ДЕДЛАЙН: 20 січня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиАгентство з розвитку приватної ініціативи (АРПІ) та Мережа українських ОГС для підтримки громад зі спадщиною GoHeritage! оголошує конкурс молодіжних ініціатив із захисту та збереження місцевої спадщини в рамках проекту, який впроваджується за співфінансування Фонду підтримки демократії NED (США).
Конкурс включає такі етапи: 1) подання концепцій ініціатив ОГС у сфері збереження культурної спадщини відповідних місцевих громад; 2) навчальний кемп для авторів кращих концепцій; 3) грантова підтримка та реалізація відібраних ініціатив.
Для кого
До участі у конкурсі запрошуються молодіжні ОГС України, громадські активісти, неформальні молодіжні об’єднання та ініціативні групи.
Ініціативи повинні бути реалізовані в межах однієї або кількох місцевих громад України (крім громад на тимчасово окупованих територіях). Передбачається підтримати не більше однієї ініціативи в конкретній громаді.
Сума
За результатами оцінювання поданих проектних пропозицій, учасникам, що набрали найбільшу кількість балів, будуть надані субгранти для реалізації їхніх ініціатив. Максимальний розмір субгранту у гривнях еквівалентний 2000 доларів США за курсом конвертації на момент переказу коштів субгрантеру. Всього у межах програми планується підтримати грантами 5 проектів, які мають бути реалізовані до кінця серпня 2024 року.
Грантова підтримка, зокрема, але не виключно, буде надана для такої діяльності:
Заходи, що доносять до визначених цільових груп роль і значення спадщини громад у місцевому, національному та міжнародному контекстах:
• перформативні презентаційні акції (театралізовані дійства, реконструкції епох);
• заходи для дітей, в т.ч. розробка й апробація методик і програм виховання через пізнання культурної спадщини;
• підготовка, публікація та розповсюдження друкованих чи електронних видань;
• оцифрування архівів матеріальної та нематеріальної спадщини (наприклад, пісень, історій, прикладних ремісничих технік чи культур праці тощо);
• інвентаризацію (облік, опис та переклад) автентичних технік прикладного, образотворчого, перформативного, хореографічного, вокального мистецтва (створення текстових, аудіо та відео проектів тощо);
• ініціативи ОГС, вимушено переміщених з окупованих територій або територій активних бойових дій, спрямовані на збереження та популяризацію культурної спадщини своїх громад. Вітаються «живі» чи онлайн заходи з презентації культурної спадщини та місцевої ідентичності громад тощо;
• благоустрій об’єктів спадщини (відновлення будівель чи інтер’єрів, упорядкування пам’ятників, бібліотек, музеїв, громадські толоки тощо);
• створення засобів інтерпретації спадщини (стендів, тематичних локацій, фотозон, костюмів для аматорських театрів та перформенсів, уніформ місцевих гідів тощо).
Не можуть бути профінансовані:
• проекти політичного характеру (діяльність політичних партій, депутатів місцевих рад), виборчі кампанії;
• комерційні проекти, метою яких є отримання прибутку;
• заробітна плата працівників ОГС;
• діяльність/витрати, здійснені ОГС до одержання субгранту або після закінчення строку реалізації проекту;
• покриття адміністративних витрат ОГС та їх витрат на оплату комунальних послуг;
• сплата неустойки (штрафних санкцій), адміністративних штрафів, відшкодування шкоди (збитків);
• заходи, проведення яких обмежується в умовах воєнного стану (масові зібрання, мітинги, пересування автомобілів колонами тощо).
Терміни
Подати концепцію ініціативи необхідно до 20 січня 2024 року, заповнивши заявку за цим посиланням.
Для зручності підготовки і заповнення – заявка у форматі word доступна за посиланням.
Листи підтримки від потенційних партнерів: органів місцевого самоврядування, державної влади та ОГС відповідних територіальних громад та ін. – вітаються, але не є обов’язковими.
За результатами оцінювання буде відібрано не більше 20 концепцій.
Результати відбору будуть оголошені до 10 лютого 2024 року.
Умови
Програма здійснюється в рамках проекту «Адвокати спадщини: підтримка і просування місцевих ініціативних груп молоді» за співфінансування Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект є продовженням та посиленням результатів діяльності АРПІ за підтримки NED. Завдяки цим проектам було впроваджено низку змін до стратегічних політичних документів й розширено простір залучення ОГС до збереження та управління культурною спадщиною. З 2019 до 2022 років лідери мережі підготували плани інтерпретації культурної і природної спадщини для 18 громад з 13 областей України, а також досягнули суттєвих зрушень у залученні мешканців громад до збереження локальних історій, старожитностей, у ревіталізації «комунальних» замків та палаців.