КОЛИ: до 20 жовтня 2022 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: сільське господарство
«Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (AГРО)» (надалі іменується «Проект AГРО»), що реалізовується компанією Кімонікс Інтернешнл (надалі іменується “Кімонікс”), запрошує подавати заявки на одержання субгранту для реалізації «Покращення доступу українських сільськогосподарських ММСП до державної грантової підтримки та фінансування в умовах війни». Договори субгранту укладатиметься і виконуватиметься відповідно до правил USAID та Уряду США, що регулюють субгранти за угодами про співпрацю, та внутрішніх процедур управління субгрантами Проекту AГРО.
Для кого
Кінцевими бенефіціарами субгранту є ММСП, які мають задовольняти наступним критеріям:
Категорія підприємства |
Кількість співробітників |
Річний об’єм продажів дол. США |
Загальна сума активів, дол. США |
Мікро підприємство |
<10 |
<1 мільйон |
<500,000 |
Малі підприємства |
<50 |
<15 мільйонів |
<5 мільйонів |
Середні підприємства |
<250 |
<100 мільйонів |
<15 мільйонів |
Сума
до 8 000 000 грн.
Терміни
У календарі нижче підсумовано важливі дати конкурсного процесу. Учасники зобов’язані суворо дотримуватися встановлених термінів.
Дата оголошення ЗПЗ: |
21/09/2022 |
Кінцева дата подання заявок на передзаявочний семінар: |
04/10/2022 |
Дата проведення семінару: |
05/10/2022 |
Кінцева дата та час подання запитань: |
07/10/2022 18.00 |
Кінцева дата відповідей на запитання: |
10/10/2022 |
Кінцева дата та час подання заявок: |
20/10/2022 18.00 |
Очікувана дата присудження cубгранту: |
01/12/2022 |
Умови:
Проект АГРО заохочує заявки від організацій, які відповідають вищезазначеним критеріям прийнятності, а також фірм, що демонструють наступне:
-
Заявники повинні бути українськими комерційними підприємствами або приватними підприємцями, офіційно зареєстрованими в Україні, такими, що визнаються відповідними українськими органами влади й дотримуються українського законодавства, усіх чинних норм цивільного права та податкового кодексу України.
-
Заявники повинні вести підприємницьку діяльність щонайменше 1 (один) рік та володіти online-ресурсом, що спеціалізується на сприянні в доступі до фінансування чи представленні та систематизації даних з загально доступних реєстрів. Заявники повинні включити у свою заявку кількість наданих послуг та кількість клієнтів, які використовували Інтернет-ресурс для полегшення доступу до фінансування. Заявники повинні вказати, чи є у них партнери, які платять за клієнтів або клієнтів які платять за послуги, та описати роль цих партнерів у розвитку послуг, що надаються кінцевим користувачам. Заявник повинен надати контактну інформацію від колишніх або нинішніх клієнтів, які користувалися послугами заявника в минулому році (мінімум 3 контакти).
-
Запропонований заявниками персонал повинен мати щонайменше 2 (два) роки досвіду роботи з ІТ-платформами, основаними на роботі з відкритими даними, а також досвід роботи з агробізнесом та фінансовим сектором. Заявник повинен надати резюме ключового персоналу (Координатор проекту та 2-3 технічних експерти):
-
Координатор проекту, призначений заявником для здійснення адміністрування заходів. Координатор проекту повинен мати мінімум 2 роки відповідного досвіду принаймні у двох з наступних напрямків: ІТ-проекти, агробізнес чи фінансовий сектор.
-
2-3 технічні експерти Заявника повинні мати досвід практичної роботи з ІТ-платформами на основі роботи з відкритими даними, досвіду роботи з агробізнесом та фінансовим сектором принаймні 2 роки.
-
Заявник повинен бути готовим співінвестувати у цю діяльність не менше 10% від загального бюджету проекту. Внесок субреципієнта – це спосіб заохочення успішного завершення діяльності отримувача субгранту. У разі присудження субгранту субреципієнт повинен надати документацію, яка свідчить про його внесок. До внесків субреципієнта відноситься фінансування витрат діяльності у грошовій або натуральній формі, яке отримане не у рамках субгрантової підтримки Проекту АГРО, а надається субреципієнтом або іншими донорськими організаціями, такими як міжнародні громадські організації, уряди іноземних держав, місцеві та міжнародні організації, субреципієнт, бенефіціари субгранту, інші треті особи та/або колективні внески від вищезазначених зацікавлених сторін. До внеску субреципієнта не включатиметься фінансування, що отримується в рамках інших проектів USAID. Проект АГРО надаватиме перевагу заявкам, які передбачають внесок субреципієнта у розмірі, що перевищує 10% від суми субгранту.
На додаток до вище викладеного:
-
-
Заявники можуть подавати тільки одну заявку від однієї організації за цим ЗПЗ.
-
Заявники повинні продемонструвати успішні результати за програмами, що реалізовувалися та які належать до пріоритетних сфер Проекту АГРО.
-
-
Заявники повинні продемонструвати раціональне управління у формі фінансової, адміністративної та технічної стратегії та процедур і представити систему внутрішнього контролю, що захищає активи, запобігає шахрайству, розтратам і зловживанням, а також сприяє досягненню цілей і завдань Проекту АГРО. Перш ніж укласти договір субгранту, Проект АГРО оцінить цю здатність.
-
Крім того, перед укладенням договору субгранту заявники повинні підписати необхідні засвідчення. Засвідчення додаються до цього ЗПЗ (Додаток D). Проект АГРО переглядатиме їх разом із заявниками.
-
Для будь-якого договору субгранту, що стане результатом цього запиту, крім субгрантів у негрошовій формі, вартість якого дорівнюватиме або перевищуватиме 30,000 дол. США, при укладенні договору субреципієнти повинні будуть надати ЄІС. Якщо заявник вже має номер ЄІС, його необхідно вказати у заявці. В іншому випадку, заявникам слід отримати номер ЄІС до надання їм субгранту. Проект АГРО надаватиме успішним заявникам підтримку при проходженні цієї процедури.
-
У субдоговорах субреципієнтам треба враховувати міркування гендерної рівності та соціальної інклюзії (GESI), зокрема, ціль рівної участі у всіх заходах чоловіків і жінок.
-
За необхідності субреципієнти повинні дотримуватися вимог схваленого плану маркування та стратегії брендингу проекту АГРО, які будуть розроблені спільно з Проектом АГРО та включені до субдоговору у вигляді додатка.
-
За необхідності субреципієнти повинні надати план моніторингу, екологічної оцінки та пом’якшення наслідків впливу на довкілля згідно з природоохоронними нормами USAID і вимогами Первинної екологічної оцінки (ПЕО) Проекту АГРО.
-
Конфесійні та суспільні групи матимуть рівні можливості отримання фінансування відповідно до інструкцій, викладених у документі ADS 303.3.28, за винятком тих конфесійних організацій, що мають дискримінаційні або релігійні цілі, а основна мета їхнього субгранту має релігійний характер.
Проект АГРО заохочує до подання заявок нові організації, які відповідають вищезазначеним критеріям.
Кошти Проекту АГРО за субгрантом не можна використовувати для фінансування:
-
будь-яких будівельних або інфраструктурних проектів;
-
проведення приватних церемоній, вечірок, урочистостей або як “представницькі” витрати;
-
закупівлі товарів, на які поширюються обмеження, як от: деяких сільськогосподарських товарів, транспортних засобів (у тому числі мотоциклів), фармацевтичних препаратів, медичного обладнання, контрацептивів, вживаного обладнання, без попереднього схвалення Проекту АГРО, або недозволених товарів, товарів, заборонених за правилами USAID, зокрема: послуг і обладнанням для проведення абортів, предметів розкоші тощо;
-
визначені послуги або обладнання для телекомунікацій та відеоспостереження — Відповідно до ADS 303.3.35.2 та Обов’язкового Стандартного положення “Заборона певних послуг або обладнання для телекомунікацій та відеоспостере-ження”, кошти грантів Уряду США, у тому числі прямі та непрямі витрати, внески у рамках спільного фінансування та доходи проекту, не можна використовувати для придбання визначених послуг або обладнання для телекомунікацій, які виробляють чи надають компанії, зазначені у зазначених положеннях. Визначення поняття «визначені послуги або обладнання для телекомунікацій» наведено у зазначених положеннях. Зверніть увагу, що на даний час діє тимчасова відмова від права вимагати дотримання таких положень, що дозволяє придбання визначених послуг інтернету та телефонного зв’язку до 30 вересня 2022 року;
-
закупівлі алкогольних напоїв;
-
закупівлі товарів або послуг, на які поширюються обмеження або які забороняються чинними правилами USAID щодо джерела постачання / національної приналежності виробника (Куба, Іран, Північна Корея і Сирія);
-
будь-яких закупівель або заходів, які вже були здійснені;
-
закупівель або заходів, що не є необхідними для досягнення цілей субгранту, визначених Проектом АГРО;
-
покриття попередніх зобов’язань та/або заборгованості, штрафів та пені Субреципієнта;
-
надання пожертв.
Можливості Програми
Діяльність в рамках кожного субгранту повинна сприяти та забезпечити, щонайменше, досягнення таких результатів:
-
Кількість нових або покращених послуг 1000 од (для кожного субгранту), які отримали цільові ММСП в результаті підтримки (в сфері автоматичного заповнення заявки, використання електронного документообігу, онлайн ідентифікації та відкриття рахунків і т.д.).
-
Кількість поданих заявок на фінансування чи державний грант 500 од. та сума поданих заявок 1000 млн грн., яке здійснено з допомогою підтриманих онлайн-інструментів.
-
Кількість підтриманих/затверджених заявок на фінансування 200 од. на суму 400 млн грн (для кожного субгранту), які подані з допомогою підтриманих онлайн-інструментів.
-
Підтримані ММСП інвестували у свій бізнес загальну суму 120 млн. грн. (для кожного субгранту) (наприклад, капітальні інвестиції на будівництво сховища для зберігання, техніка, обладнання, що використовується для післязбиральної трансформації або переробки сільськогосподарської продукції та транспортування сільськогосподарської продукції до ринків).
Заявки на одержання субгранту, які показують найбільш суттєвий вплив на ММСП, отримають більш високу оцінку в процесі відбору для надання субгранту. Саме тому заявки обов’язково повинні включити числові показники при визначенні очікуваних результатів.