ДЕДЛАЙН: 31 травня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиФонд Refugee-led Innovation Fund підтримує творчий потенціал переміщених осіб та осіб без громадянства. Його мета змінити їхню участь у наданні гуманітарної допомоги, забезпечивши їм центральне місце у прийнятті рішень, що впливають на їхнє життя, очоливши процес визначення потреб і розробки інноваційних рішень.
Фонд надає комплексну підтримку, поєднуючи фінансові ресурси, наставництво та інші експертні послуги, безпосередньо організаціям, очолюваним біженцями, щоб дати їм змогу розробляти та впроваджувати нові інтервенції, які матимуть тривалий позитивний вплив на їхні громади.
Організації, очолювані переміщеними особами та особами без громадянства, роблять значний внесок у розвиток своїх громад, але стикаються зі значними труднощами у доступі до прямого та гнучкого фінансування. Занадто часто вони виключені з існуючих мереж підприємців та інноваторів, що призводить до обмеженого доступу до знань, інформації та ресурсів, які могли б допомогти їм посилити свій вплив.
Інноваційний фонд під керівництвом біженців пропонує фундаментальну зміну в архітектурі програми. Він використовує низовий підхід, згідно з яким люди, які пережили вимушене переміщення, безпосередньо отримують значні фінансові ресурси та підтримку для впровадження інноваційних підходів.
Для кого
Фонд підтримує інновації всіх організацій, очолюваних людьми з досвідом вимушеного переміщення, включаючи біженців, шукачів притулку, внутрішньо переміщених осіб, репатріантів та осіб без громадянства, які користуються визнанням у своїх громадах завдяки значним внескам у минулому.
Заявників просять подавати заявки командою, як правило, у складі вже існуючої організації.
Фонд приймає заявки як від зареєстрованих, так і від незареєстрованих організацій, які добре відомі у своїх громадах завдяки своїм минулим значним внескам та ініціативам.
Додаткова увага буде приділена організаціям, очолюваним ЛГБТІК+ людьми, жінками, людьми з інвалідністю, корінним населенням та іншими недостатньо представленими групами.
Можливості
Фінансова підтримка: організації можуть подати заявку на фінансування до 45 000 доларів США для тестування та впровадження ідей, які мають сильні підходи до громади, створюють цінність для членів громади, не пов’язані з конкретною тематичною сферою чи технологією.
Підтримка в управлінні програмами та проектами: грантоотримувачі отримають допомогу від УВКБ ООН та експертів, які допоможуть розбудувати їхню спроможність ефективно розробляти та впроваджувати програми.
Технічна підтримка, експертиза та коучинг: будуть запропоновані консультації спеціалістів на основі потреб з різних тем – від технологій до юридичної підтримки та інноваційних методологій.
Мережування за принципом “рівний-рівному”: організації, яким буде надано підтримку, заохочуватимуться до взаємодії, обміну досвідом, навчання одна в одної та налагодження партнерських зв’язків.
Інша підтримка, залежно від потреб проєкту, може включати організаційну підтримку, допомогу в забезпеченні сталості та масштабу проєкту, тренінги на конкретні теми, консультації щодо бізнес-моделі, а також медіа- та комунікаційну підтримку.
Акцент на навчанні: підтримка надаватиметься для того, щоб грантоотримувачі могли вимірювати результати, оцінювати їхній вплив та збирати інформацію для підтримки зростання. Їх заохочуватимуть документувати, ділитися та використовувати отриманий досвід. Обговорення та рефлексія зі своїми громадами дозволять їм враховувати та реагувати на зворотній зв’язок.
Дедлайн
Заявки проходять двоетапний процес відбору.
На першому етапі організаціям пропонується подати коротке висловлення зацікавленості до 31 травня 2024 року о 23:59 EST (UTC-5) мовою, якій вони надають перевагу. Цей вираз зацікавленості (EOI) має містити короткий огляд визначеної проблеми та запропонованого рішення. Інноваційна служба розгляне ці заявки та визначить короткий список заявок.
На другому етапі організації, що увійшли до короткого списку, матимуть ще три тижні для подання повної заявки. Вони отримають підтримку від Служби інновацій та представництв УВКБ ООН у країнах у розробці та поданні цих детальних заявок.