ДЕДЛАЙН: 30 квітня 2025 року, на регулярній основі
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиІніціатива Міністерства закордонних та європейських справ, оборони, співробітництва в галузі розвитку та зовнішньої торгівлі Люксембургу підтримує проєкти, які реалізуються підприємствами, що базуються в Люксембурзі або Європейському Союзі, та їхніми партнерами, що працюють у країні, що розвивається (в тому числі Україна).
Завдяки інноваційним спільно фінансованим проєктам програма вирішує значущі соціальні виклики для розвитку країни-партнера, зокрема зменшення бідності, продовольчу безпеку, пом’якшення змін клімату, доступ до якісної освіти, гідної праці або чистої питної води тощо.
Інновації у всіх секторах вітаються, за умови, що вони сприяють досягненню Цілей сталого розвитку. Виключенням є діяльність у наступних секторах: зброя, шахти, алкоголь, азартні ігри, тютюн, порнографія, видобувна промисловість та невідновлювані джерела енергії.
Співфінансовані проєкти можуть набувати різних форм, зокрема:
-
Проведення техніко-економічних обґрунтувань для інноваційних проєктів у цільовій країні;
-
Реалізація пілотних версій інноваційних рішень на нових ринках;
-
Структурування виробничих ланцюгів або масштабне впровадження інноваційного рішення.
Критерії відбору:
-
Інноваційність та економічна ефективність. Для того, щоб рішення вважалося інноваційним, воно повинно достатньою мірою відрізнятися від продуктів, послуг або підходів, які вже присутні на місцевому ринку. Це може включати відмінності в дизайні, дистрибуції, цільовій аудиторії, економічній моделі та очікуваній стійкості до майбутніх змін;
-
Вплив на суспільство та перспективність. Рішення має сприяти досягненню Цілей сталого розвитку, таких як створення робочих місць, скорочення бідності, доступ до охорони здоров’я, збереження екосистем та біорізноманіття, боротьба зі зміною клімату тощо. Проекти повинні враховувати адаптацію до майбутніх ризиків і тенденцій;
-
Життєздатність та фінансова стійкість проєкту. Партнери повинні продемонструвати, що проект зможе приносити дохід у короткостроковій або довгостроковій перспективі, забезпечуючи його безперервність після завершення періоду співфінансування. Перевага надаватиметься проектам, які передбачають можливість додаткового фінансування після завершення проекту;
-
Додана вартість та нейтральне співфінансування. Проекти повинні створювати додану вартість, яка не була б створена без фінансової підтримки гранту. Комітет фонду приділяє особливу увагу уникненню викривлення ринку шляхом співфінансування проектів, подібних до вже існуючих на ринку ініціатив;
-
Додана вартість для всіх партнерів. Партнерство має бути збалансованим, ефективним і взаємовигідним для кожного партнера, демонструючи взаємодоповнюючі навички та досвід, мобілізовані кожним з них в рамках проекту;
-
Потенціал передачі технологій/ноу-хау. Проекти повинні детально описувати передачу технологій, включаючи конкретні технології, навички та ноу-хау. Особливу увагу слід приділяти навчанню працівників у країнах, що розвиваються, оцінці ефективності передачі навичок та забезпеченню її сталості.
Для кого
Партнерство має складатися щонайменше з:
-
Головного партнера/керівника проєкту: приватного підприємства, що базується в Люксембурзі/Європейському Союзі, яке відповідає за подання заявки, координацію проєкту від імені інших партнерів та підписання угоди про співфінансування. підприємство має бути засноване понад 3 роки, з річним оборотом щонайменше 500 000 євро (або утричі вищим за суму запитуваного співфінансування) та мінімум 5 працівниками (у ролі головного партнера).
-
Місцевого партнера: державної або приватної установи, університету, науково-дослідного інституту чи представника громадянського суспільства, що діє у країні, яка розвивається і має право на офіційну допомогу у розвитку (відповідно до визначення Комітету з допомоги у розвитку). Місцевий партнер залучається та бере на себе зобов’язання з самого початку проєкту.
Сума
Відібрані проєкти отримують до 200 000 євро співфінансування, що покриває максимум 50% загальної вартості проєкту.
Дедлайн
Конкурс заявок проводиться щороку двічі на рік, дедлайни припадають на кінець квітня та кінець жовтня. Подання заявок двохетапне.
Поточний дедлайн подання концептуальної заявки до 30 квітня 2025 року. Подання повного проєкту до вересня-жовтня 2025 року.
Деталі
Інформацію про цей грант можна уточнити за телефоном консультанта: