КОЛИ: 30 вересня 2023 року
ДЕ: Львівська, Полтавська, Волинська, Житомирська, Одеська, Закарпатська та Рівненська області
ГАЛУЗІ: громадський сектор, місцеве самоврядування
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПроєкт USAID «ГОВЕРЛА» зацікавлений отримати від потенційних партнерів концепції, які сприятимуть реалізації трьох цілей Проєкту:
-
Підтримка вдосконалення законодавчого поля й запровадження нового законодавства для удосконалення місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів.
-
Захист інтересів органів місцевого самоврядування, зокрема в бюджетному процесі та секторальній децентралізації.
-
Використання інструментів залучення громадськості для розвитку місцевої демократії.
Метою цього запиту (РПЗ) є отримання заявок на фінансування. DAI від імені Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), очікує отримати концепції грантових проектів, а потім повні заявки від потенційних партнерів для здійснення заходів щодо сприяння громадському обговоренню найбільш суттєвих змін у законодавстві про місцеве самоврядування.
Концепції мають відображати практичні шляхи вирішення питань, які можуть бути врегульовані законодавчо, та забезпечувати вироблення консолідованої позиції місцевого самоврядування щодо розробки та реалізації законодавчих змін. Діяльність сприятиме створенню сталих інструментів громадської підтримки інтересів розвитку місцевого самоврядування, зокрема бюджетного процесу та реформ галузевої децентралізації. Усі заходи мають бути спрямовані на повну підтримку процесів децентралізації, зміцнення інституціоналізації місцевого самоврядування та поширення передового досвіду в Україні на основі європейських стандартів.
Географічний фокус цього оголошення – Львівська, Полтавська, Волинська, Житомирська, Одеська, Закарпатська та Рівненська області.
Для кого
До організацій, які відповідають вимогам, можуть відноситися:
-
фонди,
-
асоціації органів місцевого самоврядування,
-
організації громадянського суспільства (ОГС),
-
неурядові організації (НУО),
-
місцеві громадські організації,
-
організації країни реалізації проєкту,
-
неприбуткові організації, створені вищими навчальними закладами,
-
міжнародні неурядові організації, зареєстровані в Україні,
-
приватні компанії,
-
професійні асоціації,
-
асоціації вищезазначених організацій.
DAI заохочує підхід, який забезпечує співпрацю кількох організацій партнерів і утворення на цій основі інституцій, що продовжать зазначену діяльність у майбутньому.
Усі заявники мають були юридично зареєстровані в Україні.
Перевага надаватиметься заявникам, які подадуть концепції з фокусом на регіональний рівень та бенефіціарами у Львівській, Волинській, Полтавській, Житомирській, Одеській, Закарпатській та Рівненській областях (надалі «цільовий регіон») та матимуть офіси та активи, розташовані у вказаному цільовому регіоні. Бажано, аби організація мала регіональні зв’язки з обраними областями Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», розуміла місцеве врядування в областях і мала досвід ефективної роботи в цільових регіонах шляхом зміцнення спроможності громад до самозабезпечення та залучення громадян до місцевого врядування та у процес децентралізації; такі організації можуть подати заявку, і ці концепції будуть розглянуті.
Сума
Загальна сума фінансування цього запиту РПЗ становить приблизно 3 000 000 доларів США на період до 12 місяців грантової діяльності.
DAI може фінансувати обрані заявки (програми) повністю або частково.
DAI планує підписати від 16 до 25 грантових угод. Число обраних заявок та сума фінансування може змінюватись.
Внесок грантоотримувача не вимагається відповідно до вимог до заявок, однак є рекомендованим.
Внесок грантоотримувача – це частина фінансування проєкту, яку має внести грантоотримувач, розділивши витрати на досягнення цілей діяльності, вказаних у грантовій угоді. Цей внесок можна здійснити у формі виплати, товарів або послуг. Наприклад внесок може бути у формі фінансування від інших донорів (не уряду США); може бути працею співробітників грантоотримувача або волонтерів або використанням конференц залу грантоотримувача для проведення тренінгів в рамках грантового проєкту. Внесок може також включати використання наявних у заявника приміщень або транспортних засобів.
Терміни
Концепції можна надсилати будь-коли протягом року – Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» щомісячно проводитиме засідання комітету з експертної оцінки концепцій, отриманих за попередній місяць.
Перший строк подання концепцій (1-й раунд оцінювання): 1 листопада 2022 року.
Після першого дедлайну у листопаді, оцінка заявок, отриманих в рамках цього оголошення, буде відбуватися щомісячно після 1-ого числа кожного місяця на засіданні комітету з експертної оцінки заявок, на якому будуть розглянуті всі концепції, отримані протягом попереднього місяця.
Остаточний строк подання концепцій і дата закриття оголошення (Остаточний раунд оцінювання, якщо залишаються кошти у межах цього оголошення): 30 вересня 2023 року.
Надсилайте концепції на: HOVERLAgrants@dai.com
Очікувана дата початку та період дії: DAI очікує, що початок діяльності за грантом відбудеться одразу після підписання грантової угоди, з періодом виконання гранту від 6 до 12 місяців.
Умови:
Потенційні концепції/заходи/ініціативи, які ГОВЕРЛА хоче бачити в концепціях за цілями
1. Підтримка вдосконалення законодавчого поля й запровадження нового законодавства для удосконалення місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів.
-
Надання правового аналізу та практичних інструментів для гармонізації законодавчої бази з новими конституційними вимогами.
-
Проведення адвокаційних кампаній та польових досліджень для представлення інтересів місцевого самоврядування в законодавчому порядку денному реформи децентралізації.
-
Розробка методологій, практичних інструментів і здійснення порівняльного аналізу, а також розроблення/реалізація законодавства для забезпечення ефективного розвитку реформи децентралізації відповідно до європейських стандартів місцевого самоврядування та
принципів ефективного управління і боротьби з корупцією.
-
Розроблення і адвокація проєктів законодавства у сфері децентралізації, зокрема фінансової та галузевої.
-
Забезпечення організації інструментів таких як круглі столи, форуми для цільових аудиторій із питань, що входять до порядку денного у сфері децентралізації.
-
Розроблення і проведення тренінгів із застосування нового законодавства у сфері місцевого самоврядування (як законодавство має бути впроваджено в органах місцевого самоврядування).
-
Поширення знань і кращих практик, отриманих під час реалізації заходів у межах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», представлення модельних рішень у громадах, не охоплених діяльністю потенційного партнера.
-
Оцінка поточного стану законодавства в сфері секторальної децентралізації і зокрема, охорони здоров’я та освіти.
2. Захист інтересів органів місцевого самоврядування, зокрема в бюджетному процесі та секторальній децентралізації.
-
Дії у надзвичайних ситуаціях: Аналіз місцевого законодавства та пропозиції щодо його перегляду з метою виконання повноважень кризового менеджменту та цивільного захисту у вибраних ОТГ.
-
Дії у надзвичайних ситуаціях: Проведення тренінгів для посадових осіб органів місцевого самоврядування, державних службовців з питань дій у надзвичайних ситуаціях та кризового менеджменту.
-
Забезпечення прозорості місцевих та субнаціональних урядів в наданні послуг під час дії воєнного стану та в період відновлення.
-
Підтримка та просування антикризових інструментів для місцевого економічного розвитку (МЕР), зокрема сприяння підприємництву серед ВПО.
-
Розробка інструментів МЕР для цільових громад / регіонів, де працює Проєкт USAID “ГОВЕРЛА”, надання консультаційної підтримки в адвокаційній діяльності за їх впровадження.
-
Зміцнення спроможності ОТГ у розробці та впровадженні інфраструктурних проєктів, зокрема тих, які необхідно впровадити під час періоду відновлення.
-
Вдосконалення підходів з управління активами громад- партнерів (лісові ресурси, водні ресурси, корисні копалини тощо), в тому числі розроблення покрокового інструментарію та надання консультативної підтримки.
-
Прозорість закупівель під час воєнного стану. Провести серію семінарів для всіх громад партнерів Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”, щодо порядку закупівель у період воєнного стану, плануванні закупівель, роботи електронної системи ProZorro та вимог законодавства. Здійснити моніторинг закупівель за попередній період та надати рекомендації щодо організації закупівельної діяльності.
-
Відпрацювання на базі 2-3 громад-партнерів Проєкту USAID “ГОВЕРЛА” комплексу інструментів організаційно-інституційного забезпечення (у т.ч. нормативно-правового) реалізації місцевою радою визначених законодавством повноважень.
-
Підвищення спроможності ОТГ у сфері енергетичного менеджменту шляхом впровадження сучасних систем муніципального енергетичного менеджменту в пілотних громадах Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”.
-
Підвищення спроможності громад у ефективних комунікаціях.
-
Поширення кращих практик громад щодо підвищення безпеки у громадах.
-
Підвищення спроможності громад у комунікації та координації з центральними органами влади.
3. Використання інструментів залучення громадськості для розвитку місцевої демократії.
-
Сприяння залученню соціально уразливих груп (осіб з інвалідністю, жінок, молоді) до прийняття рішень на місцевому та субнаціональному рівнях, зокрема, стосовно проблем військового часу, з якими вони зіштовхуються.
-
Соціальна інтеграція внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в розвиток територій громад.
-
Підтримка всіх видів адвокаційних ініціатив (включаючи адвокаційні кампанії) на місцевому рівні, спрямованих на посилення прозорості місцевої влади, підвищення залучення громадян до процесу прийняття рішень, реалізацію суспільно важливих ініціатив.
-
Розвиток місцевих інформаційних, медійних та просвітницьких кампаній, спрямованих на посилення прозорості місцевої влади, підвищення залучення громадян до процесу прийняття рішень.
-
Підтримка спільних ініціатив, подій та заходів для місцевої влади, громадян та ОГС, спрямованих на розвиток та утвердження демократичних цінностей та розвиток громад.
-
Підтримка заходів, спрямованих на обмін найкращими практиками щодо залучення громадян до прийняття рішень у громадах- партнерах проекту.
-
Розробка та пілотування освітніх заходів та методичних матеріалів щодо громадянської освіти для дітей та молоді (теми: реформа децентралізації, залучення та адвокація, інструменти участі та підзвітності тощо).
-
Підтримка ініціатив, спрямованих на оцінку громадськістю (громадянами) якості надання послуг у громадах.
-
Розвиток та підтримка заходів, спрямованих на підвищення спроможності ОГС та органів місцевого самоврядування щодо залучення волонтерів та створення локальних команд розвитку громад.
-
Пілотування інструментів «citizen science», спрямованих на залучення громадян та адвокацію суспільно важливих проблем на місцевому рівні.
-
Підвищення рівня поінформованості громадян щодо діяльності органів місцевого самоврядування.
-
Посилення спроможності ОГС у ефективній комунікації та координації діяльності з ОМС.
Процес подання заявки
DAI розгляне заявки у два етапи. Перед подачею повної заявки, заявники повинні спочатку подати концепцію, обсягом не більше п’яти сторінок.
Концепція має відповідати визначеним вимогам цього оголошення.
Якщо ваша ідея відповідає вимогам і критеріям цього оголошення, підготуйте проєкт концепції обсягом до п’яти сторінок.
-
Не надсилайте повну заявку без запиту від USAID/DAI. Лише після отримання схвального відгуку від DAI на проєкт концепції до заявника можуть звернутися із пропозицією скласти повну пропозицію для розгляду DAI згідно із зазначеними нижче критеріями.
Концепція повинна бути подана відповідно до вимог, наведених у СЕКЦІЯХ IV (2), (3) та (4) нижче, а повна заявка – відповідно до вимог, наведених у Додатку В.
Концепції (обсягом 5 сторінок) повинні бути надіслані лише на електронну адресу hoverlagrants@dai.com. У темі листа необхідно зазначити офіційну назву заявника, назву грантового проєкту і номер оголошення РПЗ (концепції без вказаної інформації не будуть розглядатися).
Концепції
На першому етапі від усіх заявників вимагається надати коротку, чітко сформульовану концепцію, обсягом не більше 5 сторінок. Концепція має продемонструвати спроможність і професійний досвід заявника, необхідний для досягнення цілей програми. Під час написання концепції слід взяти до уваги інструкції, нижче.
Концепції будуть розглядатися на предмет відповідності вимогам цього оголошення, темі програми, а також креативності виконання.
Подання повної заявки та спільне опрацювання з Проєктом USAID
«ГОВЕРЛА».
A. Загальні вимоги
Кандидатам, концепції яких відповідають вимогам, буде запропоновано подати повну технічну заявку з обґрунтуванням всіх витрат за проектом.
Повна заявка повинна бути подана у форматі: шрифт Gils sans MT/Times New Roman, кегль 12 та містити номери сторінок. Кожна сторінка має містити назву та номер цього оголошення.
Повна технічна заявка повинна бути підготовлена у відповідності з вимогами, зазначеними нижче.
Відбір заявок відбуватиметься згідно з критеріями оцінки поданими у Секції V.
Заявники повинні забезпечити збереження копій всіх документів заявки і додатків до неї, які були надіслані. Будь-які виправлення в документації повинні бути засвідчені ініціалами й підписом особи, що підписала заявку.
Зверніть увагу, що всі заявники можуть підпадати під попереднє оцінювання їхньої фінансової й управлінської систем, тому повинні продемонструвати наявність відповідних систем моніторингу й фінансування, достатніх для
здійснення аудиту.
В. Форма заяв на отримання грантів
Тим заявникам, які задовольнили вимоги цього оголошення, і чиї концепції були відібрані для подання повної заявки, електронною поштою будуть надіслані всі деталі, що стосуються повного пакета заявки (додаткову інформацію про повний пакет заявки можна знайти у Додатку В).
Концепції та заявки оцінюватимуться відповідно до критеріїв оцінювання, викладених нижче. За потреби (у разі якщо визначення переможця відбувається не на основі подання початкових концепцій/пропозицій) консультації та спільне розроблення заявки може проводитися з кожним заявником, який має достатні шанси на присудження гранту після відповідних переговорів.
Вказівки щодо подання заявки
Усі матеріали мають бути надані англійською (бажано) або українською мовою.
Концепції: концепції необхідно надіслати електронною поштою на адресу:
hoverlagrants@dai.com не пізніше зазначеного на титульній сторінці цього запиту РПЗ кінцевого строку або оголошених згодом строків, якщо будуть зміни до оголошення. Усе листування має містити відповідні назву та номер оголошення.
Після подання і відбору повної заявки, DAI повідомить успішного заявника про присудження гранту. Повідомлення про присудження гранту, підписане керівником DAI, є офіційним авторизованим документом, який DAI надасть в електронній або паперовій формі основній контактній особі успішного заявника.
DAI після проведення відбору повідомить і тих заявників, чиї заявки не були відібрані.
Можливості
У межах цього РПЗ потенційному партнеру загалом буде дозволено представити дві різні концепції.
Заявники повинні забезпечити включення категорій громадян, які менш представлені, до яких входять, серед іншого: жінки, молодь, особи з інвалідністю, представники національних меншин та внутрішньо переміщені особи. Заявкам, які включають заходи із залученням категорій громадян, які менш представлені, буде надано перевагу під час процесу оцінювання.
Заявник повинен брати участь у просуванні, впровадженні, вдосконаленні та сприянні інституціоналізації системи врядування в Україні, щоби зробити її ефективною, сталою та самодостатньою.
Заявник визначить методологію та цільову аудиторію, до якої вони планують звертатися, у своїй концепції. На основі методу охоплення та заходів, запропонованих заявником, буде визначено кінцеву цільову аудиторію. Заявники повинні надати чітке визначення цільових груп, з якими вони планують працювати, та раціональне використання заходів, тренінгів, діяльність з охоплення та навчання цільових груп, а також канали зв’язку, які використовуються для певної аудиторії.
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» заохочує потенційних партнерів представити методології, інструменти та моделі у своїй концепції (Додаток А), які сприятимуть Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у досягненні загальних цілей програми.