ДЕДЛАЙН: 30 червня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: місцеве самоврядування
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиКонкурс спрямований на розбудову Мереж Передачі Досвіду. Його мета – створити партнерства міст, які готові впровадити одну з 116 передових практик URBACT у своїх місцевих умовах.
До участі в конкурсі запрошуються міста з 27 країн-членів ЄС, партнерських держав (Норвегія, Швейцарія), міста з країн, що отримують допомогу в рамках Інструменту передвступної допомоги до ЄС (Албанія, Боснія та Герцеговина, Чорногорія, Північна Македонія та Сербія), а також з України та Молдови.
Конкус URBACT спрямований на задоволення потреб міських органів влади у формуванні спроможності щодо розробки та впровадження стратегій і планів сталого міського розвитку відповідно до інтегрованого, партисипативного та територіально орієнтованого підходу, відтворення передових практик і розробки інвестиційних планів для інноваційних міських заходів.
Для досягнення цієї цілі програма передбачає три основні напрями діяльності:
1. Транснаціональні мережі
Мета: Використовувати транснаціональні мережі для підвищення спроможності європейських міст щодо:
-
спільного проєктування та впровадження Інтегрованих планів дій, пов’язаних із загальними викликами сталого міського розвитку;
-
передачі перевірених міських передових практик;
-
розробки інвестиційних планів для відтворення елементів Урбаністичних Інноваційних Дій.
Очікувані результати
-
Покращені місцеві політики завдяки локальним заходам, розробленим у рамках Інтегрованого плану дій, та повторному використанню передових практик.
-
Збільшена спроможність міст, які користуються територіальними інструментами, ефективно їх застосовувати.
-
Підвищена ефективність реалізації заходів завдяки тестуванню.
-
Сприяння тиражуванню інноваційних заходів через інвестиційні плани із залученням фондів і програм політики згуртованості.
2. Нарощування спроможності
Мета. Підвищити спроможність міських зацікавлених сторін щодо розробки та впровадження політик, практик і інновацій сталого міського розвитку на основі інтегрованого, партисипативного та територіально орієнтованого підходу.
Очікувані результати
-
Міські практики у містах розширили свої знання та спроможність у сфері інтегрованих стратегій сталого міського розвитку.
-
Покращена обізнаність усієї спільноти URBACT щодо скорочення викидів вуглецю та інтеграції гендерної рівності.
-
Місцеві зацікавлені сторони, головні партнери та провідні експерти підвищили свою здатність використовувати цифрові інструменти у своїх мережах і розвивати інновації.
3. Центр знань
Мета. Забезпечити доступність знань і практик URBACT для міських практиків і політиків, щоб вони могли використовувати їх у формуванні місцевої, регіональної, національної та європейської міської політики, зокрема через Європейську міську ініціативу (EUI), а також сприяти реалізації Міського порядку денного для ЄС.
Очікувані результати
-
Міські практики та політики дедалі частіше користуються знаннями URBACT.
-
Досвід міст-учасників URBACT надихає на розробку міської політики на місцевому, регіональному, національному та європейському рівнях.
Тематичні спільноти. Ці платформи дозволять містам зустрічатися та обмінюватися досвідом із тем, що охоплюють різні мережі URBACT. Такі обміни сприятимуть більш інтегрованому підходу до обраної теми, а також створенню актуального аналізу міської політики та практик, які можна поширювати за межами URBACT, зокрема через EUI та Міський порядок денний для ЄС.
Для кого
Бенефіціар «місто» означає публічний місцевий орган влади, що представляє:
-
Міста, муніципалітети, містечка.
-
Місцеві агентства – публічні або напівпублічні організації, створені містом, повністю або частково йому підпорядковані, які відповідають за розробку та впровадження конкретних політик (економічного розвитку, енергопостачання, охорони здоров’я, транспорту тощо).
-
Внутрішньоміські рівні управління – міські райони та адміністративні округи, якщо вони представлені політико-адміністративною установою, яка має повноваження у сфері розробки та реалізації політики в межах відповідної мережі URBACT.
-
Метрополійні органи влади та організовані агломерації, якщо вони представлені політико-адміністративною установою з делегованими повноваженнями у сфері розробки та реалізації політики в межах відповідної мережі URBACT.
Крім міст, участь у мережах можуть брати також:
-
Провінційні, регіональні та національні органи влади, якщо їхня діяльність стосується міських питань.
-
Університети та дослідницькі центри, якщо їхні дослідження пов’язані з міськими проблемами.
-
Керівні органи Політики згуртованості та Фондів солідарності ЄС.
Сума
При підготовці вашого бюджету, будь ласка, зверніть увагу, що 750 000 євро є максимальною сумою, яку ви можете виділити.
Окрім бюджету мережі, кожна затверджена мережа отримає 120 000 євро для покриття витрат на підтримку експертів (гонорари) протягом реалізації проєкту. Ця сума призначена тільки для покриття днів роботи експертів. Витрати на подорожі та проживання експертів будуть покриті і відшкодовані напряму Програмою.
Дедлайн
До 30 червня 2025 року.