ДЕДЛАЙН: 11 червня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, місцеве самоврядування
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиРозробка стратегій розвитку на місцевому рівні та використання інструментів місцевої демократії в процесі розробки місцевої публічної політики – має стати внеском територіальних громад у формування національної регіональної політики, як це передбачає розділ 22 переговорів про вступ у ЄС.
Мета: підтримати громади у процесі вступу України до ЄС шляхом діяльності громадянського суспільства з підвищення обізнаності та спроможності, допомоги у стратегічному плануванні розвитку, застосуванні стандартів ЄС та участі у програмах ЄС.
Пріоритети конкурсу
-
Підвищення обізнаності жителів громад, організацій громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування щодо змісту європейських політик і стандартів, які мають бути впроваджені на місцевому рівні у процесі переговорів про вступ. Також, проведення експертних оцінок стану відповідності цим стандартам на рівні громад у відповідних сферах – зокрема, щодо використання коштів місцевого бюджету (публічні закупівлі, у т.ч. «зелені», допомога суб’єктам господарювання тощо), розвитку інфраструктури, енергоефективності, відновлювальної енергетики, забезпечення якості води, охорони природи, управління відходами, дороги та транспорт, безбар’єрне середовище, соціальна інтеграція та інші напрямки, де є повноваження місцевих територіальних громад і існують норми права ЄС, які мають бути впроваджені в Україні у процесі підготовки до вступу у Європейський Союз.
-
Допомога громадам (громадська адвокація, підготовка документів, публічні консультації з залученням різних груп інтересів) у розробці нових або оновленню та актуалізації наявних Стратегій розвитку територіальних громад, інших обов’язкових та передбачених нормативно-правовими актами документів щодо відновлення та розвитку, із використанням інструментів громадської участі, активним залученням жителів територіальних громад та організацій громадянського суспільства до цього процесу та урахуванням принципів інклюзивного, партисипативного, прозорого, зеленого і сталого відновлення, а також відповідність політикам ЄС на місцевому рівні – залучення інвестицій та збільшення зайнятості, просування інновацій, спеціалізація і економічна конкурентоздатність, розвиток малого та середнього бізнесу (згідно з нормами ЄС щодо державної допомоги), покращення якості послуг, довкілля, розвиток інфраструктури тощо.
-
Навчання та інші заходи з розвитку спроможності територіальних громад налагоджувати сталі горизонтальні міжмуніципальні партнерства, входити у європейські мережі, брати участь у програмах ЄС та залучати міжнародне фінансування з боку ЄС та інших донорів відповідно до цілей стратегічного розвитку відповідних громад, здійснювати управління та реалізацію міжнародних грантових проєктів.
Термін реалізації проєкту – до 12 місяців. Планований термін початку реалізації проєктів – 8 вересня 2025 р.
Для кого
Учасники конкурсу: громадські організації, громадські спілки, благодійні організації. Учасники конкурсу можуть бути зареєстровані у будь-якому регіоні України та повинні мати щонайменше дворічний досвід реалізації проєктів у сфері, що належить до пріоритетів цього конкурсу, за підтримки МФВ або інших донорів.
Вітається здійснення проєктної діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, асоціаціями органів місцевого самоврядування, коаліції з іншими громадськими організаціями, аналітичними центрами, експертами, органами самоорганізації населення (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України).
Діяльність має охоплювати від щонайменше 3-5 територіальних громад. При цьому, проєктна діяльність має здійснюватися виключно в межах територій, підконтрольних органам влади України.
Проєктна пропозиція повинна містити такі додатки (додавати виключно за умови, якщо відповідна активність передбачена проєктною пропозицією):
-
листи від органів місцевого самоврядування відповідних територіальних громад, яким планується надання допомоги у розробці нових або удосконаленні чинних документів стратегічного планування територіальних громад. Такі листи мають підтверджувати готовність органів місцевого самоврядування сприяти учаснику конкурсу у розробці документів стратегічного планування відповідних територіальних громад або їх удосконаленні, а також засвідчувати, що відповідні органи місцевого самоврядування наразі не здійснюють підготовку проєктів таких документів або змін до них за підтримки чи у співпраці з іншими донорами;
-
листи від органів місцевого самоврядування відповідних територіальних громад, які плануються до залучення до діяльності, спрямованої на побудову міжмуніципальних партнерств;
-
перелік реалізованих проєктів та контактів осіб у донорських організаціях, які можуть надати відгук щодо попередньої співпраці із учасником конкурсу;
-
листи від партнерських організацій, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проєкту та описують характер цієї участі.
Організація-аплікант повинна продемонструвати свою компетентність у тематиці проєкту, власну обізнаність з європейськими стандартами, досвід реалізації проєктів.
Проєктна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати, зокрема, через поширення історій успіху.
Сума
Загальний бюджет конкурсу – 26 000 000 гривні.
Оптимальний розмір гранту – 900 000 – 1 200 000 гривень.
Максимальний розмір гранту – 1 400 000 гривень.
Дедлайн
Останній термін подання проєктних пропозицій – 11 червня 2025 року (15:00 за київським часом).
Оголошення результатів – до 28 липня 2025 року.