесу”, для успішного планування та реалізації господарської діяльності обраних підприємств
Партнерська організація залучить відібрані бізнеси до роботи з менторами/експертами для проведення експертної оцінку конкретних потреб кожного з соціальних бізнесів та спільної розробки “Профілю соціального бізнесу”, що включатиме:
1) дорожню карту підприємства,
2) індивідуальний бізнес план, якому учасники будуть слідувати протягом 3-6 місяців та здійснювати господарську діяльність та
3) грантову заявку (опис проєкт підприємства з чіткими показниками очікуваної результативності, бюджету проєкту та опитувальника грантоотримувача) для отримання грантового фінансування від IREX.
-
Менторський та експертний супровід обраних учасників
На основі проведеної експертної оцінки та потреб кожного конкретного бізнесу, партнерська організація обере ментора, складе менторський план та забезпечить менторський супровід кожному бізнесу впродовж шести місяців (до 32 годин менторства).
У відборі ментора, партнерська організація повинна залучати фахівців зі сфери, в якій працюють відібрані учасники.
Під час зустрічей ментори повинні будуть (але не обмежуються даним переліком):
-
Допомагати та консультувати під час розробки бізнес-плану підприємства, заповненні документів для отримання фінансування в рамках даної програми та інших грантових можливостей
-
Консультувати, в рамках своїх компетенції, щодо фінансового менеджменту, продажів та маркетингу, управління ризиками, виходу на нові ринки, логістики, загального управління, комунікацій, розвитку бізнесу/організації та забезпечення сталості, а також стратегічного планування, фінансування тощо
-
Контролювати виконання завдань передбачених дорожньою картою та бізнес-планом, коригувати та наставляти на шляху до реалізації поставлених завдань
-
Допомагати у встановленні зв’язків з іншими експертами галузі, тренерами чи наставниками, що можуть допомогти молодим підприємцям на їхньому підприємницькому шляху
Окрім менторського супроводу, партнерська організація проведе 6 (шість) двогодинних (2 год.) воркшопів з вузькопрофільними фахівцями на теми, що будуть обрані більшістю бізнесів-учасників програми, але, що будуть відкритими для ширшої аудиторії (до воркшопу зможуть долучитись всі бажаючі).
Плануючи воркшопи, партнерська організація повинна забезпечити можливість долучення учасників у телефонному режимі або здійснено запис заходу і подальше поширення посилання на запис серед учасників (у випадку, якщо виникатимуть обмеження з електропостачанням і такий формат комунікації буде доречним для запланованої взаємодії).
-
Аналіз результативності програми та надання рекомендацій
По завершенню програми, партнерська організація проведе аналіз результатів програми, збере відгуки учасників та менторів, проаналізує власні спостереження та сформує перелік рекомендацій для адаптації та запуску наступних програм з підтримки соціального бізнесу.
Підхід гендерної рівності та соціальної інклюзії
В якості загального інтегрованого підходу IREX застосовує гендерну рівність та соціальну інклюзію (ГРСІ) у роботі програми «Мріємо та діємо». ГРСІ розглядає нерівні співвідношення сили між різними соціальними групами. Підхід ГРСІ до розвитку зосереджує увагу на необхідності дій щодо збалансування цих співвідношень сил, забезпечення рівних прав та можливостей, поваги до всіх осіб незалежно від їх соціальної ідентичності. IREX заохочує своїх партнерів залучати та включати різні групи громадян до соціальних процесів, усунути суспільні обмеження, протидіяти дискримінації, досягти реальної рівності повноцінної участі представників різних груп у різних/усіх сферах суспільно-політичного, економічного, культурного життя. IREX закликає своїх партнерів застосовувати у своїй діяльності систему м’яких квот. Неформальна «система м’яких квот» має на меті гарантувати, що «критична меншість» складатиме принаймні 30 або 40%:
-
Щонайменше 30-40% (але не більше 60-70%) становлять жінки/дівчата або чоловіки/хлопчики (гендерна квота).
-
Щонайменше 30-40% осіб, які мало чи недостатню представлені, знаходяться на межі виключення.
-
Принаймні 30-40% молодих жінок та чоловіків з провінційних міст та сільських районів України.
Регламент уряду США:
Для українських громадських організацій застосовуватимуться Стандартні положення для неамериканських неурядових організацій.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВКИ
Заявку належить надсилати в електронному форматі з темою листа «Заявка за ЗПЗ № 2023-028» за адресою:Grants.diemo@irex.org до 20 січня 2023 року до 23:59 за Київським часом.
Повний пакет документів до заявки необхідно надавати у відповідному форматі з необхідними додатками.
-
Проєктна пропозиція з додатками (резюме ключового персоналу, інші відповідні матеріали)
-
Бюджет проєкту з описом бюджетних витрат
-
Опитувальник грантоотримувача з обов’язковими додатками
Заявки приймаються англійською або українською мовами. Під час оцінювання заявки будь-якою із двох мов розглядатимуть однаково.
Заявник, якого було обрано, отримає електронного листа про присудження гранту. Лист про присудження гранту буде надіслано на адресу, вказану в заявці. Заявники, чиї заявки не будуть відібрані, отримають відповідне повідомлення.
Після отримання листа про присудження гранту будуть проведені остаточні переговори перед підписанням грантової угоди.
Можливості
Обрана організація-партнер співпрацюватиме з програмою “Мріємо та діємо” щодо програмних технічних аспектів упровадження проєкту. IREX вважає співпрацю з грантоотримувачем вирішальною для успішної реалізації проєкту. Істотна участь IREX вважається необхідною і, отже, очікується від IREX і грантоотримувача під час виконання цієї діяльності. Положення про істотну участь буде частиною грантової угоди і включатиме вимоги щодо звітності, огляду та затвердження ключового персоналу, план впровадження та результати проєкту.