КОЛИ: до 15 грудня 2022 року, (16:00 CEST)
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: дослідження, наукове співробітництво
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиPOLONEZ BIS, координована Польським національним науковим центром під керівництвом Марії Склодовської-Кюрі COFUND, є програмою стипендій для докторантів, призначеною для чудових, досвідчених дослідників, зацікавлених у розвитку своїх професійних навичок у найкращих дослідницьких установах Польщі.
Для кого
Для кандидатів будь-якої наукової підготовки, дисципліни чи національності. У програмі візьмуть участь 120 науковців зі ступенем доктора філософії або еквівалентним досвідом дослідження, які проживали або працювали за межами Польщі принаймні 2 роки протягом останніх трьох років перед оголошенням конкурсу.
Сума
Програма гарантує успішним стипендіатам привабливі умови працевлаштування – щомісячну допомогу у розмірі 4465 євро брутто та додатковий грант на дослідження до 100 000 євро для реалізації 2-річного проекту.
Терміни
Заявки приймаються до 15 грудня 2022 року (16:00 CEST)
Відповідно до конкурсу, дослідницькі проекти можуть бути заплановані на період 24 місяці. Заявник може вибрати початок проекту 1 вересня, 1 жовтня або 1 листопада 2023 року.
Умови
Пропозиції, подані на конкурс, повинні включати фундаментальні дослідження в будь-якій із 25 експертних груп NCN , які складаються з трьох груп:
-
HS – мистецтво, гуманітарні та соціальні науки;
-
ST – Фізичні науки та техніка;
-
NZ – Науки про життя.
Крім головного дослідника, дослідницькі завдання в проекті, що фінансується в рамках конкурсу POLONEZ BIS 3, можуть виконувати співдослідники, зокрема:
-
наставник (обов’язково);
-
інші слідчі (за бажанням);
-
студенти та аспіранти (на вибір).
Наставник повинен мати достатній дослідницький досвід , щоб забезпечити належний нагляд за проектом і наставництво головного дослідника. Приймаюча установа має найняти ментора на дату відкриття конкурсу та протягом усього терміну фінансування проекту.
Обґрунтування залучення окремих членів дослідницької групи до проекту оцінює експертна група. Проект повинен містити опис компетенцій та завдань, які мають виконувати окремі члени дослідницької групи.
В умовах конкурсу не вказано максимальну кількість членів дослідницької групи.
Бюджет проекту має бути добре обґрунтованим щодо предмета та обсягу дослідження, ґрунтуватися на реалістичних розрахунках і вказувати витрати, які покриває NCN (прийнятні витрати). Бюджет має бути складений у польській валюті (PLN).
Бюджет проекту (прийнятні витрати) включає прямі та непрямі витрати.
Прямі витрати включають кошти на:
-
Заробітна плата головного дослідника : заробітна плата, яку виплачує приймаюча установа за трудовим договором на повний робочий день протягом усього терміну фінансування проекту.
Винагорода PI за 24-місячний проект складається з наступного:
-
прожитковий мінімум – 65 760 євро;
-
допомога на мобільність – 41 400 євро;
-
сімейна допомога – 7200 євро для фізичних осіб, чиї чоловік/дружина та/або дитина/діти переїхали до Польщі разом з ними принаймні на 3 місяці протягом терміну фінансування проекту;
-
надбавка на особливі потреби – 4800 євро для дослідників із тривалими фізичними, психічними, інтелектуальними або сенсорними вадами, які у взаємодії з різними бар’єрами можуть перешкоджати їх повній та ефективній участі в суспільстві нарівні з іншими (стаття 1 Конвенції ООН про Права людей з інвалідністю ).
Зазначені вище суми, належні головному досліднику, включають витрати на оплату праці (включаючи медичне та соціальне страхування) та інші компоненти винагороди, що фінансуються приймаючою установою.
У системі подання пропозицій OSF заробітна плата PI розраховується автоматично на основі вибраної дати початку проекту. Суми в євро конвертуються в злоті відповідно до курсу євро, опублікованого Bank Gospodarstwa Krajowego SA в першій таблиці обмінних курсів від 7 липня 2022 року, де 1 євро = 4,6234 злотих.
Протягом строку фінансування головний дослідник не повинен:
-
отримувати будь-яку іншу винагороду (у будь-якій формі), надану за статтею прямих витрат у дослідницьких проектах, що фінансуються за конкурсами NCN;
-
отримувати будь-яку винагороду від іншого роботодавця згідно з трудовим договором, у тому числі від роботодавця, зареєстрований за межами Польщі.
-
-
Заробітна плата персоналу, призначеного або найнятого для проекту, включаючи:
-
додаткова заробітна плата наставника – не більше 2000 злотих на місяць;
-
заробітна плата інших співрозслідувачів – без обмеження, заробітна плата співрозслідувачів має плануватися з урахуванням періоду їх роботи, обсягу роботи в проекті, навантаження та рівня необхідної професійної кваліфікації;
-
зарплати та стипендії для студентів і аспірантів – не більше 5000 злотих на одну особу на місяць.
-
-
Інші прямі витрати на дослідження, включаючи:
-
витрати на дослідницьке обладнання, прилади та програмне забезпечення: вартість одиниці не повинна перевищувати 2 500 євро (11 559 злотих);
-
інші прямі витрати на дослідження, включаючи матеріали та малу лабораторію, ІТ та офісне обладнання (вартість одиниці не повинна перевищувати 2500 євро (11 559 злотих), послуги сторонніх підрядників, відрядження, індивідуальні візити та консультації із зовнішніми співробітниками та/або консультантами, компенсація для колективних дослідників, придбання даних/баз даних та наукових праць спеціалістів, витрати на видання монографій (після їх позитивного рецензування НЦН);
-
витрати на дії, спрямовані на просування проекту та його результатів;
-
інші витрати, необхідні для завершення дослідницького проекту, які відповідають документу « Витрати на дослідницькі проекти, що фінансуються Національним науковим центром за POLONEZ BIS 3 ».
-
Будь ласка, зверніть увагу : вартість відкритого доступу до публікацій, які підпадають під Політику відкритого доступу в NCN, не є прийнятною як прямі витрати.
Зверніть увагу : витрати на публікацію монографій, що представляють результати проекту (як визначено в §10 Положення про оцінку якості наукової діяльності, виданого Міністром науки та вищої освіти 22 лютого 2019 р. (Закон. вісник 2019 р., п. 392) не прийнятні, доки не буде позитивно розглянуто NCN .
Прямі витрати на проект, за винятком зарплати PI, не повинні перевищувати 100 000 євро (462 340 злотих).
До непрямих витрат відносяться:
-
непряма вартість відкритого доступу (до 2% від прямих витрат проекту), яка може бути призначена лише для вартості відкритого доступу до публікацій чи даних досліджень;
-
інші непрямі витрати (до 20% прямих витрат проекту), які можуть бути витрачені на витрати, які опосередковано пов’язані з дослідницьким проектом, включаючи вартість відкритого доступу до публікацій і даних досліджень.
Якщо плануються невиправдані витрати, пропозиція може бути відхилена.
Можливості
Разом з іншими європейськими установами, що фінансують дослідження, Національний науковий центр є членом коАліції S. Таким чином, NCN прийняв Політику відкритого доступу , згідно з якою всі результати досліджень, отримані в рамках дослідницьких проектів, що фінансуються NCN, повинні бути доступними в повному обсязі та негайний відкритий доступ.
Згідно з принципами Плану S, Національний науковий центр визнає наступні маршрути публікацій такими, що відповідають його Політиці відкритого доступу:
-
публікація в журналах відкритого доступу та на платформах відкритого доступу, зареєстрованих або зареєстрованих у каталозі журналів відкритого доступу ( DOAJ );
-
публікація в журналах за підпискою (гібридних журналах), якщо версія запису (VoR) або прийнятий автором рукопис (AAM) опубліковані автором або видавцем у відкритому сховищі відразу після публікації статті в Інтернеті;
-
публікація в журналах, на які поширюється ліцензія відкритого доступу в рамках так званих трансформаційних угод, внесених до реєстру Efficiency and Standards for Article Charges ( ESAC-реєстр ).
Статті мають бути доступні за ліцензією CC-BY або CC-BY-ND. У випадку журналів трансформації також можна використовувати ліцензію CC-BY-SA.
Детальніше про правила/інструкції щодо публікації у відкритому доступі – у наказі № 38/2020 та змінах до нього .