ДЕДЛАЙН: 13 лютого 2025
БЮДЖЕТ: 90 000 000 євро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити грант під ключОчікуваний вплив
Мета дзвінка:
-
Забезпечити надійну та стійку передачу конфіденційних комунікацій і даних між державними органами, дослідницькими організаціями та критично важливою інфраструктурою в державах-членах, включаючи найвіддаленіші регіони та ОКТ;
-
Підвищення можливостей Європи у розробці квантових захищених оптичних комунікаційних мереж і її спроможності захищати критично важливу громадську інфраструктуру шляхом захисту їхніх комунікацій і даних, особливо тих, які перетинають національні кордони та обслуговують більше ніж одну державу-член;
-
Сприяти квантовим захищеним мережам і появі екосистеми, яка забезпечить широке поглинання на ринку. Це зрештою сприятиме зростанню пан’європейської квантової індустрії, яка розроблятиме нові інноваційні системи та технології, критично важливі для цифрової стратегічної автономії ЄС.
Ключовими показниками ефективності будуть:
-
Кількість транскордонних квантових взаємозв’язків;
-
Кількість розгорнутих оптичних наземних станцій.
Очікуваним результатом є збільшення кількості національних мереж QCI, з’єднаних через транскордонні наземні або супутникові канали зв’язку та здатних продемонструвати життєздатність EuroQCI в цілому.
Мета
Цифрові заходи CEF щодо спільного фінансування компонентів наземної магістральної мережі доповнюватимуть ті, що розроблені в рамках Програми цифрової Європи, і будуть зосереджені на підтримці транскордонних зв’язків між двома або більше національними мережами квантового зв’язку в державах-членах та/або з’єднання між Наземний і космічний сегменти EuroQCI.
Перші послуги, які надає EuroQCI, базуватимуться на QKD, який використовує властивості квантової фізики для встановлення безпечного ключа шифрування на кожному кінці лінії зв’язку з метою захисту від вразливостей, а саме від прослуховування. Перший етап розгортання інфраструктури EuroQCI зосереджений на розгортанні компонентів наземної магістралі. Він має бути спрямований на рішення, що забезпечують наскрізну безпеку.
Наступні пріоритети були встановлені для задоволення потреб національних урядів ЄС та критичної інфраструктури, що підтримує послуги загального інтересу:
-
Розгортання перших транскордонних квантових наземних магістральних мереж для з’єднання сусідніх національних квантових комунікаційних інфраструктур через кордони, у тому числі, якщо необхідно, через розгортання «довірених вузлів» (тобто захищених точок доступу до мережі, які дають змогу безпечно з’єднувати віддалені сайти). ). Заохочується вирішення проблеми співіснування QKD зі звичайними технологіями зв’язку разом із сумісністю на рівні оркестровки мережі. Рішення повинні базуватися на найсучасніших методах і стандартах взаємодії, а також передбачати масштабованість, можливість оновлення та наскрізну безпеку. Критичні компоненти QKD повинні використовувати технології ЄС, якщо такі технології доступні. Використання технологій поза межами ЄС має бути повністю виправданим.
-
Взаємозв’язок із космічним сегментом EuroQCI, який буде реалізований через оптичні наземні станції та відповідне наземне обладнання, яке слугуватиме інтерфейсом між космічними компонентами EuroQCI та його наземним сегментом.
-
За необхідності, забезпечення оптоволоконних з’єднань між EuroQCI та пан’європейською мережею Центрів безпеки (SOC).
Слід також розглянути керування ключами шифрування (система керування ключами) між усіма елементами EuroQCI наскрізним способом. Це включало б ефективне та безпечне керування ключами , забезпечення їх передачі одержувачам, оптимальну маршрутизацію та моніторинг продуктивності системи, а також рішення для рівня керування, тобто програмно-визначеної мережі (SDN).
Сфера застосування
Ця тема підтримуватиме розгортання квантової комунікаційної інфраструктури для з’єднань між державами-членами, включаючи OCT:
-
де національні сегменти квантової комунікаційної інфраструктури вже діють або де їх розгортання вже триває чи планується в операційній діяльності;
-
де передбачається транскордонний зв’язок між принаймні двома країнами ЄС (включно з найвіддаленішими регіонами та ОСТ), або з’єднання космічного сегмента.
Узяти участь
Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.