КОЛИ: не вказано
ДЕ: Харківська, Херсонська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Дніпропетровська області
ГАЛУЗІ: агро, бізнес
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМіжнародна гуманітарна організація Mercy Corps, за сприяння Фонду Говарда Г. Баффета, розпочала Програму підтримки сільського господарства України. Мета цієї програми – це допомога у відновленні сільськогосподарської діяльності та подоланні наслідків війни постраждалим місцевим родинам та тим, що вимушено перемістилися через війну, а також фермерам та бізнесам, що тісно пов’язані з сільським господарством.
Програма реалізовується на території Донецької, Запорізької, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей за двома напрямкам підтримки, та на території Дніпропетровської області, виключно за напрямком Фінансової допомоги малому та середньому бізнесу у сфері сільського господарства (за винятком районів, де тривають активні бойові дії, а також районів з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення бізнес-діяльності) спільно з партнерськими організаціями:
-
Громадською організацією “Східноукраїнська сільськогосподарська дорадча служба” (Донецька область);
-
Громадською Організацією “Рада жінок-фермерок” (Запорізька та Дніпропетровська області);
-
Благодійною організацією Благодійний фонд “ЛАСКА” (Миколаївська та Херсонська області);
-
Сільськогосподарським кооперативом “Зерновий” (Харківська область).
Програма включає наступні види підтримки:
1. Фінансова допомога малому та середньому бізнесу у сфері сільського господарства
До участі у програмі запрошуються представники малого та середнього сільськогосподарського бізнесу, які:
-
зможуть надати відомості та докази того, як підприємницька діяльність постраждала від війни, і як саме фінансова допомога сприятиме її відновленню;
-
у своїй бізнес-моделі вже мають або планують відновити чи розширити взаємовигідну співпрацю із домогосподарствами, що здійснюють сільськогосподарську діяльність або іншими дрібними фермерами. Прикладами такої кооперації може бути: надання послуг, що сприяють веденню фермерської діяльності, постачання або виробництво ресурсів необхідних для ефективного фермерства, закупівля продукції фермерської діяльності або забезпечення доступу до ринків збуту, тощо;
-
чітко аргументують необхідність отримання фінансової допомоги.
Очікується, що завдяки отриманій допомозі підприємство зможе відновити та/або збільшити власну прибутковість, а також вплине на розвиток фермерської діяльності домогосподарств населення або інших дрібних фермерів.
Середній розмір фінансової допомоги складає 75 000 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом Національного банку України (НБУ). Сума наданої допомоги може бути більшою або меншою в залежності від потреб бізнесу. Одержувач коштів має здійснити облік, повний розрахунок та оплату всіх податків відповідно до чинного законодавства України.
Умови участі в програмі
-
офіційна реєстрація та відсутність юридичних і правових перешкод для підприємницької діяльності згідно з вимогами українського законодавства;
-
інвестиція власних коштів до 50% від суми фінансової допомоги. Розмір власного внеску визначається індивідуально і залежить від фінансової спроможності учасника програми.
Деталі ТУТ
2. Фінансова допомога домогосподарствам, що здійснюють сільськогосподарську діяльність, та дрібним фермерам
До участі у програмі запрошується місцеве населення та внутрішньо переміщенні особи (ВПО), які потребують допомоги у відновленні cільськогосподарської діяльності, що була втрачена або постраждала внаслідок війни.
Очікується, що завдяки отриманій допомозі домогосподарства або дрібні фермери зможуть відновити фермерську діяльність, що сприятиме стабілізації або збільшенню прибутку родини.
Середній розмір фінансової допомоги складає 3 000 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом Національного банку України (НБУ). Сума наданої допомоги може бути більшою або меншою в залежності від потреб домогосподарств.
Деталі ТУТ
Умови
Відбір учасників програми здійснюватиметься на конкурсній основі. Будуть оцінюватися заявки на отримання допомоги, зважаючи на безпекові ризики, визначені Mercy Corps.
Зверніть увагу, що подання заявки на участь у програмі можливе лише після реєстрації на головній сторінці сайту. Для подачі заявки вам необхідно відповісти на запитання, які допоможуть нам ознайомитись із вашою поточною діяльністю та потребами, на які будуть спрямовані кошти допомоги. На цьому етапі не потрібно складати детальний бізнес-план.
У зв’язку з великою кількістю заявок обробка запитів займає від 6 до 8 тижнів з моменту подачі заповненої зявки.