КОЛИ: : 31.01.2023, 23:59 за київським часом
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: освіта, наука
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиНаціональний фонд досліджень України оголошує новий конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди».
Метою конкурсу є фінансування колективних наукових проєктів, спрямованих на вирішення невідкладних питань відбудови України у воєнний та повоєнний періоди.
Конкурс проводиться за напрямами, пов’язаними із виконанням прикладних наукових досліджень і розробок, спрямованими на відновлення виробництва товарів та послуг або виведення України на новий рівень конкурентоспроможності (у тому числі у космічній галузі), розробку нових технологій та створення нових матеріалів для відновлення промислового виробництва, вирішення екологічних проблем, які виникли внаслідок військових дій, подолання розладів здоров’я населення, зумовлених війною, вирішення питань продовольчої та енергетичної безпеки, вирішення гострих соціальних питань, комплексної реабілітації різних груп населення, пов’язаної з воєнними травмами, посилення захисту об’єктів критичної інфраструктури (у тому числі в контексті кібербезпеки), збереження культурної спадщини (а саме, реставрації, реконструкції, консервації пам’яток культури, діджиталізації тощо), яка постраждала внаслідок військових дій та/чи окупації.
Для кого
Учасниками Конкурсу (установа (організація), від імені якої подається заявка на одержання грантової підтримки (далі – заявка) можуть бути заклади вищої освіти та наукові установи державної форми власності.
Подавати заявки мають право колективи авторів проєкту (науковий керівник та виконавці) у складі від 6 до 15 дослідників.
Кількість молодих учених у складі колективу авторів не може бути меншою за 2 особи при колективі авторів від 6 до 10 осіб включно, меншою за 3 особи при колективі авторів від 11 до 15 осіб включно.
Примітка: молодий вчений – вчений віком до 35 років включно, який має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або вчений віком до 40 років включно, який має науковий ступінь доктора наук.
У заявці може бути додатково передбачено залучення до реалізації проєкту до 3 асистентів із числа молодих вчених та студентів, без зазначення їхніх прізвищ; такі асистенти не враховуються як члени колективу авторів проєкту, але необхідність їх залучення (із зазначенням кількості осіб) має бути обов’язково обгрунтована у заявці.
Колектив (автори проєкту) може складатися із вчених, які представляють одну установу (організацію), а також із вчених, які працюють у різних установах (організаціях). Одна фізична особа не може бути представленою більше ніж в одній заявці, поданій на цей Конкурс, та не може бути представлена у заявці на цей Конкурс, якщо вона вже є членом колективу авторів проєкту-переможця (незавершеного та/або нерозпочатого) іншого конкурсу Фонду.
Науковим керівником проєкту має бути вчений, який працює за основним місцем роботи в установі (організації), що подає заявку на участь у Конкурсі.
Науковий керівник та принаймні один виконавець проєкту повинні мати науковий ступінь, отриманий або визнаний в Україні, наукові публікації у періодичних виданнях, що індексуються Scopus чи WoS, та/або наукові монографії (для суспільно-гуманітарних наук) у відповідній галузі знань.
Виконавці проєкту не можуть працювати в закордонній установі за основним місцем роботи.
Сума
Загальний обсяг фінансування Конкурсу в 2023 р. становить до 150 млн. грн. (у відповідності до бюджетних надходжень, з урахуванням ризику можливого перерозподілу коштів та з урахуванням ризиків, пов’язаних із дією воєнного стану на території України).
Максимальна загальна сума фінансування одного проєкту – 4,5 млн. грн. (1,5 млн грн. у 2023 році та 3 млн. грн. у 2024 році).
Загальний обсяг фінансування Конкурсу – до 450 млн. грн.
Грант надається грантоотримувачу у розмірі повної або часткової вартості робіт, необхідних для реалізації проєкту.
Фінансування у повному обсязі здійснюється у разі реалізації проєкту, який не фінансується з інших джерел.
Часткове фінансування здійснюється за умови реалізації проєкту, який одночасно фінансується з кількох джерел. У такому разі Фонд визначає конкретний обсяг частини робіт та розмір фінансової підтримки, яка надаватиметься Фондом для реалізації такого проєкту з урахуванням загальної кошторисної вартості реалізації проєкту та розміру фінансової підтримки, що надається з інших джерел.
Фінансування проєктів здійснюється шляхом поетапного перерахування грантонадавачем коштів зі свого реєстраційного рахунка на рахунки грантоотримувача відповідно до Договору, що укладається між Фондом та організацією-переможцем Конкурсу (грантоотримувачем), відповідно до Календарного плану та Графіку фінансування проєкту з виконання наукового дослідження і розробки, в межах фактично отриманого грантонадавачем фінансування.
Невикористані суми коштів протягом відповідного проміжного етапу реалізації проєкту підлягають поверненню на реєстраційний рахунок Фонду протягом п’яти робочих днів після завершення проміжного етапу реалізації проєкту.
Усі витрати за кожним етапом реалізації проєкту мають бути здійснені до завершення відповідного етапу реалізації проєкту.
Терміни
Дата та час початку подання заявок: 23.12.2022, 00:01 за київським часом.
Дата та час завершення подання заявок: 31.01.2023, 23:59 за київським часом.
Проведення наукової і науково-технічної експертизи та підбиття підсумків конкурсу: до 30.06.2023 (орієнтовно).
Конкурс проводиться з 20.12.2022 до 30.06.2023 року (орієнтовно).
Місце проведення конкурсу: м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1
Тривалість реалізації проєктів, що будуть відібрані за результатами Конкурсу:
Реалізація проєктів передбачається у 2023-2024 рр., два проміжних етапи реалізації проєкту:
-
перший проміжний етап реалізації проєкту;
-
другий (заключний) проміжний етап реалізації проєкту.
Закінчення кожного проміжного етапу корелюється із закінченням відповідного фінансового року*.
Початок реалізації проєктів планується з серпня 2023 року; реалізація проєктів у 2024 р. здійснюватиметься з урахуванням та у відповідності до бюджетних надходжень у відповідному році).
Умови:
Можливості
За даним Конкурсом кошти гранту Фонду можуть передбачатися за такими статтями витрат:
1) Прямі витрати:
-
оплата праці;
-
нарахування на оплату праці;
-
матеріали, необхідні для виконання робіт, крім обладнання та устаткування;
-
обладнання та устаткування;
-
витрати на відрядження.
2) Непрямі витрати
Загальний обсяг непрямих витрат (витрат, які прямо не пов’язані з проведенням наукових досліджень і розробок (далі – НДР), але є необхідними для забезпечення повноцінного виконання НДР) не може перевищувати 15% від статті витрат «Прямі витрати» в межах кожного етапу реалізації проєкту. До таких витрат можуть включатись:
-
оплата комунальних витрат, пов’язаних з виконанням НДР;
-
оплата праці та нарахування на оплату праці персоналу, зокрема, працівників фінансових служб, працівників юридичних служб тощо, які будуть задіяні в обслуговуванні Договору. Такі витрати можуть становити не більше 30% від загального обсягу статті витрат «Непрямі витрати».
3) Інші витрати (за необхідності) – витрати, які не знайшли відображення у вищезазначених статтях витрат, але є необхідними для проведення НДР, зокрема витрати на оплату послуг. До даної статті витрат можуть входити витрати на: публікації, отримання патентів, переклад, оренду наукового обладнання, доступ до баз даних, бібліотек тощо.
Примітка: див. “Методичні рекомендації з планування кошторисної вартості проєкту з виконання наукового дослідження (розробки) за рахунок грантової підтримки Національного фонду досліджень України (до умов конкурсу «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди»)”.
Витрати за всіма статтями мають бути обґрунтованими.