КОЛИ: до 23:59 за київським часом до 23 лютого 2023 рок
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиФонд «Партнерство за сильну Україну (ФПСУ)», що реалізується Компанією Кімонікс Інтернешнл, оголошує конкурс на проєктні пропозиції для реалізації заходів, спрямованих на посилення залученості спільноти і безпеки в окремих регіонах України, які постраждали від війни, що триває на території України.
В межах цього Оголошення про конкурс ФПСУ має на меті підтримати розробку, виробництво та розповсюдження творчих продуктів (наприклад, документальних фільмів), які сприятимуть просуванню єдності, різноманітності та спільній ідентичності в Україні, зосереджуючись на висвітленні історій постраждалих від війни громад на прифронтових територіях.
Для кого
Гранти надаватимуться тільки українським неурядовим організаціям (НУО) та громадським організаціям (ГО).
Організації, які подають проєктні пропозиції для участі в цьому Оголошенні про конкурс, мають відповідати таким вимогам:
-
Зареєстровані як неприбуткові організації на території України. Ці організації можуть подавати заявки у партнерстві з виробничими компаніями або засобами масової інформації для підтримки діяльності в межах гранту. Між ФПСУ/Кімонікс та НУО/ОГС буде підписано грантову угоду, а НУО/ОГС буде звітувати як програмно, так і фінансово за реалізацію проєкту.
-
В межах цього Оголошення про конкурс не передбачається жодного співфінансування з боку інших донорських програм;
-
Готовність дотримуватися всіх правил і приписів співпраці, які запропоновані міжнародним донором.
-
Готовність пройти процес перевірки (due diligence) для того щоб продемонструвати здатність до розробки/впровадження обов’язку проявляти належне піклування/захист прав/інші необхідні політики і процедури.
-
Володіння мовою: вільне володіння українською мовою, всі доповіді та їх презентація англійською мовою.
Сума
ФПСУ в межах цього конкурсу планує розподілити фонд у 4 526 000 гривень між не більше ніж 4 організаціями, які мають втілити свої проєкти за період у 6 місяців. При цьому остаточна сума залежить від обсягу діяльності та спроможності грантоотримувача.
Заявникам пропонується подавати свої бюджети лише в межах зазначеного діапазону, демонструючи оптимальне співвідношення ціни та якості та обґрунтованість витрат, в іншому випадку заявка може бути відхилена на першому етапі розгляду грантової заявки. Остаточна сума бюджету може бути змінена за рекомендацією Відбіркового комітету. Термін надання будь-якого гранту в межах цього конкурсу складатиме не більше 6 місяців. Впровадження грантів має розпочатися майже одразу після їх присудження, але не пізніше 31 березня 2023 року.
Всі гранти будуть узгоджуватися, нараховуватися і надаватися в українській гривні (UAH). Всі витрати, що фінансуються за рахунок гранту, мають бути допустимими, розподіленими і обґрунтованими. Заявки на отримання гранту повинні супроводжуватися деталізованим і реалістичним бюджетом.
Терміни
ФПСУ прийматиме проєктні пропозиції до 23:59 за київським часом до 23 лютого 2023 року. Заявки, надані із запізненням і невідповідні заявки, не розглядатимуться.
Проект проведе попередню консультацію з подання заявок 17 лютого 2023 року о 12:00. Консультація проводитиметься на платформі Microsoft Teams за посиланням нижче:
Microsoft Teams meeting
Join on your computer, mobile app or room device
Click here to join the meeting
Meeting ID: 244 086 518 758
Passcode: mhmUh4
Умови:
У межах цього Оголошення про конкурс буде підтримано такі заходи:
-
Розробка концепції документальних фільмів в співпраці з місцевими органами влади, громадянським суспільством та громадами, досліджуючи їхні історії про їхні міста, самобутність, акти спротиву, а також про те, як змінилося їхнє сприйняття або як розвинулися їхні громади внаслідок повномасштабного вторгнення Росії та його наслідків (наприклад, переміщення населення).
-
Створення документального фільму (або фільмів) з ключовими зацікавленими сторонами та їхніми історіями.
-
Загальнонаціональне розповсюдження документальних фільмів в Україні, у тому числі, можливо, на тимчасово окупованих територіях.
Очікування від заявника:
-
Очікується, що грантоотримувачі продемонструють у своїх пропозиціях, як вони планують широко співпрацювати з мешканцями та обраними ними посадовими особами, щоб створити картину, яка відображає різноманітні погляди.
-
Грантоотримувачі мають продемонструвати, як вони будуть вирішувати делікатні політичні та соціальні питання, включаючи повагу до різних поглядів та активне зменшення потенційної шкоди.
-
Необхідний попередній досвід створення контенту спрямованого на просування соціальних цілей (в цьому випадку для демонстрації різноманіття); заохочується використання раніше створеного контенту, що відповідає загальним результатам Оголошення про конкурс.
Документальний фільм має висвітлювати історії міст та громад на півдні України, що постраждали від конфлікту, зокрема, Одеської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Заявник може вибрати для висвітлення одне місто в довшому документальному фільмі або кілька міст в окремих відео.
Результати проєктної діяльності
-
Документальні фільми сприяють соціальній згуртованості, просуваючи спільну самобутність та єдність у розмаїтті серед громадян України.
-
Відеоматеріали сприяють підвищенню рівня довіри українських глядачів до громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування завдяки кращому розумінню викликів, з якими стикаються ці суб’єкти під час війни.
-
Українці стають менш вразливими до поширення дезінформації та спроб Росії підірвати довіру суспільства
-
Українці поділяють настрої та висловлюють підтримку людям, громадянському суспільству та місцевому самоврядуванню, які перебувають на передовій війни та протистоять російському вторгненню.
ID. РЕГУЛЮЮЧІ ПОЛОЖЕННЯ
Гранти присуджуватимуться і впроваджуватимуться відповідно до положень МЗС, що регулюють надання грантів за контрактами, і внутрішню політику управління грантами ФПСУ.
Грантова заявка повинна супроводжуватися резюме персоналу, який задіяний у проєкті. Критерії оцінки, перераховані нижче, не слід вважати вичерпними, але пропозиції повинні забезпечувати включення в них технічного персоналу з наступними кваліфікаціями:
-
Досвід оцінювання та/або реалізації медійних ініціатив в Україні.
-
Досвід оцінювання та/або реалізації медіа-ініціатив на прифронтових або окупованих територіях, спрямованих на українську культуру та суспільство .
-
Досвід контролю/впровадження планів безпечного програмування.
-
Досвід обліку гендерної проблематики в програмних заходах, дослідженнях і навчанні, а також в циклах звітності донорів за MEL.
ФПСУ визначить, чи має НУО/ОГС право на отримання фінансування від ФПСУ, ґрунтуючись на результатах Форми відбору партнерів Фонду (Додаток C). Кандидати повинні продемонструвати розумне управління у формі фінансової, адміністративної та технічної політики та процедур і представити систему внутрішнього контролю, яка забезпечує збереження активів; захищає від шахрайства, марнотратства і зловживань; і підтримує досягнення цілей програми. ФПСУ оцінить цю спроможність перед наданням гранту.
Пропозиції від організацій, які не відповідають вищевказаним вимогам, не розглядатимуться. Заявки від приватних осіб, комерційних організацій, державних установ та об’єднань, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій і релігійних організацій не розглядатимуться.
ІНСТРУКЦІЇ ДЛЯ ЗАЯВНИКІВ
Заявник представить форму грантової пропозиції з докладним бюджетом (представлені в Додатку А та Додатку В). Заявники мають подати свою технічну заявку і бюджет окремо, в наданих форматах, і слідувати інструкціям і рекомендаціям, наведеним у додатку. Технічна пропозиція буде оцінена відповідно до Критеріїв оцінки достоїнств, перелічених у розділі V нижче. Якщо заявник успішно відповідає або перевищує критерії оцінки відповідності, то ФПСУ оцінює заявників на основі комплексної перевірки, що передує присудженню гранту, на основі Форми відбору партнерів Фонду (наведена в Додатку С).
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВКИ
Грантові пропозиції мають бути представлені українською або англійською мовою (формат Word, шрифт Times New Roman, розмір шрифту 11, одинарний інтервал, об’ємом до 7 (семи) сторінок) з використанням форм в Додатку A, B та C.
Грантові пропозиції мають надійти до ФПСУ в електронному форматі за вказаною нижче адресою з посиланням на Оголошення про конкурс№: PFRU–CFP017-02. Онлайн-форма резюме проєкту має бути надіслана онлайн. ФПСУ прийматиме проєктні пропозиції до 23:59 за київським часом до 23 лютого 2023 року. Заявки, надані із запізненням і невідповідні заявки, не розглядатимуться.
Фонд «Партнерство за сильну Україну»
Заявники повинні надати ФПСУ наступну інформацію:
-
Форма резюме проєкту онлайн доступна за посиланням, яке містить основну інформацію про організацію та проєктну пропозицію;
-
Заповнені Форму грантової пропозиції та детальний бюджет (додаток А та додаток В);
-
Заповнену Форму відбору партнерів Фонду (додаток С). Будь ласка, зверніть увагу на те, що документи, зазначені в цій формі, можуть бути представлені разом з цією формою; Резюме персоналу, задіяного в проєкті;
-
Відскановані копії таких документів ( *.PDF або*.JPG):
-
свідоцтво про реєстрацію або виписка/витяг;
-
довідка з Державної податкової служби про реєстрацію організації в Реєстрі неприбуткових установ та організацій із зазначенням коду некомерційної діяльності;
-
-
Листи підтримки від місцевої влади (необов’язково).
Пакет документів необхідно надати одним листом в архіві (*.rar), розміром не більше 15 Мб.
Будь ласка, направляйте всі питання, що стосуються цього запиту, на розгляд pfru-grants@chemonics.com (Тема: Питання ФПСУ-CFP017-02) Відповіді на питання надаватимуться на постійній основі в письмовому вигляді. Будь ласка, зверніть увагу, що за 48 годин до кінцевого терміну подання заявок за цим оголошенням питання не прийматимуться.
ЗВІТНІСТЬ, МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНКА ГРАНТОВИХ ПРОЕКТІВ
Моніторинг та оцінка:
Грантоотримувач несе відповідальність за моніторинг реалізації проєкту та оцінку його результатів. ФПСУ і його донори стежитимуть за реалізацією грантового проєкту за допомогою звітів грантоотримувача, зустрічей із співробітниками проєкту, їхніми партнерами і бенефіціарами, контрольних візитів та участі в діяльності проєкту.
Звітність:
Грантоотримувач надаватиме звіти у форматі, зазначеному ФПСУ:
-
Звіти про прогрес, включаючи опис діяльності та результатів відповідно до узгоджених показників моніторингу та фінансової складової;
-
Періодичні зведені звіти за запитом ФПСУ, з інформацією про проєкт, які надаватимуться між регулярними звітами про хід впровадження проєкту;
-
Звіт про завершення гранту, або остаточний звіт, який включатиме опис діяльності та результатів, а також фінансовий звіт за весь період дії Угоди про грант (якщо того вимагатиме тип угоди).
Діяльність в межах Угоди про надання гранту повинна здійснюватися відповідно до норм, правил, політики і процедур ФПСУ.
ДОДАТКИ ДО СПИСКУ:
Додаток 1 – Оголошення про конкурс
Додаток А – Форма грантової пропозиції
Додаток В – Детальний бюджет
Додаток С – Форма відбору партнерів Фонду
Контакти
-
pfru-grants@chemonics.com
Можливості
Це Оголошення про конкурс спрямоване на підтримку стійкості цивільних суб’єктів – держави на всіх рівнях, громадянського суспільства, включаючи волонтерський сектор, приватний сектор, окремих осіб та громад – до протистояння російській агресії. Основна увага в межах Оголошення про конкурс буде зосереджена на ролі громад у триваючому спротиві України з особливою увагою до постраждалих від війни громад у прифронтових зонах на півдні України.