КОЛИ: 19 липня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиП’ятий випуск Академії “Exercising Modernity” під назвою “Географія модерну – спільноти, дискурси та розділення” буде присвячений питанням, пов’язаним з формуванням суспільств в умовах постійних змін національних кордонів. Центральна та Східна Європа пережила зміну кордонів, вимушені міграції та значні трансформації населення окремих країн протягом XX століття. Деякі з них були результатом воєн і конфліктів, інші соціальних експериментів, заснованих на ідеологічних концепціях, спрямованих на створення певного типу суспільства. Там, де населення залишалося поліетнічним, принаймні частково, докладалися зусилля для розмивання відмінностей через організацію та контроль суспільного життя. Наслідки цих дій і процесів можна побачити в ментальних картах регіону, які зберігаються донині, фантомних кордонах і сентиментальних фантазіях про втрачені “малі батьківщини”. Ми повертаємося до цих питань в умовах війни, що триває, спричиненої повномасштабним вторгненням росії в Україну, яка змусила багатьох людей покинути свої домівки і мігрувати до Західної Європи на тимчасовій або більш постійній основі.
Під час наступного зустрічі ми також хочемо поставити питання про роль культури та мистецтва у цих безперервних процесах формування ідентичності. Наскільки архітектура, література, живопис, театр чи кіно були інструментом змін, а наскільки символічним дороговказом для прагнень? Чи можна побачити шрами у просторі, що свідчать про примарні кордони? Як небажана спадщина іноді інкорпорується і вкорінюється в наративи спільнот, яким вона слугує? Якими є стратегії її інкорпорації без ризику спровокувати конфлікти та викликати травматичні спогади? Якими є наслідки та соціальні витрати примусової модернізації відповідно до певного наративу чи політичного порядку денного, чи це насправді крок до того, щоб сучасність стала реалізацією мрій про процвітання та мир?
Цьогорічна Академія у форматі лекцій, семінарів та воркшопів відбудеться в Берліні з 17 по 22 вересня 2024 року, а її програма буде сфокусована на темах, поділених на три тематичні блоки:
-
Архітектура, мистецтво та дизайн як інструмент формування колективної ідентичності.
-
Наративів про архітектуру та мистецтво як спадщину минулого і пов’язаних з ними стратегій її збереження або руйнування.
-
Розпорошені джерела сучасності.
Для кого
16 кандидатів буде відібрано шляхом відкритого конкурсу. Подати заявку на участь в Академії Exercising Modernity можуть дослідники гуманітарних наук, куратори або митці з Польщі, Німеччини, Ізраїлю, Білорусі та України. Кандидати повинні володіти англійською мовою принаймні на комунікативному рівні і бути не молодше 18 років.
Можливості
-
Безкоштовна участь в Академії Exercising Modernity 2024 з відомими та досвідченими дослідниками та творцями.
-
Часткове відшкодування транспортних витрат у розмірі до 200 євро для учасників з України.
-
Безкоштовне проживання в Берліні для учасників з-поза меж Берліна.
-
Часткове харчування (сніданок та обід).
-
Цікава супровідна програма.
Випускники Академії зможуть подати дослідницький або мистецький проект, створений або розроблений під час навчання в Академії, на спеціальну стипендіальну програму, присвячену проблемам сучасності у 20 столітті, організовану Інститутом Пілецького в Берліні. Про попередній конкурс стипендій можна прочитати ТУТ.
Дедлайн
Кандидатів запрошують надсилати свої заявки англійською мовою на електронну адресу: apply@exercisingmodernity.com до 23:59 19 липня 2024 року. У темі листа, будь ласка, зазначте “Academy 2024”.