АЛЬЯНС МОВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (SG)

ДЕДЛАЙН: 19 травня 2024 року

БЮДЖЕТ: 20 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Ціль

Завдяки об’єднаним зусиллям держав-членів ця дія безпосередньо сприятиме збереженню мовного та культурного розмаїття в Європі, водночас ефективно реалізовуючи цілі Європейської спільної інфраструктури даних і послуг MCP у сфері мовних технологій. Забезпечуючи необхідні дані та можливості для адаптації моделі, ця дія матиме сильний вплив на розгортання великих мовних базових моделей та їх додатків, таких як генеративний ШІ. Це об’єднане зусилля буде створено навколо двох напрямків роботи.

Перший робочий напрямок – збір даних і тонке налаштування

Перший робочий напрямок підтримуватиме збір мовних даних та адаптацію існуючих великих моделей мовної основи до конкретних мов, доменів чи галузей, щоб підтримати впровадження новітніх мовних технологій європейськими акторами.

Очікувані результати

  • Розширений доступ до мовних даних для розробки та адаптації великих моделей мовної основи з урахуванням проблем, пов’язаних із конфіденційністю та безпекою даних, а також потенційних ризиків дезінформації.

  • Репозиторій сімейств існуючих великих моделей мовної основи для публічного та промислового повторного використання в ЄС.

  • Репозиторій сімейств великих мовних моделей, налаштованих на певні мови, домени чи галузі.

  • Інфраструктура та сервіси для доведення моделей.

Сфера застосування

Використовуючи Загальний європейський мовний простір даних та інші відповідні простори даних, ця діяльність, відповідно до чинного законодавства (наприклад, авторського права та GDPR), збиратиме необхідні мовні дані (текст, аудіо, зображення та інші модальності) із широкого масиву європейських промислових, академічних та інституційних акторів, а також надавати дані достатньої якості та кількості, які можуть бути доступні для побудови великих мовних базових моделей, забезпечуючи узгоджене охоплення всіх офіційних мов держав-членів, а також найбільш соціально та економічно відповідні. Це також включатиме надання даних, необхідних для адаптації таких великих моделей мовної основи до конкретних мов, доменів або галузей. Дія також забезпечить сховище існуючих моделей основи європейських великих мов, а також моделей, адаптованих до конкретних мов, доменів або галузей. Після достатнього просування консорціум може розглянути можливість роботи над майбутньою інфраструктурою авторського права та пов’язаними питаннями, щоб забезпечити ефективне використання мови та інших даних, враховуючи при цьому інтереси правовласників.

Точне налаштування:

  • Ця діяльність також забезпечить великі мовні моделі, налаштовані на певні мови, домени чи галузі в результаті подальшого навчання великих мовних базових моделей на конкретних мовних даних. Цей процес передбачає адаптацію, оцінку та оптимізацію базових моделей для певних мов, доменів або галузей. Це сприятиме ефективному розгортанню цих моделей у різних галузях, вимагаючи менше даних, пов’язаних із конкретними завданнями, порівняно зі створенням моделей з нуля, що особливо вигідно для малих і середніх підприємств. Дія також включатиме підтримку поточного обслуговування та вдосконалення цих моделей, забезпечуючи їх адаптацію до завдань і доменів, що змінюються з часом.

  • Крім того, ця діяльність також забезпечуватиме, зокрема через фінансову підтримку третім сторонам, спеціальну підтримку та послуги, зокрема для малих і середніх підприємств, для сприяння тонкому налаштуванню доступних моделей. Ця підтримка та послуги нададуть третім сторонам інфраструктуру для точного налаштування та оцінки існуючих моделей відповідно до їх призначення.

Спільне підприємство EuroHPC надасть доступ до своїх установок для адаптації та точного налаштування моделей, коли це необхідно. Консорціум, який здійснюватиме цю дію, має складатися з представників держав-членів; державні та приватні організації, МСП, МРК; організації з доступом до великих обчислювальних потужностей; державні та/або приватні постачальники даних, такі як ЗМІ чи видавнича галузь.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

DIGITAL-2024-AI-06-LANGUAGE-01