КОЛИ: до 31 жовтня 2023 року або до вичерпання коштів.
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиВідповідно до рішення Спільної ради молоді Ради Європи від 12 жовтня 2022 року, Європейський молодіжний фонд (EYF) оголошує спеціальний конкурс на підтримку молодих людей з України. Ця ініціатива відповідає поточним потребам, висловленим українською владою та зацікавленими сторонами у сфері молоді.
Для кого
Молодіжні організації в Україні або молодіжні організації, які працюють з молодими людьми з України в державах-членах Ради Європи, запрошуються подати заявки на отримання грантів на пілотну діяльність EYF. Заходи мають бути спрямовані на, підтримувати та залучати молодь з України, яка постраждала від війни.
Сума
EYF може надати грант на максимальну суму 15 000 євро для покриття витрат на пілотну діяльність. Однак ви можете подати заявку на менші проекти на будь-яку суму менше 15 000 євро.
Грант EYF перераховується двома частинами: перший внесок у розмірі 80% після підписання угоди про надання гранту з організацією-грантоотримувачем; другий переказ залишку (20%) після отримання та затвердження EYF остаточних звітів про проект (описовий і фінансовий) протягом 2 місяців після дати завершення проекту.
Для цілей цього конкурсу грантові угоди для нагороджених проектів можуть бути подані в електронному вигляді до EYF. Для НУО, які отримують гранти в Україні, фінансовий звіт також може бути поданий в електронному вигляді до EYF. Для всіх інших зобов’язань грантоотримувача застосовуються положення EYF .
Терміни
Проекти можна подавати в будь-який час у період з 3 листопада 2022 року до 31 жовтня 2023 року або до вичерпання коштів.
Інформаційні сесії
EYF організує кілька інформаційних онлайн-сесій щодо цього конкурсу, і зацікавлені організації запрошуються до участі в цих сесіях.
Перші онлайн-сесії будуть організовані:
-
16 листопада, 9.00 – 11.00 CET (10.00 – 12.00 за київським часом), укр.
-
17 листопада, 9.00 – 11.00 CET (10.00 – 12.00 за київським часом), англійською мовою
Якщо ви зацікавлені взяти участь, зареєструйтеся тут. Потім секретаріат EYF надішле вам посилання для підключення онлайн.
Умови
Метою цієї ініціативи є підтримка молодих людей з України, які постраждали від війни, через втручання громадянського суспільства та роботи з молоддю в рамках цінностей Ради Європи. Проектні заявки можуть включати такі заходи, як навчання та підтримка «рівний-рівному», тренінги та семінари, інформування та консультування, підвищення обізнаності та розбудова потенціалу для молоді, молодіжних працівників та молодіжних лідерів, зустрічі молодих людей з України, аналіз, дослідження та інші дії, які базуються на принципах і практиці роботи з молоддю.
Діяльність може мати місцевий, регіональний або національний масштаб, а також може включати діяльність у місцевому транскордонному контексті.
Діяльність може здійснюватися особисто, онлайн та в гібридних форматах.
Проектні заявки оцінюватимуться на основі критеріїв EYF для пілотних проектів.
Успішний проект має:
-
бути молодіжною діяльністю, яку готує, проводить та керує місцева, регіональна чи національна неурядова молодіжна організація та залучає молодих людей з України.
-
бути діяльністю, яка підтримує молодих людей з України, які постраждали від війни, у їхньому повсякденному житті, правах, а також орієнтуватися у їхніх викликах і отримати доступ до своїх прав.
-
бути діяльністю, пов’язаною з місцевими потребами та яка приносить додаткову цінність у життя молодих людей з України.
-
дотримуватися основних принципів роботи з молоддю, зокрема сприяння міжкультурному діалогу та взаєморозумінню, а також просування та захист прав людини та демократії.
-
відповідати цінностям Ради Європи та її пріоритетам у сфері молоді.
Проекти повинні мати дату початку принаймні через 6 тижнів після дати подання.
Проекти, які підтримують військові дії, не можуть брати участь у цьому спеціальному конкурсі.
Грант не може бути використаний для закупівлі та/або просування товарів чи послуг для гуманітарних та/або військових заходів.
Подача заявок
Молодіжні організації можуть подавати заявки, лише якщо вони зареєстровані в EYF. Інструкції та критерії реєстрації можна знайти тут .
Реєстрація нових організацій, розташованих в Україні, буде опрацьована EYF протягом максимум 1 тижня після отримання відповідної інформації від НУО.
Заявки можна подавати в будь-який час на безперервній основі протягом початкового періоду в 12 місяців після запуску конкурсу або до вичерпання коштів конкурсу.
Заявки необхідно подавати через онлайн-систему EYF https://fej.coe.int/ англійською або французькою мовами. Зверніть увагу, що в назві заявок має бути текст: “Special Call for Ukraine”.
Типовий графік процесу подання заявки:
-
Якщо ви не зареєстровані в EYF, розрахуйте принаймні один тиждень на процес реєстрації після того, як ви подасте необхідну інформацію про свою організацію (анкета, на яку потрібно відповісти, а також оригінал статуту організації, короткий переклад статуту англійською або французькою мовою та короткий опис останніх заходів).
-
З моменту подання заявки на проект очікуйте 6 тижнів до отримання результатів, пов’язаних із тим, схвалено проект чи ні.
-
Після схвалення ви отримаєте грантову угоду для підписання та повернення до EYF. Очікуйте, що з моменту підписання грантової угоди до отримання першого траншу гранту пройде до 4 тижнів.
-
Після завершення проекту у вас є до 2 місяців, щоб подати до EYF описовий звіт через онлайн-систему EYF та фінансовий звіт поштою. Молодіжним громадським організаціям в Україні буде дозволено як виняток підписувати та подавати фінансовий звіт в електронному вигляді. Після отримання повного файлу звіту розраховуйте на отримання залишку гранту протягом одного місяця.
Можливості
Грант EYF може покрити реальні витрати на проект, такі як проживання та харчування, транспортні витрати, гонорари тренерів чи інших експертів, усний переклад, письмовий переклад, оренда обладнання, оренда приміщень, зв’язок, а також до 7% наданого гранту на адміністративні витрати (зарплата персоналу, який займається проектом, оренда офісу, страхування, електроенергія, вода та опалення).