КОЛИ: до 31 жовтня 2022 року (17:00 за Києвом)
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиКонкурс «Швидка підтримка спроможностей громадянського суспільства України діяти в надзвичайних обставинах» проводиться у межах проєкту ЄС для сталості громадянського суспільства в Україні, який реалізується ІСАР Єднання у межах стратегічного партнерства з ЄС та у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.
За допомогою цього конкурсу пропозицій ми хочемо надати додаткові можливості й ресурси для швидкого й гнучкого реагування на потреби громадянського суспільства в надзвичайних умовах.
Для кого
До участі у конкурсі приймаються пропозиції від організацій, які зареєстровані відповідно до Закону України “Про громадські об’єднання” або відповідно до закону України “Про благодійну діяльність та благодійні організації” та включені до “Реєстру неприбуткових організацій” з ознакою неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 та 0048.
Пропозиції від заявників, які не відповідають визначеним вимогам, не розглядатимуться.
Сума
Бюджет проєкту має включати видатки на активності, вказані у розділі “Пріоритети конкурсу”.
Максимальна та мінімальна сума гранту не встановлюється!
Його обсяг визначає аплікант, враховуючи заплановані активності, заходи, тривалість підтримки, яка надається, кількість/тривалість роботи залучених експертів/дослідників тощо.
Терміни
Прийом заявок відбувається до 31 жовтня 17.00, заявки, що надійдуть раніше вказаного кінцевого терміну будуть відразу передані комісії на розгляд, розглянуті та повідомлені про результат в першу чергу.
Проєкти, які подаються на розгляд можуть мати різну тривалість. Однак, термін дії усіх договорів має завершитися не пізніше як до 30 вересня 2023 року, відповідно і всі проєкти мають бути завершеними до цієї дати.
Умови
● Організація змінює свою діяльність і адаптується до воєнних умов відповідно до потреб і викликів своєї цільової аудиторії, громади, спільноти, або ж пропонує рішення на виклики та потреби, що з’являються в умовах війни (зокрема в тому числі активності орієнтовані на сталі рішення з вирішення проблем та задоволення потреб на щойно звільнених територіях та в громадах).
Бюджет проєкту може включати як витрати на розробку нових планів або політик/процедур, дослідження потреб нових цільових аудиторій, розробку нових послуг, адміністративні видатки тощо, так і витрати на пілотування/втілення адаптованої до нових умов та потреб програмної діяльності організацій
● Організація розробляє/адаптує послуги для конкретних уразливих груп, організовує простори/середовища/інфраструктуру з фаховими спеціалізованими затребуваними в умовах війни сервісами для конкретних уразливих груп В межах цього пріоритету може бути підтримана розробка та впровадження сервісів, адаптованих просторів, рішень для людей з інвалідністю, або ж груп людей з певними типами інвалідності, дітей з інвалідністю, що потребують створення особливих умов для забезпечнння розвитку чи підтримки стану здоров’я; літніх людей; високопрофесійних фахових сервісів для людей, що потребують конкретної вузькоспеціалізованої психологічної підтримки (зокрема сервіси для представників ЛГБТ, для жінок, що потерпають від домашнього насильства); сервіси/середовища/інфраструктура для інших уразливих категорій, які мають специфічні потреби або ж зазнали особливого впливу війни саме через їх уразливість.
Цей пріоритет орієнтований на підтримку чітко виокремленої цільової, з чітко визначеними потребами в умовах війни. В межах саме цього пріоритету заохочуються заявки для формування відповіді НЕ на потреби ВПО загалом, або загалом представників громад, які зазнали впливу війни, а на формування спеціалізованої фахової відповіді на потребу конкретної категорії. Такі напрямки роботи матимуть пріоритетну підтримку, якщо втілюватимуться у співпраці з владою та вузькопрофільними тематичними спільнотами, співпраця з якими дозволити посилити експертизу організації в цій тематиці.
● Фінансування ініціатив, які виникають із взаємодії організації з громадою та місцевою владою, зокрема коли коли організація:
– створює умови для забезпечення доступу до освітніх послуг та ІНШИХ КРИТИЧНО ВАЖЛИВИХ ПОСЛУГ в громадах через в тому числі обладнання відповідних просторів згідно з вимогами законодавства (для прикладу обладнання укриттів для можливості повернутися до навчального процесу в громадах з обов’язковим залученням коштів від представників громади, бізнесу чи влади), або через втілення ІНШИХ рішень важливих для громади – задовольняє потреби/вирішує проблеми мешканців громади/спільноти/групи саме шляхом в тому числі співпраці з владою, чи бізнесом.
● Організація відновлює/cтворює громадські простори в громадах, що зазнали безпосереднього руйнівного впливу бойових дій. Передбачається, що такі простори стануть осередками розвитку, комунікації та координації задля відновлення в громадах та сформують доступ до послуг, що були втрачені, або ж створить нові можливості для підвищення якості життя людей в громадах Очікується, що заявки подані за цим пріоритетом передбачатимуть як створення таких просторів, так і наповнення цих просторів активностями, що сприятимуть координації, комунікації та
відновлення в громадах.
● Організація започатковує або розвиває роботу спільного робочого простору для ОГС, що релокувались/релокуються з інших територій, або ж для місцевих організаціій, що бачать доцільність в наявних умовах ділити цей простір з іншими організаціями, що працюють в регіоні для підвищення координації та ефективності роботи.
● Організація підтримує свою спільноту (діти, вразливі групи населення, постраждалі внаслідок воєнних дій тощо) за допомогою громади.
Бюджет проєкту може включати: видатки, пов’язані з вирішенням потреб цільових аудиторій та громад, організацією збору коштів/ресурсів на потреби, пов’язані з воєнними діями та їх наслідками.
● Моніторинг ситуації в країні. Здійснення моніторингових заходів у різних сферах: дотримання прав людини, воєнних злочинів, корупційних дій, потреб людей, які постраждали внаслідок воєнних дій тощо з обгрунтуванням як і конкретно ким здійснений моніторинг буде гарантовано використаний та для досягнення яких результатів.
● Інші заходи, спрямовані на те, щоб посилити спроможність громадських організацій та благодійних фондів швидко реагувати і діяти в умовах надзвичайних обставин.
ІСАР Єднання може підтримати інші заходи, спрямовані на підвищення спроможності ОГС діяти в умовах надзвичайних обставин.
Можливості
Прийнятні витрати
У цьому конкурсі пропозицій прийнятними вважаються витрати, які:
● фактично понесені протягом терміну реалізації проєкту, що вказаний у Договорі з ІСАР Єднання; відповідають бюджету, затвердженому Договором;
● є обґрунтованими з точки зору доцільності та співвідношення вартості та об´єму/якості отриманих послуг;
● є коректно задокументованими та підкріпленими відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.
Неприйнятні витрати
У межах цього конкурсу пропозицій вважаються неприйнятними і не можуть бути профінансовані витрати, пов’язані з:
● придбанням транспортних засобів та приміщень;
● капітальним ремонтом приміщень;
● сплатою боргів;
● підтримкою ініціатив, пов’язаних з політичною, релігійною чи терористичною діяльністю;
● виплатою заробітної плати та гонорарів державним службовцям або працівникам органів місцевого самоврядування, співробітникам правоохоронних органів, органів прокуратури, судів
● витратами та закупівлями для ЗСУ та ТРО.