КОЛИ: до 23:59 15 січня 2023 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиВ рамках програми “Мріємо та діємо” продовжуємо і оголошуємо третій раунд проєкту “МолодьТуТ: cтвори простір молодіжних перспектив у своїй громаді”.
Програма “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.
Проєкт «МолодьТуТ: cтвори простір молодіжних перспектив» виконується «Мріємо та діємо» у партнерстві з ГО «Молодіжна платформа».
Метою третього раунду проєкту “МолодьТуТ: створи простір молодіжних перспектив у своїй громаді” є посилення спроможності існуючих молодіжних центрів у запровадженні інноваційних напрямків роботи з молоддю, що відповідають потребам сучасної молоді, впровадженні ефективної системи моніторингу та оцінки, ефективному звітуванні про вплив молодіжного центру за допомогою індексу повернення інвестицій (ROI) для залучення фінансування та розбудови партнерств та створювати сприятливе середовище для розвитку громадського активізму, підвищення соціальної згуртованості, просування толерантності та інклюзивності у своїх громадах.
Для кого
До участі запрошуються діючі молодіжні центри з усіх областей України.
Молодіжні центри мають бути представлені мінімум з 3 осіб та мати в своєму складі мінімум двох молодих людей віком від 18 до 35 років.
Молодіжний центр, що подається на конкурс має бути юридичною особою, будь-якої форми власності та представленим власною громадською чи благодійною організацією, яка буде грантоотримувачем коштів на реалізацію проєкту з посилення спроможності молодіжних центрів. У випадку, якщо відібраний молодіжний центр на момент подачі заявки на участь в проєкті не матиме своєї організації, молодіжний центр зобов’язується її створити до моменту початку навчання (орієнтовно березень 2023 р.).
В рамках оголошеного конкурсу буде відібрано до 15 молодіжних центрів, що візьмуть участь в програмі «Мріємо та діємо» в період орієнтовно з лютого 2023 року до травня 2024 року.
Сума
Максимальний попередній бюджет на програмну діяльність одного молодіжного центру – еквівалент 25 000 доларів США.
Терміни
Заявка, виконане практичне завдання та пакет документів мають бути надіслані на grants.diemo@irex.org до кінця дня 15 січня 2023 року. Тему листа обов’язково зазначити в наступному форматі: ЗПЗ No 2023-026 МолодьТуТ_[назва громади]_[назва області]. Заявки та документи, що надійдуть після 23:59 15 січня 2023 року, автоматично відхилятимуться і до розгляду братися не будуть.
Будь-які питання, що стосуються цього ЗПЗ, слід надсилати в письмовій формі на адресу grants.diemo@irex.org не пізніше 23:59 18 грудня 2022 р. із темою листа: Запитання згідно ЗПЗ No 2022-009. Відповіді будуть надіслані заявникам із запитом на додаткову інформацію та розміщені на веб- сайті mriemotadiemorazom.org 22 грудня 2022 року.
Заявка заповнюється і подається українською мовою.
Проєкт складається з наступних етапів:
-
Створення плану розвитку молодіжного центру відповідно до результатів інструменту самооцінки – орієнтовно, лютий 2022 р.;
-
Проведення дослідження думки молоді та громади про роботу молодіжного центру – орієнтовно, лютий 2023 р.;
-
Проходження навчального курсу – орієнтовно, протягом березня-квітня 2023 р.;
-
Видача гранту на реалізацію запланованої діяльності молодіжного центру на термін до одного року – орієнтовно, квітень-травень 2023 р.;
-
Проведення повторного дослідження думки молоді та громади щодо роботи молодіжного центру за результатами річної роботи – орієнтовно, лютий 2024 р.
-
Проведення публічної презентації річної роботи молодіжного центру для громади з використанням інструменту повернення інвестицій (ROI) – орієнтовно, березень 2024;
-
Оцінка та підведення підсумків – орієнтовно, квітень-травень 2024 р.
Умови:
Проєкт «МолодьТуТ: cтвори простір молодіжних перспектив у своїй громаді» буде реалізовуватись через довгостроковий навчальний курс з постійним супроводом менторів, спрямованим на вдосконалення та розвиток компетентностей молодіжних працівників зі зазначених вище напрямків роботи. Процес навчання включатиме серію тренінгів, консультацій та надання фінансових ресурсів для реалізації заходів у молодіжних центрах, безпосередньо пов’язаних з темами навчального курсу.
Участь в проєкті складатиметься з наступних етапів:
Етап 1. Оцінка молодіжного центру відповідно до інструменту самооцінки. Визначення напрямків, що потребують посилення. Ментори проєкту проведуть індивідуальні консультації з відібраними командами молодіжних центрів та визначать пріоритетні напрямки роботи молодіжного центру, що будуть покращені протягом періоду участі в проєкті. Відповідно до обраних напрямків буде заповнено План розвитку молодіжного центру.
Результати етапу: Оцінка роботи центру проведена, напрямки роботи, що будуть покращені визначено, план розвитку спроможності молодіжного центру розроблено та погоджено.
Етап 2. Проведення дослідження думки молоді та громади щодо роботи молодіжного центру: З метою оцінки діяльності молодіжного центру в громаді, аналізу очікувань та потреб цільової аудиторії, а також визначення пріоритетних напрямків роботи молодіжного центру, команди проведуть якісне (фокус-групові обговорення) та кількісне (опитування) дослідження думки молоді та громади щодо роботи центру. Методологія буде розроблена у тісній координації з менторами та спеціалістами з моніторингу та оцінки програми “Мріємо та діємо”. За результатами проведеного дослідження буде сформовано звіт, визначено пріоритетні напрямки роботи центру, що будуть реалізовані в межах гранту на підтримку діяльності молодіжного центру.
Результати проєкту: Дослідження проведено, визначено потреби молоді і послуги, які молодь хоче бачити в молодіжному центрі, результати проаналізовано, визначено напрямки роботи молодіжного центру, що потребують покращення відповідно до результатів опитування.
Етап 3. Проходження навчання командою молодіжного центру: програма «Мріємо та діємо» у співпраці з ГО «Молодіжна платформа» підготує навчання, що включатиме серію тренінгів, воркшопів, зустрічей з обміну досвідом та інші активності з посилення роботи молодіжного центру, організаційної та фінансової спроможності, розвитку спектру послуг. Навчальна програма з розвитку спектру послуг буде поділена на модулі, кожен модуль буде складатись з серії сесій. Перелік обов’язкових модулів до проходження молодіжним центром:
1. Інноваційні напрямки роботи з молоддю:
1.1.Психосоціальна підтримка в молодіжному центрі;
1.2.Кар’єрне консультування, пошук роботи та профорієнтація;
1.3.Медіаграмотність, кібергігієна та протидія кібербулінгу;
1.4.Просування толерантності, поваги до різноманіття та розбудови соціальної згуртованості у молодіжному центрі на основі посібника для молоді “Всі різні – Всі свої”;
2. Впровадження ГРСІ-компоненту в роботі молодіжних центрів (гендерна рівність та соціальна інклюзія).
3. Впровадження ефективної системи моніторингу та оцінки в молодіжному центрі;
4. Ефективне звітування про вплив молодіжного центру за допомогою індексу повернення інвестицій (ROI);
5. Побудова фінансової спроможності молодіжного центру.
Додатково до переліку обов’язкових модулів, програма «Мріємо та діємо» сформує та проведе додаткові навчання відповідно до індивідуальних потреб молодіжного центру та визначених напрямків роботи в плані розвитку спроможності, якщо такі будуть необхідні.
Результати етапу: Команди молодіжних центрів пройшли відповідні навчання, сформовано та запущено систему моніторингу та оцінки молодіжних центрів, систему збору даних, розроблено та впроваджено політики безпеки в молодіжному центрі (політика запобігання сексуальної експлуатації та наруг (ЗСЕН), політика протидії торгівлі людьми та примусової праці, політика щодо заборони сексуальних домагань та неналежної поведінки на робочому місці, GESI-Політика).
Етап 4. Отримання фінансової підтримки для реалізації запланованих активностей: Після успішного проходження навчання команди молодіжних просторів розроблять план діяльності, стратегії розвитку та досягнення стійкості молодіжного простору та отримають грант на реалізацію запланованої діяльності. Грантові кошти на програмну діяльність молодіжного центру будуть надані команді молодіжного центру орієнтовно в квітні 2023 року. Максимальний попередній бюджет на програмну діяльність одного молодіжного центру – еквівалент 25 000 доларів США. Діяльність буде супроводжуватися менторами. Молодіжні центри вестимуть регулярний моніторинг та оцінювання власної діяльності відповідно до інструменту та підходу IREX.
Обов’язковими складовими грантових проєктів молодіжних центрів, що будуть підтримані в межах грантової програми, будуть:
-
Залучення та робота з молоддю віком від 10 до 35 років з різних населених пунктів громади,
-
Впровадження інноваційних напрямків роботи з молоддю відповідно до проведеного навчання,
-
Розвиток компетентностей програми «Мріємо та діємо» в межах програмної діяльності молодіжного центру, відповідно до чотирьох цілей програми: підприємницьке мислення; вміння пристосовуватись; навчання протягом життя; здатність співпрацювати; лідерство і соціальний вплив; громадянська активність і обізнаність; інклюзивність; комунікація; емоційний інтелект; інформаційна та медійна грамотність;
-
Робота з розбудови партнерств та залучення додаткових ресурсів для молодіжного центру;
-
Розробка ГСРІ-стратегій молодіжного центру та їх виконання в межах грантового фінансування;
-
Збір необхідних даних та надання фінансової та програмної звітності;
-
Ведення моніторингу, обліку унікальних відвідувачів молодіжного центру, реєстр учасників та учасниць подій відповідно до інструкцій від IREX;
-
Гнучкість та врахування рекомендацій програми;
-
Участь в усіх навчаннях, що будуть проводитись IREX та «Молодіжної платформою» протягом періоду реалізації проєкту.
Результати етапу: молодіжний центр надає затребувані послуги, відслідковує їхню ефективність, має дані та приклади впливу роботи молодіжного центру на добробут молоді та підвищення привабливості громади для молоді, напрацьовує партнерства та розробив план залучення фінансування.
Етап 5. Проведення повторного дослідження думки молоді та громади щодо роботи молодіжного центру за результатами річної роботи: Після року роботи молодіжного центру в межах програми “Мріємо та діємо”, молодіжний центр проведе повторне дослідження думки молоді та громади для оцінки результатів своєї роботи, аналізу наявності позитивних змін, досягненню попередньо визначених цілей.
Результати етапу: Дослідження проведено, результати проаналізовано, визначено напрямки роботи молодіжного центру, що були покращені протягом участі в програмі “Мріємо та діємо”, визначено напрямки роботи молодіжного центру на наступний рік.
Етап 6. Проведення публічної презентації річної роботи молодіжного центру для громади наприкінці грантового періоду, з використанням індексу повернення інвестицій (ROI): після року роботу молодіжного центру, команда організує публічну презентацію річної роботи, на якій буде
продемонстровано основні результати діяльності молодіжного центру, результати проведеного дослідження та соціально-економічну цінність молодіжного центру, що буде визначена завдяки індексу повернення інвестицій (ROI).
Результати етапу: соціально-економічна цінність молодіжного центру визначена, презентації річної роботи молодіжного центру проведена, розроблена доказова база для адвокатування фінансування діяльності молодіжно центру для різних потенційних донорів і партнерів, включно з органами місцевого самоврядування.
Етап 7. Оцінка та підведення підсумків: Команди молодіжних центрів повторно заповнять інструмент самооцінки, разом з менторами проаналізують результати роботи в програмі «Мріємо та діємо» відповідно до попередньо розробленого Плану розвитку молодіжного центру, а також
визначать нові напрямки роботи на наступний рік та заповнять оновлений План розвитку до подальшої самостійної роботи за межами програми «Мріємо та діємо».
Результати етапу: Оцінка роботи центру проведена, напрямки роботи, що будуть покращені визначено, план роботи на наступний рік переглянуто, враховуючи дані, план розвитку спроможності молодіжного центру на наступний рік розроблено та погоджено.
ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У ПРОЄКТІ
Для участі в проєкті команда молодіжного центру повинна виконати наступні кроки:
Крок 1: виконати практичне завдання у вигляді інструменту самооцінки1 – Додаток 1.
Крок 2: заповнити заявку – Додаток 2.
Крок 3: заповнити опитувальник грантера – Додаток 3.
Заявка заповнюється і подається українською мовою.
Інформування учасників про результати конкурсу: всім учасникам конкурсу, організація IREX, виключно електронною поштою, поінформує результати відбору.
IREX зберігає за собою право не надавити рецензій або пояснень щодо результатів відбору.
Рішення Конкурсної комісії є остаточним і оскарженню не підлягає. IREX не розглядає скарги щодо рішень Конкурсної комісії.
Прийняття заявки не вважається зобов’язанням IREX фінансувати та підтримувати подані ідеї та бачення.
Примітка: проєкт «МолодьТуТ» та умови участі можуть бути змінені у випадку посилення військових дій в країні та інших ризиків, пов’язаних з війною в країні.
Можливості
Підтримка центрів у наступних напрямках роботи:
-
Розширення переліку послуг та створення якісних заходів, що відповідатимуть запитами сучасної молодої людини;
-
Створення безпечного середовища в молодіжному центрі, забезпечення рівного доступу до можливостей;
-
Залучення та робота з різними цільовими групами молоді;
-
Формування системи даних, яка допоможе аналізувати прогрес у досягненні запланованих результатів, приймати обґрунтовані рішення та коригувати свою стратегію розвитку на основі отриманої інформації;
-
Ефективне звітування про вплив молодіжного центру за допомогою індексу поверненні інвестицій (ROI) для залучення фінансування та розбудови партнерств.