ДЕДЛАЙН: 25 квітня 2024 року
ДЕ: Дніпропетровська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська області
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма малих грантів покликана посилити систему надання соціальних послуг на місцевому рівні шляхом підвищення ролі громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг та диверсифікації надання соціальних послуг на місцевому рівні.
Перевага надаватиметься проєктам, які розроблені у партнерстві із фахівцями місцевих установ/центрів/комунальних підприємств (соціальних центрів, центрів соціальної адаптації та постачальників соціальних послуг, інш.), які працюють у сфері надання соціальних послуг населенню, розуміються на проблемних питаннях сфери соціального обслуговування та надання соціальних послуг населенню, та готові розробляти/запроваджувати механізми для їх вирішення.
Активності в межах проєктів можуть включати (але не обмежуватися) організацію та проведення навчання, круглих столів та фокус-груп, проведення опитування жителів та жительок, розробку політик та механізмів надання соціальних послуг, посилення матеріально-технічної бази (меблі, техніка, обладнання) уповноважених органів та надавачів соціальних послуг, які спрямовують діяльність на попередження, подолання та мінімізацію наслідків складних життєвих обставин.
Некомерційні та благодійні організації, які діють на території Чернігівської, Сумської, Дніпропетровської і Миколаївської областей запрошуються до участі у конкурсі. Список громад для впровадження проєктів дивиться у розділі 3.3.
Очікувані результати:
-
Налагоджено ефективну комунікацію та співпрацю між організаціями громадянського суспільства, приватного сектору та місцевими установами/управліннями/комунальними підприємствами, які працюють у сфері надання соціальних послуг.
-
Розроблено та запроваджено механізми ефективної міжвідомчої взаємодії у сфері забезпечення соціальними послугами мешканців та мешканок громади
-
Механізм надання соціальних послуг розроблено та апробовано в громаді для подальшого використання.
-
Надавачі соціальних послуг покращили якість послуги/ запровадили нову послугу/ збільшили кількість отримувачів послуг у громаді.
-
Започатковано нові соціальні послуги задля забезпечення незадоволеного попиту в громаді в тому числі і на умовах міжтериторіального співробітництва.
Більш детальні кількісні показники щодо очікуваних результатів будуть розроблені разом з організацією, обраною за конкурсом.
Тривалість проєкту має становити до 5 місяців. Запланований початок реалізації проєкту – 1 травня 2024 року.
Для кого
Громадські або благодійні організації, що подаватимуть проєктні пропозиції за цим Конкурсом, мають відповідати наступним вимогам:
-
офіційно зареєстровані зі статусом юридичної особи на території України;
-
мають статус неприбуткової або благодійної організації (мають коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039, 0048);
-
не мають відкритих судових справ, як відповідачі, так само як і керівники організацій;
-
мають дійсний розрахунковий рахунок у банку України;
-
мають спроможність впроваджувати проєкт в визначених географічних районах в поточних умовах;
-
мають відповідні спеціальні знання та фахівців для реалізації проєкту (керівник проєкту, фінансовий спеціаліст/бухгалтер та інших фахівців відповідно до потреб проєкту);
-
досвід впровадження проєктів та звітування є додатковою перевагою;
-
досвід роботи із місцевими закладами/ інституціями які працюють в сфері надання соціальних послуг населенню, є додатковою перевагою;
-
досвід співпраці із міжнароднимі організаціями є додатковою перевагою.
-
досвід роботи в сфері надання соціальних послуг населенню є додатковою перевагою;
Проєктна команда щонайменше має складатися з: керівника проєкту (відповідального за загальну координацію імплементації проєкту та подання відповідних звітів до UNDP в Україні), бухгалтера (відповідального за ведення обліково-фінансової звітності), та осіб, безпосередньо залучених до імплементації проєкту;
-
Керівник проєкту повинен мати досвід роботи у громадському секторі не менше 2 (двох) років;
-
Бухгалтер повинен мати досвід роботи у сфері бухгалтерського обліку не менше 2 (двох) років;
-
Знання мов – вільне володіння українською мовою;
-
Готовність впроваджувати всі правила та регламенти співпраці, запропоновані міжнародним донором.
Проєктна діяльність охоплює територіальні громади: Дніпропетровська область (Кам’янська міська ТГ, Покровська міська ТГ, Нікопольська міська ТГ, Широківська сільська ТГ, Слобожанська сільська ТГ, Новоолександрівська сільська ТГ), Сумська область (Сумська міська ТГ, Конотопська міська ТГ, Роменська міська ТГ, Тростянецька міська ТГ, Чернеччинська сільська ТГ), Чернігівська область (Чернігівська міська ТГ, Ніжинська міська ТГ, Корюківська міська ТГ, Ічнянська міська ТГ, Коропська сільська ТГ, Новгород-Сіверська міська ТГ), Миколаївська область (Миколаївська міська ТГ, Первомайська міська ТГ, Вознесенська міська ТГ, Новобузька міська ТГ, Коблівська сільська ТГ, Мостівська сільська ТГ).
Параметри, які визначатимуть, чи має НУО право на фінансування від UNDP, ґрунтуватимуться на контрольному списку оцінки потенціалу CACHE.
Пропозиції від організацій, які не відповідають наведеним вимогам, розглядатися не будуть. Заявки, надіслані від фізичних осіб, комерційних організацій, державних установ і організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій, релігійних організацій, розглядатися не будуть.
Можливості
Максимальний бюджет проєктної пропозиції не повинен перевищувати: 10 000 доларів США.
Додаткову перевагу під час розгляду відповідно до критеріїв оцінки надаватимуть проєктним пропозиціям, які пропонують співфінансування. Співфінансування означає наявність іншого джерела фінансування, крім Програми розвитку ООН. Фінансовий внесок організації повинен бути підтверджений відповідними бухгалтерськими документами на етапі подання фінансової звітності за проєктом. Наявні в організації матеріальні цінності (зокрема, офісні приміщення та оргтехніка) не вважаються співфінансуванням.
Прийнятними вважаються витрати, які:
-
необхідні для досягнення цілей та завдань проєкту;
-
відповідають принципу ефективності та економічності витрат («найвища якість за найнижчу ціну»);
Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані винятково для оплати:
-
Вартості послуг зв’язку та інформації;
-
Вартості консультаційних послуг, необхідних для досягнення цілей проєкту;
-
Придбання обладнання/інструментів/меблів, необхідних для реалізації проєктної діяльності;
-
Оренди приміщень для проведення тренінгів, інших колективних заходів;
-
Вартості поліграфічних, друкарських та копіювальних послуг;
-
Вартості витратних матеріалів та канцтоварів.
-
Оплата послуг керівника проєкту та/або фінансового спеціаліста чи бухгалтера (або покриття вартості цих послуг як власний внесок чи з інших джерел).
Неприйнятними є витрати, пов’язані з:
-
підготовкою проєктної пропозиції для участі в конкурсі;
-
борги та резерви на покриття збитків і боргів;
-
відшкодування витрат, пов’язаних з коливаннями валютного курсу;
-
відшкодування ПДВ та інших податків;
-
оплата ремонту приміщень та ремонту обладнання;
-
придбання землі, будівель, транспортних засобів;
-
оплата оренди офісу ОГС та комунальних платежів.
Адміністративні витрати фінансової пропозиції не можуть перевищувати 5% загальної вартості проєктної пропозиції. Винагорода команди проєкту (керівника проєкту та/або фінансового спеціаліста чи бухгалтера) не може перевищувати 15% від загальної вартості проєктної пропозиції.
Дедлайн
Повний аплікаційний пакет необхідно подати до 23:59 25 квітня 2024 року.
Умови
Аплікаційний пакет складається із наступного:
1). Повна апплікаційна форма (заповнена у форматі MS Word, *.docx/*.doc), яка містить опис організаційного плану і плану реалізації проєкту (*.docx/*.doc) (Додаток 1);
2). Бюджет проєкту (у форматі Excel, *.xlsx/*.xls), складається в доларах США і розраховується за курсом ООН (Додаток 2);
3). Сканкопії наступних документів (*.PDF or *.JPG):
-
Свідоцтво про реєстрацію або витяг;
-
Довідка податкової інспекції про включення організації до Реєстру неприбуткових організацій із зазначенням коду неприбутковості;
-
Статут організації;
-
Довідка про наявність банківського рахунку в національній валюті.
4) Усі документи, що підтверджують відповідність технічним критеріям, зазначеним у розділах 3.1 та 3.2 цього Оголошення;
5) Заповнений Контрольний список оцінки потенціалу CACHE та підтверджуючі документи до нього (Додаток 3)
Організації, що подають проєктні пропозиції, повинні подати повний аплікаційний пакет (пункти 1–5), за електронною адресою grants.ua@undp.org вказавши тему повідомлення:
SGP_UNDP_2024_Services_Name of organization
Аплікаційний пакет (пункти 2-5) надсилати одним листом у архіві (*.rar/*.zip), розмір якого не має перевищувати 25Mb.
Для отримання відповідей на запитання, що можуть виникнути під час підготовки проєктних пропозицій за цим Конкурсом, звертайтесь, будь ласка, за електронною адресою grants.ua@undp.org із темою повідомлення SGP_UNDP_2024_Services_Name of organization: запит про інформацію. Відповіді на отримані запитання будуть надаватися у письмовому вигляді протягом 1-2 робочих днів. Усі запити повинні бути надіслані не пізніше ніж за 48 годин до закриття конкурсу.
Додатки
2. Кошторис
3. Форма CACHE