ДЕДЛАЙН: на регулярній основі
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиОсновною метою проєкту ProElect є забезпечення активної участі, компетентності та освіченості громадянського суспільства та незалежних медіа в Україні, у процесах моніторингу виборів та просуванні прозорості демократичних процесів. Це також включає боротьбу та викриття пропаганди та фейкових новин, та виявлення втручань у виборчі процеси, які відбуваються як ззовні України, так і з середини.
Проєкти, що подаються, мають переслідувати одну з наступних цілей:
Діяльність 1 – Спостереження та моніторинг виборів, що проводяться громадськими організаціями, з метою запобігання виборчим порушенням та сприяння підвищенню прозорості та чесності виборчих процесів. Проєктні пропозиції в рамках цієї мети можуть включати, але не обмежуються наступним:
-
Організація “гарячих ліній” для підтримки виборців у день виборів.
-
Проведення освітньої діяльності щодо важливості спостереження за виборами та їх впливу на зміцнення демократії.
-
Організація навчальних семінарів, присвячених виборчим процесам.
-
Повідомлення про фальсифікації виборів, порушення, зловживання державними ресурсами.
-
Визначення потреб у реформуванні виборчих процесів.
-
“Civic Tech” – розробка нових методів взаємодії з залученням ІТ-компаній та нових мобільних додатків для інформування громадськості та моніторингу виборчих процесів.
-
Моніторинг фінансування виборчих кампаній.
-
Проведення інформаційної кампанії щодо дистанційногоелектронного голосування, в тому числі для громадян, що знаходяться за кордоном.
Діяльність 2 – Підвищення обізнаності громадськості, боротьба з дезінформацією, пропагандою та мовою ворожнечі під час виборчих процесів. Проєктні пропозиції в рамках цієї мети можуть включати, але не обмежуються наступним:
-
Перевірка фактів та боротьба з фейковими новинами про вибори.
-
Інформаційні кампанії щодо переваг інтеграції в ЄС.
-
Розповсюдження інформації про виборчі процеси серед виборців, включаючи вразливі групи населення.
-
Розповсюдження об’єктивної інформації про кандидатів, їх програми та позиції з ключових питань.
-
Збір даних та підготовка звітів за виборчий період.
-
Моніторинг фінансування виборчих кампаній.
-
Проведення інформаційної кампанії щодо дистанційногоелектронного голосування.
-
Покращення рівня довіри до виборчого процесу та результатів виборів.
-
Інформування виборців про нові процедури голосування: такі як заочне голосування, голосування через Інтернет або додаток (i-Voting), автомати для електронного голосування (EVMs).
-
Залучення та підсилення діаспори та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у контексті виборчих процесів.
-
Покращення координації зусиль відповідних зацікавлених сторін для охоплення всіх регіонів всередині країни та, за потреби, за кордоном.
Діяльність 3 – Програми розвитку спроможностей для незалежних медіа та організацій громадянського суспільства, які висвітлюють/фокусуються на виборчих процесах. Проєктні пропозиції в рамках цієї мети можуть включати, наприклад, але не виключно:
-
Покращення стійкості ОГС та незалежних медіа, в тому числі нещодавно створених, які фокусуються на моніторингу виборів, що дозволить їм ефективно виконувати свої функції.
-
Розвиток спроможностей місцевих організацій для ефективного управління середніми та значними бюджетами, що спрямовані на реалізацію проєктів середньої та довгої тривалості, які стосуються виборчих процесів.
Для кого
Подати заявку на фінансування в рамках проєкту ProElect можуть: незалежні ЗМІ, офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства, громадські активісти та лідери, громадські ініціативи та неформальні групи з України, а також з української діаспори.
Дозволяється залучення організацій-партнерів, як місцевих, так і міжнародних, з-поміж нових держав-членів ЄС, країн Чорноморського регіону та країн-кандидатів на членство в ЄС.
Пропозиції будуть оцінюватися за такими критеріями:
-
Відповідність цілям конкурсу.
-
Потенційний вплив результатів проєктної пропозиції, спрямованої на швидке реагування та вирішення численних викликів, з якими зараз стикається Україна (виклики як внутрішнього, так і зовнішнього походження).
-
Бюджетне обґрунтування та економічна ефективність.
Сума
Максимальний розмір бюджету – до 30 000 євро. Розмір бюджету може бути перевищений лише у виняткових випадках таабо для впровадження регіональних проєктів із залученням партнерів з країн ЄС чи Чорноморського регіону.
Мінімальна тривалість проєкту – 3 місяці, максимальна – 12 місяців.
Дедлайн
Зацікавленим організаціям пропонується подати заявки на цей конкурс, заповнивши форми українською або англійською мовою, що розміщені на сторінці проєкту.
Заявки приймаються та розглядаються на постійній основі. З додатковими запитаннями, будь ласка, звертайтесь на електронну адресу proelect@gmfus.org.