КОЛИ: до 19 грудня 2022 року, 18:00 за Київським часом
ДЕ: вся Україна, міжнародний рівень
ГАЛУЗІ: громадський сектор, медіа
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиУкраїнська Гельсінська Спілка з прав людини оголосила конкурс на отримання субгранту в рамках програми «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні» (скорочена назва «Права людини в дії») для партнерів серед правозахисних організацій та медіа, що здійснюють документування та висвітлення воєнних злочинів в Україні, моніторять та висвітлюють результати судових процесів (включаючи міжнародні) в контексті війни, просувають стандарти міжнародного гуманітарного права та права прав людини тощо.
Для кого
Організація, що подається на конкурс має відповідати наступним обов’язковим вимогам:
-
бути офіційно зареєстрованою зі статусом юридичної особи на території України;
-
мати статус неприбуткової або благодійної організації (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
-
мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації.
Сума
Бюджет конкурсу: $ 200 000 (передбачається підтримка більше ніж одного проєкту).
Терміни
Пакет документів організаціями подається до 19 грудня 2022 року, 18:00 за Київським часом.
До 16.12.2022 потенційні учасники можуть звертатись з письмовими запитами щодо конкурсу competition@helsinki.org.ua.
Тривалість проєкту: 16 cічня 2023 – 15 грудня 2023.
Умови:
Пріоритетні активності в рамках Проєкту:
-
Інформування та роз’яснення для широкої української та міжнародної аудиторії поточних подій та процесів в контексті міжнародного правосуддя, можливостей та існуючих обмежень щодо притягнення РФ до відповідальності за порушення прав людини, міжнародного права, включно з міжнародним гуманітарним правом під час агресії проти України та окупації українських територій.
-
Моніторинг та висвітлення міждержавних скарг проти РФ у Європейському суді з прав людини, Міжнародному Суді ООН, Міжнародному кримінальному суді та інших судових та квазісудових органах.
-
Моніторинг перебігу розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, інших грубих порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, скоєних під час війни в Україні; аналіз та розʼяснення широкій аудиторії ролі та значення цих процесів для перехідного правосуддя.
-
Моніторинг та висвітлення розслідування злочину геноциду в Україні.
-
Поширення інформації про створення спеціального Трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України, аналіз та розʼяснення його ролі для перехідного правосуддя.
-
Висвітлення питання міжнародних санкцій, що накладаються на РФ за системні порушення прав людини та міжнародного права під час агресії проти України.
-
Підвищення обізнаності української аудиторії щодо засад міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини та міжнародного правосуддя для формування адекватного суспільного запиту на відповідальність за воєнні злочини та сталий мир;
-
Інформування аудиторії щодо дії інших міжнародних механізмів розслідування порушень прав людини.
-
Підготовка публікацій, новин, інтерв’ю, заяв про поточні події, переклад англійською та іншими мовами і поширення окремих матеріалів, які орієнтовані передусім на іноземну аудиторію, заходи з просування контенту.
До оголошення додаються формати документів, які є обов’язковими для подання організацією, а саме: опис проєкту, робочий план, бюджет, форма оцінки ризику та відповідальності субгрантера.
Пакет документів організаціями подається до 19 грудня 2022 року, 18:00 за Київським часом в електронному вигляді на електрону адресу competition@helsinki.org.ua.
Організація повинна надати:
-
Опис проєкту;
-
Опис робочого плану;
-
Бюджет (в доларах США);
-
Форму оцінки ризику та відповідальності субгрантера;
-
Свідоцтво про реєстрацію або витяг;
-
Довідку з податкової інспекції про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості;
-
Статут (у форматі PDF);
-
Резюме команди проєкту (основна команда проекту);
-
Банківські реквізити (довідка з банку);
-
Підтвердження реєстрації в системі System for Award Management (SAM) www.sam.gov (у форматі PDF витяг з бази).
Заявка повинна бути подана одним пакетом документів, не потрібно архівувати файли, чи використовувати файлообмінні ресурси. За цим Запитом подання заявок у паперовому вигляді не передбачається. У темі повідомлення має бути зазначено «Заявка на субгрант – назва організації – дата».
Форма заявки на отримання субгранту має бути подана у форматі PDF, з одинарним відступом, шрифтом Times New Roman, розмір 12. Бюджет має бути поданий у форматі Microsoft Excel в доларах США.
Брендування
Організація зобов’язана забезпечити :
-
згадування у публічних виступах або інтерв’ю виконавців Проєкту на заходах, які повністю або частково фінансуються на кошти Програми «Права людини в дії», що реалізується за підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.
-
вказування у будь-яких творах (в тому числі аудіовізуальних), публікаціях та документах, створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії», що реалізується за фінансової підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.
-
розміщення логотипів УГСПЛ на примірниках будь-яких творів, публікацій та документів створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії».
Організація зобов’язана надати УГСПЛ право на безоплатне невиключне і невідкличне право використання указаних вище творів на території України чи будь-якої іншої держави, а також на використання цих творів повністю або частково у збірках, перекладах та інших похідних творах.
Можливості
Фінансування може передбачати:
-
виплату заробітної плати штатних працівників організації та грошової винагороди працівників, які працюють за угодами цивільно-правового характеру та виконують обов’язки, що належать до реалізації проєкту;
-
грошової винагороди працівників та консультантів, які працюють за угодами цивільно-правового характеру, та тих, хто працює як фізичні особи — підприємці, обов’язки яких безпосередньо належать до проєктної діяльності;
-
виплату додаткових витрат, які з’являються внаслідок виплати заробітної плати, грошової винагороди, послуг, які можуть бути розцінені як додаткове благо згідно з національним законодавством (єдиний соціальний внесок (ЄСВ), інші податки);
-
товари/послуги, які забезпечують виконання проєктної діяльності (наприклад, транспортні витрати, юридичні послуги, проведення заходів з навчання персоналу)
-
адміністративні витрати організації (банківська комісія, оренда приміщення, комунальні послуги, витрати на інтернет-зв’язок, канцелярські товари для офісу тощо).
Пріоритетом є бюджетування програмної діяльності. Адміністративні витрати, в т.ч. заробітна плата штатних працівників та інших працівників, які виконують адміністративні функції проєкту, з урахуванням всіх видатків, мають бути обґрунтованими та не перевищувати проєктні витрати.
Спілка передбачає, що із заявником буде підписано угоду «Стандартний грант». В результаті попередньої оцінки ризиків партнера, Спілка може визначити особливі умови.
У разі значного коливання курсів валют, граничний бюджет може бути скоригований із врахуванням коливання курсів у субгрантових угодах із відібраними організаціями субгрантерами.
Заборонено за кошти гранту здійснювати наступні закупівлі товарів та послуг:
-
військове спорядження;
-
обладнання для спостереження;
-
алкогольні напої та тютюнові вироби;
-
обладнання, що негативно впливає на зміни клімату
-
проведення різних видів ремонтів та реконструкцій приміщень;
-
товари та послуги для підтримки діяльності поліції або інших правоохоронних органів;
-
обладнання та послуги для переривання вагітності;
-
предмети розкоші та обладнання для азартних ігор.
Заборонено на використання деяких послуг та обладнання телекомунікацій та відео спостереження
Грантоотримувач не може використовувати кошти гранту, включаючи прямі та непрямі витрати, доходи від проєкту та власний внесок організації, щоб:
-
Придбати або отримати;
-
Продовжити або поновити контракт на закупівлю або отримання; або
-
Укласти контракт (або продовжити чи поновити контракт) на закупівлю або отримання обладнання, послуг або систем, які використовують охоплене телекомунікаційне обладнання чи послуги як суттєвий, чи суттєвий компонент будь-якої системи або як критичну технологію як частину будь-якої системи.