ДЕДЛАЙН: 15 січня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: освіта, наука
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиНаціональний фонд досліджень України (НФДУ) оголосив новий конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок «Наука для зміцнення обороноздатності України». Мета Конкурсу – фінансування колективних наукових прикладних проєктів, спрямованих на зміцнення обороноздатності України та забезпечення її спроможності реагувати на мілітарні виклики. Заявки, що подаються на Конкурс, мають відповідати всім нижчепереліченим вимогам:
1. Бути проєктами з виконання прикладних наукових досліджень або розробок, спрямованих на зміцнення обороноздатності країни;
2. Відповідати одному з перелічених нижче тематичних напрямів:
-
розробка нових технологій, матеріалів, програмних продуктів, пристроїв для застосування при виготовленні, модернізації, експлуатації, відновленні озброєння та військової техніки;
-
технологій виявлення малорозмірних цілей;
-
розробка нових та покращення наявних засобів розвідки, зв’язку, протиракетної та протиповітряної оборони;
-
розмінування, маскування;
-
створення інтелектуальних систем аналізу образів та розпізнавання об’єктів;
-
розробка та вдосконалення засобів кіберборотьби, а також інформаційних технологій (в т.ч. – для боротьби з дезінформацією) з застосуванням методів штучного інтелекту;
-
розробка технологій покращення домедичної допомоги на всіх етапах її надання;
-
створення технологій ефективної діагностики та лікування посттравматичних стресових розладів військовослужбовців в результаті перенесеної бойової травми;
-
розв’язання задач медичного забезпечення збройних сил та цивільного населення, включно з впровадженням технологій та засобів профілактики, лікування та реабілітації поширених захворювань, що супроводжуються високою смертністю чи інвалідністю та/або зумовлених чи посилених умовами воєнного часу, необхідністю лікування важких поранень та травм і реабілітації після них;
-
оптимізація надання медичної допомоги з метою покращення ментального здоров’я уразливих груп населення під час війни та у післявоєнний період, розробка методів морально-психологічного забезпечення та соціально-психологічної реабілітації;
-
розв’язання задач тилового та інженерного забезпечення, включаючи захист і підвищення стійкості критичної та цивільної інфраструктури (зокрема, захисних споруд), розв’язання екологічних проблем, проблем водопостачання в умовах ведення бойових дій та в тилу;
-
розробка дистанційно керованих механізмів для роботи з радіоактивними та радіаційно забрудненими матеріалами;
-
оперативне визначення, на основі інноваційних технологій, забруднювальних речовин, що потрапляють у водні об’єкти внаслідок військових дій;
-
розробка технологій ефективного гасіння пожеж;
-
розробка технологій ефективного реагування на надзвичайні ситуації воєнного характеру;
-
розробка засобів ліквідації наслідків застосування сучасної зброї масового ураження.
-
планованим результатом виконання проєкту повинен бути, щонайменше, прототип приладу/пристрою або бета-версія програмного забезпечення, які б продемонстрували, що ідея, технологія або метод працюють. У випадку, коли на ринку є подібні продукти, технології, методи, заявка повинна обґрунтовувати конкретні переваги над аналогами.
3. Відповідати щонайменше одному з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, визначених законом пріоритетними на момент проведення конкурсного відбору (у відповідності до статті 3 Закону України “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки”).
Для кого
Учасник конкурсу – юридична особа будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, яка виявила бажання брати участь у конкурсі та якою подано заявку та документи, необхідні для участі в конкурсі, окрім громадських організацій та юридичних осіб будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, засновниками, бенефіціарними власниками та учасниками яких є громадяни рф та республіки білорусь, а також крім фізичних осіб, які є громадянами названих країн.
Подавати заявки мають право колективи авторів проєкту (науковий керівник та інші автори проєкту) у складі не менше 3 дослідників (науковий керівник та два автори проєкту).
У заявці може бути передбачено залучення до виконання проєкту до 2 осіб допоміжного персоналу, в тому числі – молодих вчених та студентів, без зазначення їхніх прізвищ; такі особи не враховуються як члени колективу авторів проєкту, але необхідність їх залучення (із зазначенням кількості осіб) має бути обов’язково обґрунтувана у заявці. Загальна кількість осіб, залучення яких до виконання проєкту передбачається заявкою (автори проєкту разом з допоміжним персоналом) не може перевищувати 6 осіб.
Колектив (автори проєкту) може складатися із вчених, які представляють одну установу (організацію), а також із вчених, які працюють у різних установах (організаціях). Одна фізична особа не може бути представленою більше ніж в одній заявці, поданій на цей Конкурс, та не може бути представлена у заявці на цей Конкурс, якщо вона вже є членом колективу авторів проєкту-переможця іншого конкурсу Фонду, фінансування якого триває або не розпочате через незавершену процедуру укладання договору з грантоотримувачем.
Сума
Загальний обсяг фінансування Конкурсу в 2024 р. становить до 100 млн. грн., у 2025 році – до 200 млн. грн (за умови наявності відповідних бюджетних надходжень).
Максимальна загальна сума фінансування одного проєкту – 4,5 млн. грн. (1,5 млн грн. у 2024 році та 3 млн. грн. у 2025 році).
Загальний обсяг фінансування Конкурсу – до 300 млн. грн. (за умови наявності відповідних бюджетних призначень).
Терміни
Термін подання заявок: по 15 січня 2024, 23:59 (за київським часом).
Умови
Документи для участі у Конкурсі подаються українською мовою в електронній формі на сайті Фонду (https://grants.nrfu.org.ua) (з використанням автоматизованої системи «Конкурс проєктів НФДУ»).
Заміна або внесення уточнень до поданих документів учасником конкурсу після закінчення строку подання заявки не допускаються.
Для участі у Конкурсі необхідно подати заявку на отримання грантової підтримки (українською мовою), яка завіряється кваліфікованим електронним підписом наукового керівника проєкту, а також документи, які подаються учасником конкурсу разом із заявкою. У заявці можуть бути надані посилання на фото/відео файли, що демонструють результати попередньої перевірки працездатності фізичного принципу, технології, тощо, реалізація якого / яких пропонується у заявці.
Документи, які подаються учасником конкурсу разом із заявкою (в електронній системі Фонду, скан-копії):
1. Згода авторів проєкту на його реалізацію (відмітка в електронній системі Фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису через особистий кабінет виконавця).
2. Згода керівника установи (організації), від імені якої подається заявка, на реалізацію проєкту за підписом керівника установи (організації) посилання.
3. Довідка (українською мовою) з місця роботи наукового керівника проєкту із обов’язковим зазначенням, що науковий керівник проєкту працює за основним місцем роботи в установі (організації), від імені якої подається заявка.
4. Заява за підписом керівника установи (організації), від імені якої подається заявка, щодо відповідності учасника конкурсу пункту 5 критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний
розвиток та інноваційну діяльність, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 118 (посилання).
5. CV наукового керівника проєкту (електронна копія, посилання)
6. Анкета наукового керівника проєкту (анкета 1 або анкета 2).
7. Техніко-економічне обґрунтування необхідності придбання обладнання та устаткування за підписом керівника установи (організації), від імені якої подається заявка, керівника фінансового підрозділу установи (організації), від імені якої подається заявка та наукового керівника проєкту (якщо проєктом передбачається придбання обладнання та устаткування вартістю більше 200 тис грн за одиницю) (посилання).
Документи, які установа-переможець Конкурсу надає до Фонду у паперовому вигляді (оригінали, засвідчені підписами та печатками):
1. Договір про надання грантової підтримки (далі – Договір).
2.Згода керівника установи (організації) на виконання проєкту за підписом керівника установи (організації).
3. Довідка з місця роботи наукового керівника проєкту із обов’язковим зазначенням, що керівник проєкту працює за основним місцем роботи в установі (організації), від імені якої подається заявка.
4. Заява за підписом керівника установи (організації), від імені якої подається заявка, щодо відповідності учасника конкурсу пункту 5 критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний
розвиток та інноваційну діяльність, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 118.
5. CV наукового керівника проєкту.
6. Анкета наукового керівника проєкту.
7. Техніко-економічне обґрунтування необхідності придбання обладнання та устаткування (українською мовою) за підписом керівника установи (організації), від імені якої подається заявка, керівника фінансового підрозділу установи (організації), від імені якої подається заявка та наукового керівника проєкту (якщо проєктом передбачається придбання обладнання та устаткування вартістю більше 200 тис грн за одиницю).
8. Інформовані згоди наукового керівника та авторів проєкту.
9. Декларацію, в якій керівник установи-переможця Конкурсу та науковий керівник проєкту підтверджують, що проєкт буде виконано в установі-переможці у повному обсязі, відповідно до заявки на отримання грантової підтримки; в установі наявна матеріально-технічна база, організаційні ресурси та колектив виконавців, що дозволяє забезпечити виконання проєкту в повному обсязі; обладнання, яке буде придбане за рахунок гранту, буде використовуватись за цільовим призначенням (з метою виконання завдань за проєктом та виконання проєкту в повному обсязі).