ДЕДЛАЙН: 17 січня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, дослідні та наукові центри
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиBureau of International Security-Nonproliferation (ISN/CTR) прагне підвищити спроможність іноземних партнерів для протидії негативному впливу продажу, закупівлі та мережам поширення сучасної конвенційної зброї (ACW) з боку держав-поширювачів. Держави-поширювачі часто використовують продаж своїх озброєнь для здійснення негативного впливу, загострення регіональних конфліктів та розвитку довгострокових стратегічних оборонних залежностей. Також існує зростаюча тенденція до створення між державами-поширювачами «партнерств без обмежень» для обходу санкційних режимів та постачання зброї злочинним державним та недержавним акторам загрози.
Пріорітетні напрямки проєктів:
-
Приватні військові компанії (ПВК): Зусилля ISN/CTR щодо підвищення спроможності іноземних партнерів залучатимуть різних учасників, включаючи державних політиків, службовців з закупівель, фінансових контролерів, військових та правоохоронних officials, громадянське суспільство та журналістів, щоб підвищити обізнаність про ризики співпраці з нерегульованими та забороненими ПВК. Ці заходи будуть спрямовані на використання реальних кейсів для демонстрації дестабілізуючого впливу цих найманців і загрози суверенітету та національній безпеці.
-
Сучасна конвенційна зброя (ACW): Зменшення впливу мереж закупівель держав-поширювачів: Деякі держави-поширювачі все ще використовують складні мережі закупівель для придбання західних технологій на мільярди доларів США для оборонного поширення. Зокрема, дані комерційної торгівлі вказують на зацікавленість певних держав-поширювачів у сферах мікроелектроніки, напівпровідників та машинобудування. Впровадження безпрецедентних двосторонніх і багатосторонніх санкційних режимів змусило держави-поширювачі адаптувати свої незаконні мережі закупівель і перейти до нових або більш лояльних юрисдикцій.
-
Сучасна конвенційна зброя (ACW): Протидія державному поширенню ACW: Держави-поширювачі все більше використовують продаж своїх систем сучасної звичайної зброї як засіб отримання фінансових ресурсів, здійснення негативного впливу та створення стратегічних оборонних залежностей. Зростає тенденція до “партнерств без обмежень” між державами-поширювачами, які продають озброєння в нестабільні юрисдикції, а також для обходу міжнародних санкційних режимів.
-
Сучасна звичайна зброя (ACW): Протидія стратегічним оборонним залежностям: Коли іноземні уряди закуповують озброєння у держав-поширювачів за хижацькими угодами, це змушує країну-одержувача укладати довгострокові контракти та створює оборонні залежності. Це підриває здатність одержувача приймати незалежні оборонні рішення та обмежує їхню національну безпеку, водночас розширюючи негативний вплив держави-поширювача.
Для кого
Для американських та неамериканських (в тому числі українських) неприбуткових/неурядових організацій, громадських міжнародних організацій; приватних, громадських або державних вищих навчальних закладів.
Українські організації можуть брати участь у конкурсі за пріоритетом 1, що стосується приватних військових компаній (ПВК), включаючи такі завдання:
-
Планувати і організовувати заходи з розбудови спроможності і технічні заходи щодо нерегульованих і заборонених приватних військових компаній для щонайменше 20-50 зацікавлених сторін на кожному заході. Заходи мають бути спрямовані на залучення учасників з різним досвідом роботи як у державному, так і в приватному секторі.
-
Сприяти впровадженню найкращих міжнародних практик закупівель приватних військових та охоронних компаній та заходів належної обачності, включаючи прийняття стандартів, викладених у документі Монтре та Міжнародної асоціації кодексів поведінки (ICOCA).
-
Провести аналіз відкритих джерел щодо структур бенефіціарної власності, дочірніх компаній, кредиторів, фінансистів, авіаційних і морських транспортних засобів, що використовуються, та постачальників логістики заборонених груп ПВК, визначених США або іншими країнами.
-
Надати співробітникам правоохоронних органів державного та приватного секторів, що займаються боротьбою з ПВК, практичні дані з відкритих джерел та брифінги щодо розгортання ПВК, видів транспорту, фінансування, дочірніх компаній та логістичних мереж, які сприяють розгортанню ПВК.
-
Допомогти ключовим структурам оборони, безпеки, правоохоронних органів та приватного сектору професіоналізувати та стандартизувати найкращі практики під час процесів запитів, закупівель та нагляду при отриманні послуг приватних військових та охоронних компаній.
-
Допомогти партнерам зрозуміти економічний суверенітет, санкції та ризики для природних ресурсів, пов’язані із закупівлею нерегульованих та заборонених послуг ПВК.
-
Підтримати розвиток стійких локальних мереж для обміну передовим досвідом та моделями належної перевірки для забезпечення нагляду та підзвітності діяльності приватних військових та охоронних компаній.
Сума
-
Орієнтовний загальний обсяг фінансування програми: $ 17 000 000
-
Максимальна сума гранту: $5 000 000
-
Мінімальний розмір гранту: $50 000
Дедлайн
17 січня 2025 року.