IREX підтримуватиме організації, які мають досвід та спроможні поширювати громадянську освіту та проводити навчання з інструментів громадської участі серед молоді, щоб розвинути та підсилити спроможність молоді впливати на прийняття рішень на локальному рівні та взаємодіяти з владою з використанням дієвих механізмів участі у громадах, де впроваджується програма «Мріємо та діємо».
IREX підтримуватиме організації, які врахують та обгрунтують, чому конкретний інструмент результативно та можливо впровадити в умовах воєнного стану та запропонує стратегію подальшого моніторингу його функціонування молоддю громади. В межах цього компоненту організації мають запропонувати ефективні методики контролю та оцінки успішності впровадження інструменту/тів участі цільовою аудиторією.
Метою заявлених проєктів має бути:
Впровадження програми навчання громадянської освіти із використанням наданих «Мріємо та діємо» матеріалів навчального посібника та виконанням наступних кроків:
-
Дослідження громад та визначення інструменту участі, який буде найбільш корисним в конкретній громаді та реалістичним для впровадження в умовах воєнного стану. Просимо звернути увагу на умови воєнного стану, які дозволяють ОМС не використовувати певні механізми для взаємодії з громадянами, але не забороняють їх.
-
Підготовка навчально-менторської програми з використанням моніторингових результатів попереднього року впровадження програми навчань та навчального посібника «Мріємо та діємо» з громадянської освіти. Програма для кожної громади має складатися із навчального плану та програми менторського супроводу молоді для реалізації на практиці отриманих знать під час навчання. Принаймні 15 молодих людей (хлопців та дівчат) в кожній громаді мають взяти участь в програмі.
-
Провести щонайменше по одній навчальні зустрічі для 15 молодих людей в кожній цільовій громаді.
-
Надати менторську підтримку командам молоді на місцях для успішного впровадження обраного інструменту участі молоді у прийнятті рішень на місцях
-
Забезпечити впровадження принаймні одного інструменту для участі молоді в прийнятті рішень на місцях.
-
Розробити презентаційні матеріали про здійснену роботу в кожній з цільових громад включно із представленням обраного інструменту участі.
-
Провести фінальний захід (онлайн) із презентації результатів проекту для поширення інформації серед різних стейкхолдерів та зацікавлених сторін.
Запропоновані ідеї та плани роботи над проєктом громадянської освіти та залучення молоді до прийняття рішень на місцях мають розвивати одну чи декілька компетенцій програми «Мріємо та діємо» серед учасників та учасниць:
Подані заявки від ГО (проєктні пропозиції) повинні описувати концепцію роботи над впровадженням програми навчання громадянській освіті та залученню молоді на місцевому рівні до прийняття рішень як базову пропозицію заявника, але яка буде допрацьовуватись під час впровадження проєкту, та буде доповнена матеріалами посібника, який є розробленим в програмі «Мріємо та діємо». Важливим елементом також є представлення результатів проєкту в кожній громаді (збір та оформлення результатів, дизайн матеріалів тощо). Заявник має запропонувати формати презентацій та оформлення результатів проєкту для різних цільових аудиторій (молодь, представники органів місцевого самоврядування) інших громад, аби дати можливість їм реалізувати такі чи подібні програми в майбутньому.
Пропозиції можуть бути подані для таких цільових громад програми “Мріємо та діємо”:
-
Батівська громада (Закарпатська область)
-
Здолбунівська громада (Рівненська область)
-
Рівненська громада (Рівненська область)
-
Вараська громада (Рівненська область)
-
Гощанська громада (Рівненська область)
-
Коломийська громада (Івано-Франківська область)
-
Бурштинська громада (Івано-Франківська область)
-
Долинська громада (Івано-Франківська область)
-
Переяславська громада (Київська область)
-
Білоцерківська громада (Київська область)
-
Славутицька громада (Київська область)
-
Васильківська громада (Київська область)
-
Подільська громада (Одеська область)
-
Чорноморська громада (Одеська область)
-
Височанська громада (Харківська область)
-
Лозівська громада (Харківська область)
-
Слобожанська громада (Харківська область)
-
Рожищенська громада (Волинська область)
Кожна організація може обрати усі громади з переліку або частину, але не менше ніж 2 громади для впровадження проєкту.
Пропозиції повинні включати підходи до мінімізації безпекових ризиків учасників і співробітників відповідно до ситуації в країні та враховувати обов’язковість дотримання усіх безпекових норм і протоколів.
У разі успішної реалізації проєктів за даним конкурсом, IREX може продовжити роботу з обраним партнером і розширити масштаби і тривалість проєкту.
Очікувані результати діяльності проєкту:
-
Проведено аналіз щодо ситуації з фокусом на релевантність інструмента участі молоді в конкретній цільовій громаді програми «Мріємо та діємо»;
-
Розроблена фінальна концепція та програма для залучення молоді у прийнятті рішень на локальному рівні. Під час підготовки концепції використано розроблені програмою “Мріємо та діємо” матеріали посібника із громадянської освіти;
-
Проведено мінімум 1 тренінг для 15 молодих людей віком у кожній цільовій громаді;
-
Надана менторська підтримка командам молоді на місцях для успішного впровадження обраного інструменту участі;
-
Розвинені навички із застосування інструментів громадської участі та залучення молоді у прийняття рішень на місцях;
-
Забезпечене впровадження принаймні одного інструменту для участі молоді в прийнятті рішень на місцях;
-
Розроблені презентаційні матеріали про здійснену роботу в кожній з цільових громад включно із представленням обраного інструменту участі.
-
Надано учасникам та учасницям навчань ефективні інструменти моніторингу роботи, розроблено спільно з молоддю стратегію аналізу успішності впровадженого інструменту для їх подальшого контролю. За допомогою цього молодь визначить, що для них є успішно впровадженим інструментом і зрозуміють свою роль в подальшій роботі та у взаємодії з владою.
Загальний інтегрований підхід гендерної рівності та соціальної інклюзії:
В якості загального інтегрованого підходу IREX застосовує гендерну рівність та соціальну інклюзію (ГРСІ) у роботі програми «Мріємо та діємо». Концепція ГРСІ розглядає нерівні відносини між різними соціальними групами. Підхід ГРСІ до розвитку зосереджує увагу на необхідності дій, спрямованих на збалансування цих відносин, забезпечення рівних прав та можливостей, поваги до всіх людей незалежно від їхньої соціальної ідентичності. IREX заохочує своїх партнерів залучати та включати різні групи громадян до соціальних процесів, усунути обмеження суспільства, протидіяти дискримінації, досягати реальної рівності повноцінної участі представників різних груп у різних / усіх сферах соціально-політичного, економічного, культурного життя. IREX закликає своїх партнерів застосовувати систему м’яких квот. Неофіційна „система м’яких квот” має на меті має на меті гарантувати, що «критична меншість» складатиме принаймні 30 або 40%:
-
Щонайменше 30 – 40% (але не більше 60 -70%) – жінки / дівчата чи чоловіки / хлопці (гендерна квота)
-
Щонайменше 30 – 40% осіб мало чи недостатньо представлених, які знаходяться на межі повного виключення.1
-
Принаймні 30 – 40% молодих жінок та чоловіків з малих міст та сільських районів України.
Регламент уряду США
Для українських неурядових організацій застосовуватимуться Стандартні положення для неамериканських неурядових організацій.
Повний пакет заявки повинен бути поданий у необхідному форматі містити таке:
-
Проєктна пропозиція з додатками (резюме ключових працівників організації/тренерів/фасилітаторів);
-
Бюджет проєкту;
-
Опитувальник грантоотримувача з додатками.
Обмеження:
-
Кошти грантів, надані на умовах цього ЗПЗ, не будуть використовуватися для фінансування будь-якого з наступних товарів згідно з ADS 312 Прийнятність товарів:
-
Неприйнятні товари: військова техніка, обладнання для спостереження, товари чи обладнання для підтримки поліції чи іншої діяльності правоохоронних органів, обладнання та послуги для переривання вагітності, товари класу люкс, ігрове обладнання, обладнання для зміни погоди.
-
До обмежених товарів належать: сільськогосподарські товари, автотранспорт, фармацевтика, контрацептиви та презервативи, пестициди, вживане обладнання, добрива.
-
Інші: Закупівлі товарів або послуг, обмежені або заборонені переважаючим джерелом та національною приналежністю USAID та іншими правилами, визначеними ADS 310, або від країн та постачальників, які можуть бути визначені консолідованим списком USAID заблокованими, призупиненими або недостовірними субпідрядниками за адресою gov .
-
Отримувачам грантів забороняється використовувати кошти грантів, включаючи прямі і непрямі витрати, дохід від програми і будь-яку частку витрат на придбання або отримання обладнання, послуг або систем, які використовують регламентоване телекомунікаційне обладнання, або послуги в якості істотного або важливого компонента будь-якої системи, або критично важливу технологію, як частину будь-якої системи, виробленої Huawei Technologies Company або ZTE Corporation (або будь-якою дочірньою або афілійованою компанією таких організацій), Hytera Communications Corporation, Hangzhou Hikvision Digital Technology Company або Dahua Technology Company (або будь-якою дочірньою або афілійованою компанією таких організацій)). Усі витрати, які не відповідають пункту М29. Заборона деяких послуг та обладнання для телекомунікацій та відеоспостереження (серпень 2020 р.), що входить до ADS 303 USAID, вважатимуться недопустимими і не покриватимуться проєктом.
-
Будь-які закупівлі або види діяльності, які вважаються непотрібними для успішного завершення діяльності, включаючи будь-які витрати головного офісу грантоотримувача, які не пов’язані безпосередньо з реалізацією запропонованого проєкту.
-
Попередні зобов’язання та / або безнадійна заборгованість.
-
Штрафи та / або пені.
-
Інші витрати недопустимі згідно з Американським агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та / або федеральними правилами, такими як посилання на 2 СFR Частина 200, Розділ E, Принципи витрат.
Запізнілі заявки
Несвоєчасні заявки відзначаються як «запізнілі» і не підлягають розгляду або присудженню; однак IREX залишає за собою право приймати та включати несвоєчасні заявки до процесу розгляду та присудження, якщо це є у кращих інтересах IREX та якщо заявки, отримані вчасно, не були відкриті та розглянуті. Заявки, подані із запізненням або не повністю, ризикують бути не розглянутими.