ДЕДЛАЙН: 31 січня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограму «Український фонд швидкого реагування» (URRF) впроваджує Міжнародна рада досліджень і обмінів (IREX) у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Програма розроблена для вирішення нагальних критичних потреб та підвищення стійкості українського Уряду, громадянського суспільства, цивільного населення та ветеранів/ветеранок.
Очікувана тривалість грантової підтримки IREX та період виконання проєктів – з 20 листопада 2024 року до 31 травня 2025 року. Тривалість проєкту може змінюватися, залежно від потреб Програми та наявності фінансування. Обсяг наданої підтримки та строки реалізації будуть значною мірою залежати від специфіки затвердженого проєкту. Програма «Український фонд швидкого реагування»/IREX залишає за собою право фінансувати будь-яку або жодну з поданих заявок.
Завдяки цьому Оголошенню грантоотримувач, якщо його буде відібрано, отримає фінансування для реалізації свого проєкту, спрямованого навирішення нагальних критичних потреб та підвищення стійкості українського Уряду, громадянського суспільства, цивільного населення та ветеранів/ветеранок.
Усі запропоновані проєкти повинні відповідати головній меті Програми – підвищити стійкість України або задовільнити нагальні потреби, які виникли в результаті російського вторгнення в Україну. Щоб бути обраним конкурсною комісією Фонду, запропонований проєкт повинен мати прямий зв’язок з обставинами, що викликані війною. Запропоновані заходи в межах проєкту повинні бути змістовними та чітко вимірюваними.
Програма наполегливо рекомендує подавати проєкти, які будуть спрямовані на задоволення потреб ветеранів/ветеранок та вразливих груп населення, зокрема жінок, людей з інвалідністю, ЛГБТК+.
Заявки, пов’язані із забезпеченням медикаментами та спеціальним медичним обладнанням, продуктами харчування, гуманітарною допомогою, товарами одноразового використання, забезпеченням Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони та інших військових структур і установ, науковими дослідженнями, діяльністю за межами України, індивідуальними стипендіями, організаціями, афілійованими з виборними посадовими особами, політичними партіями чи релігійними групами, не будуть розгядатися. Одна організація, або консорціум організацій можуть подати на розгляд одну пропозицію. IREX буде залучений до кожного етапу реалізації грантового проєкту.
Запропоновані проєкти повинні сприяти досягненню загальної мети Програми «Український Фонд Швидкого Реагування» (URRF) та відповідати одному або декільком компонентам і видам активностей, переліченим нижче. Відповідаючи більше ніж одній активності, заявка не стане більш конкурентоспроможною.
Компонент 1 : Швидкі, гнучкі засоби допомоги цивільному населенню, громадянському суспільству та державним інституціям задля уникнення найгірших наслідків бойових дій
Запропоновані заходи можуть включати:
-
Розповсюдження засобів індивідуального захисту та витратних матеріалів між працівниками/-цями служб екстреного реагування, притулками для цивільних та ін.
-
Імплементація проєктів спрямованих на вирішення нагальних потреб та постачання ресурсів, які допомагають громадянам та установам України вийти з конфлікту краще підготовленими до відновлення, включаючи ініціативи зосереджені на пом’якшенні наслідків дефіциту електроенергії.
-
Реалізація проєктів спрямованих на подолання критичної шкоди навколишньому середовищу, що була завдана війною та бойовими діями. Такі проєкти можуть включати покращення якості повітря/землі/води, розробку відповідної нормативно-правової бази та планів реагування на надзвичайні ситуації, інформаційні кампанії та інші відповідні ініціативи.
-
Підтримка суб’єктів безпосередньо відповідальних за реагування на кризові ситуації, таких як Державна служба України з надзвичайних ситуацій, працівники медичної сфери, працівники енергетичної індустрії та інші служби екстреного реагування (включаючи закупівлю рятувального та іншого критично важливого обладнання).
-
Тренінги з надання першої домедичної та психологічної допомоги.
-
Транспортна допомога вразливим верствам населення (підтримка евакуаційних заходів).
-
Заходи для пом’якшення наслідків перебоїв у роботі шкіл.
-
Підтримка ініціатив Президента України та Першої леді України з фокусом на реабілітацію та реінтеграцію ветеранів та ветеранок війни.
-
Удосконалення системи протезування ветеранів, ветеранок та цивільних осіб, які втратили кінцівки внаслідок війни.
-
Інші активності що відповідають актуальним оперативним заходам.
Компонент 2: Безпечна та ефективна комунікація між ключовими стейкхолдерами щодо компетенцій, пов’язаних зі стійкістю, що пом’якшує ризики та наслідки роботи в закритому середовищі
Приклади потенційних активностей:
-
Проведення швидкої оцінки вимог для безпечної комунікації між ключовими партнерами в уряді та громадянському суспільстві.
-
Закупівля, розповсюдження та обслуговування технологій, що забезпечують безпечну комунікацію, наприклад – супутникових телефонів, портативних зарядних пристроїв (павербанків), обладнання для мережевих інтернет-систем та інших комунікаційних технологій.
-
Проведення тренінгів із цифрової безпеки.
-
Проведення оцінки та надання рекомендацій експертами та консультантами з цифрової безпеки, у тому числі щодо резервних систем зв’язку та аварійних систем зв’язку.
-
Інші заходи, спрямовані на забезпечення безпечної та ефективної комунікації між ключовими стейкхолдерами.
Компонент 3: Поширення серед громадян України інформації, пов’язаної зі збройним конфліктом для забезпечення ефективного суспільного реагування
Приклади потенційних активностей:
-
Поширення, серед різноманітної аудиторії, особливо маргіналізованих груп, інструкцій та іншої інформації, пов’язаної зі збройним конфліктом
-
Закупівля та розповсюдження обладнання, яке підвищує якість покриття українських теле- та радіоканалів.
-
Поширення друкованих засобів масової інформації (біл-бордів, листівок, плакатів) для посилення ключових повідомлень, у разі потреби, особливо у випадках, коли поширення в електронному форматі стає ускладненим.
-
Інші заходи, що сприятимуть поширенню інформації, пов’язаної зі збройним конфліктом, серед громадян України для підтримки ефективного реагування громадськості.
Для кого
IREX планує надати більше одного гранту неприбутковим організаціям, або консорціуму організацій, відібраних за результатами відкритого конкурсу заявок.
Вимоги до Заявника:
-
Бути неприбутковою організацією офіційно зареєстрованою в Україні від 18 місяців та більше.
-
Фінансування надаватиметься лише українським громадським організаціям, які зареєстровані та здійснюють свою діяльність, відповідно до законодавства України та на території України.
-
Громадська організація та її члени не можуть представляти або бути пов’язаними з будь-якою політичною партією, або з призначеними чи обраними посадовими особами органів влади.
-
Громадська організація та її члени не можуть бути афілійованими з будь-якими релігійними структурами та організаціями.
-
Громадські організації, а також особи, зареєстровані у США або інших країнах, не мають права подавати заявки.
-
Заявки на отримання грантової підтримки повинні відповідати цілям та принципам Програми.
-
Заявки на отримання грантової підтримки повинні містити очікувані результати проєкту, які відповідають цілі Програми «Швидкі, гнучкі засоби допомоги цивільним особам і ключовим групам громадянського суспільства з метою уникнення найгірших наслідків бойових дій».
-
Заявник не є організацією, якій заборонено приймати участь у конкурсі.
-
Заявки на отримання грантової підтримки повинні бути подані українською або англійською мовами.
-
Тривалість проєкту не може перевищувати строки, зазначені в цьому Оголошенні.
-
Заявник має або бажає зареєструватися для отримання унікального ідентифікатора суб’єкта (UEI).
-
Чинні або попередні партнерства між ГО та урядом України будуть додатковою перевагою.
Заявник/заявка повинні відповідати наступним вимогам:
-
Мати позитивний досвід роботи, в тому числі досвід співпраці з донорськими організаціями.
-
Мати підтверджений досвід співпраці та координації з державними установами на національному та/або місцевому рівнях в Україні (з тих, що мають відношення до запропонованої діяльності).
-
Мати чітке бачення реалізації проєкту та орієнтуватися на стійкі та довгострокові результати проєкту.
-
Мати підтверджений досвід успішно реалізованих проєктів, які включали закупівлю обладнання, укладання контрактів з постачальниками (якщо це актуально для запропонованої діяльності).
-
Досвід успішно реалізованих проєктів для ветеранів/ветеранок, їхніх родин та/або фахівців/фахівчинь у сфері психічного здоров’я буде додатковою перевагою (якщо це актуально для запропонованої діяльності).
-
Мати підтверджений досвід з організації заходів (якщо це актуально для запропонованої діяльності).
-
Мати достатньо людських та операційних ресурсів для впровадження усіх проєктних активностей.
-
Вміти працювати з дотриманням чітких часових рамок.
Сума
Доступний бюджет гранту для одного проєкту становить 20 000 – 250 000 доларів США. Співфінансування не передбачене.
Очікувана тривалість грантової підтримки IREX та період виконання проєктів – з 20 листопада 2024 року до 31 травня 2025 року, або коротший, залежно від потреб проєкту.
Види грантів:
-
Гранти з фіксованою сумою (Fixed Amount Awards – FAA): Ці гранти фокусуються на запланованих показниках, проміжних результатах та досягненнях і не вимагають фінансової звітності.
-
Гранти з відшкодуванням витрат (Cost Reimbursable Subawards): Ці гранти надаються на умовах відшкодування витрат (можуть передбачати аванс, звіряння та відшкодування витрат). Угода про відшкодування витрат ґрунтується на фактичних витратах проєкту, понесених протягом періоду реалізації, в межах заздалегідь узгодженої суми.
Кількість наданих грантів та сума доступної підтримки може бути змінена. Переговори з Програмою «Український фонд швидкого реагування» (URRF)/IREX можуть призвести до зміни верхньої межі бюджету.
Дедлайн
Розгляд заявок відбуватиметься щоквартально. Концептуальні записки повинні бути подані до перерахованих нижче дат, щоб бути включеними до розгляду у наступному кварталі: 30 вересня 2024 року, 30 листопада 2024 року, 31 січня 2024 року.
IREX розглядатиме заявки у два етапи. Перед подачею повної проєктної пропозиції, заявник подає IREX концептуальну записку об’ємом не більше 3 сторінок. Концептуальні записки повинні відповідати визначеним потребам цього конкурсу. Будь ласка, зверніть увагу на наступне:
Не подавайте повну проєктну пропозицію без прямого запиту від IREX. Тільки після отримання позитивного відгуку на концептуальну записку заявнику буде запропоновано розробити повну проєктну пропозицію для розгляду, використовуючи інструкції, які будуть надані IREX.
Завантажити шаблон концептуальної записки з детальними інструкціями ТУТ
Концептуальні записки та питання мають бути надіслані на електронну пошту tender-ua@irex.org з темою листа «URRF Grant_FY25-APS-IREX-URRF».