КОЛИ: на постійній основі
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЗа підтримки Європейського Союзу Партнерство «Відкритий Уряд» (OGP) запускає Open Door Grants*, поточний конкурс проектних пропозицій для членів OGP Східного партнерства (EaP), зосереджений на використанні платформи OGP для розширення участі громадянського суспільства та побудова міжгалузевого партнерства у сферах доброчесності, боротьби з корупцією, надання державних послуг, правосуддя, реагування на кризи та відновлення, доступу до інформації, відкритого управління та залучення під час і після війни реконструкції та відновлення, а також громадянського простору. Очікується, що відібрані проекти сприятимуть реалізації плану дій OGP на рівні країни та посилять транскордонну тематичну співпрацю.
Конкурс забезпечує швидку відповідь на виклики, що виникають на рівні країни. Заявки приймаються на постійній основі.
Конкурс оголошується в рамках програми EU for Integrity для Східного партнерства , що фінансується Європейським Союзом і спільно виконується Партнерством «Відкритий Уряд» і Антикорупційною мережею ОЕСР.
Основною метою цих грантів є розширення та зміцнення залучення громадянського суспільства та сприяння партнерству з багатьма зацікавленими сторонами для вирішення відповідних реформ відкритого уряду в активних країнах-учасницях ПВУ та місцевих жителів у регіоні Східного партнерства.
Гранти будуть використані для однієї з наступних цілей:
-
пропонувати та впроваджувати каталітичні підходи до відкритих реформ управління та виступати за їх включення як зобов’язання до планів дій OGP;
-
підтримувати спільне впровадження, моніторинг і нагляд за виконанням зобов’язань плану дій, в ідеалі зосереджуючись на підходах, які можна масштабувати між циклами плану дій; або
-
сприяти, впроваджувати та/або контролювати реформи відкритого уряду, пов’язані з процесами євроінтеграції.
Гранти також будуть використані для явного розширення бази громадянського суспільства та інших неурядових учасників, які залучаються до ПВУ в країнах Східного партнерства та на місцевому рівні. Велика перевага надаватиметься ідеям, які залучають нових учасників, таких як приватний сектор, ЗМІ чи молодіжні групи.
Для кого
-
Конкурс на цю категорію грантів буде відкритий для зареєстрованих організацій громадянського суспільства та консорціумів з Вірменії, Грузії, Республіки Молдова та України. Перевага надаватиметься командам із багатьма зацікавленими сторонами. Партнерство між країнами дозволено.
-
Також приймаються заявки від організацій, які наразі не працюють з OGP. Однак заявники повинні бути готові тісно співпрацювати з відділом підтримки OGP, багатостороннім форумом OGP країни (Координаційною радою) та офіційним контактним пунктом. Кандидати також ідеально залучатимуть представництво ЄС у країні для відповідної діяльності.
-
Повторні заявки від колишніх грантоотримувачів вітаються, хоча перевага надаватиметься організаціям, які раніше не отримували підтримки за допомогою гранту Open Door.
-
Кандидати повинні бути готові документувати та ділитися своїми підходами, методологіями та результатами, а також брати участь в організованих OGP обмінах і навчальних заходах.
Сума
Нагорода включає:
-
До 25 000 євро за 4-12 місяців періоду реалізації. Зверніть увагу, що кошти будуть виплачуватися за грантовою схемою з відшкодуванням витрат, а фінансові звіти повинні супроводжуватися 100% квитанціями. Примітка. Відібраних грантоотримувачів попросять надати дорожню карту діяльності на початковому етапі гранту, проміжний звіт про хід виконання та остаточний звіт.
-
Доступ до технічної підтримки від відділу підтримки OGP та відповідних партнерів.
Терміни
Пропозиції розглядатимуться щоквартально з кінцевим терміном подання заявок наприкінці кожного кварталу (31 березня 2023 р.; 30 червня 2023 р.; 30 вересня 2023 р.; 31 грудня 2023 р. тощо).
Рішення повідомлятимуть щокварталу до наступного кварталу.
Умови:
Пріоритетні напрями
O GP шукає пропозиції щодо посилення участі громадянського суспільства в OGP у таких сферах політики:
-
Протидія корупції
-
Справедливість
-
Надання державних послуг, у тому числі посилення участі громадян і механізмів зворотного зв’язку, або посилення чутливості уряду до користувачів для покращення державних послуг
-
Громадянський простір і свободи ЗМІ
-
Доступ до інформації
-
Відкрите управління та участь у післявоєнній відбудові та відновленні
-
Чесність бізнесу та простота ведення бізнесу
-
Будь-які інші теми, пов’язані з реагуванням на кризу, відновленням або оновленням
Критерії відбору
-
Чіткість і актуальність пропозиції щодо цілей і пріоритетних сфер цього конкурсу
-
Чітка теорія змін щодо того, як цей одноразовий грант позитивно вплине на процес і план OGP у країні
-
Підхід до міжгалузевої співпраці та залучення нових голосів і акторів для розширення бази громадянського суспільства, що залучається до OGP
-
Співвідношення ціни та якості
Процес подачі заявки
Зацікавлені організації повинні надіслати заповнені пакети заявок та будь-які відповідні супровідні матеріали.
Шаблони пакетів додатків:
Заповнені заявки слід надсилати на eap@opengovpartnership.org . Пропозиції розглядатимуться щоквартально з кінцевим терміном подання заявок наприкінці кожного кварталу (31 березня 2023 р.; 30 червня 2023 р.; 30 вересня 2023 р.; 31 грудня 2023 р. тощо). Рішення повідомлятимуть щокварталу до наступного кварталу. Запити та заявки слід надсилати електронною поштою на eap@opengovpartnership.org . Будь ласка, згадайте «Гранти відкритих дверей» у темі.
Можливості
Грантоотримувачі зможуть використовувати кошти премії на:
-
витрати на купівлю, оренду або лізинг обладнання та витратних матеріалів, у тому числі необхідних для безперервної роботи під час відключень електроенергії (за умови, що право власності передається наприкінці дії, коли це необхідно);
-
товари та договірні послуги для виконання спеціалізованих завдань (переклади, виготовлення документів, час зовнішніх консультантів, бухгалтерський облік тощо);
-
діяльність, включаючи місцеві витрати на проїзд, проживання та проживання тощо;
-
вартість персоналу, призначеного для роботи;
-
адміністративні витрати, безпосередньо пов’язані з акцією (постачання, оренда кімнат для переговорів тощо);
-
загальні адміністративні витрати (накладні витрати) до 7% від загальних прийнятних прямих витрат на проект (обслуговування, комунальні послуги, офісні меблі тощо).
Ці кошти не можна використовувати на:
-
витрати, не пов’язані з метою гранту;
-
витрати, понесені поза періодом реалізації гранту (за винятком витрат, пов’язаних з підсумковими звітами та аудиторськими висновками);
-
витрати, вже покриті іншим донором;
-
особисті витрати, такі як одяг і предмети туалету;
-
підвищення класу польоту до першого класу;
-
алкоголь;
-
збитки від обміну валют;
-
борги та плата за обслуговування боргу (відсотки);
-
забезпечення збитків або потенційних майбутніх зобов’язань;
-
придбання землі або будівель, за винятком випадків, коли це необхідно для безпосереднього здійснення діяльності;
-
кредити третім особам, якщо інше не зазначено в спеціальних умовах;
-
витрати на заробітну плату персоналу національних адміністрацій, якщо інше не зазначено в особливих умовах і лише в тій мірі, в якій вони стосуються витрат на діяльність, яку відповідний державний орган не здійснював би, якби заходи не були вжиті;
-
матеріальні внески (крім волонтерської роботи);
-
премії за результатами роботи, що включаються у витрати на персонал;
-
ПДВ, що підлягає відрахуванню.