ДЕДЛАЙН: 13 лютого 2025
БЮДЖЕТ: 52 000 000 євро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити грант під ключОчікуваний вплив
Очікується, що проекти, що фінансуються в рамках цього конкурсу, прискорять розгортання 5G SA по всьому Союзу, таким чином безпосередньо сприяючи досягненню цілей підключення цифрового десятиліття та інших цілей цифрового десятиліття. Переваги та вплив цих дій однаково залежатимуть від рівня інновацій у розглянутих випадках використання.
Розгортання коридорів 5G уздовж мереж TEN-T сприятиме зміцненню соціальної, економічної та територіальної згуртованості в ЄС, усунувши прогалини в розгортанні та усунувши вузькі місця пропускної здатності та технічні бар’єри.
Проекти коридору 5G забезпечуватимуть безперебійне покриття, де безперервність обслуговування відповідатиме відповідним вимогам якості обслуговування на всій ділянці коридору. У свою чергу, це дозволить розробити широкий спектр послуг CAM з підтримкою 5G, включаючи автомобільні, залізничні, внутрішні водні та прибережні морські перевезення, а також, якщо це доцільно, у поєднанні з мультимодальним транспортом, а також додаткові послуги, пов’язані з безпекою, де це доцільно. Останній може базуватися на прямих технологіях зв’язку малого радіусу дії, таких як V2X і ITS-G5, і підтримувати взаємодоповнюваність між існуючими та майбутніми діями щодо розгортання інфраструктури.
У майбутньому розгорнута інфраструктура може сприяти підвищенню безпеки автомобільних/залізничних/водних шляхів/прибережних операцій (наприклад, інтелектуальні транспортні системи (ITS), майбутня залізнична система мобільного зв’язку (FRMCS), річкові інформаційні служби (RIS)) і забезпечувати послуги 5G для кількох доменів додатків.
Ключовими параметрами для вимірювання впливу на тему коридору 5G будуть:
-
Сукупна довжина ділянок коридору, охоплених 5G
-
Смуги спектру включені вздовж секцій
-
Відстань між антенами або, у разі розгортання, обмеженого лише пасивною мережевою інфраструктурою, між опорами/щоглами/вежами
-
Наявність різноманітних сервісних можливостей на транспортних маршрутах, а також
-
Цільова продуктивність мережі, наприклад швидкість передачі даних і затримка для кожного автомобіля.
Проекти також можуть сприяти досягненню цілей стратегії Комісії щодо мобільності майбутнього з точки зору безпеки дорожнього руху, оптимізації дорожнього руху та зменшення викидів CO2 і заторів, а також конкурентоспроможності європейської телекомунікаційної та автомобільної промисловості.
Щоб отримати докладнішу інформацію про очікуваний вплив, зокрема про вимоги до цифрової безпеки, перегляньте документ конкурсу.
Мета
Загальна мета конкурсу «Великомасштабні пілотні проекти 5G» полягає в розгортанні широкомасштабних інфраструктур 5G SA, які об’єднують можливості підключення та периферійних хмар у ланцюжку створення вартості 3C Network. Очікується, що кожен пілот максимізує кількість варіантів використання систем 5G у таких сферах, як охорона здоров’я, сільське господарство, виробництво, освіта, мобільність, транспорт (включаючи варіанти використання підключеної та автоматизованої мобільності для автомобільного, залізничного та внутрішнього водного транспорту, а також прибережного сполучення). автоматизація судноплавства або мультимодальний транспорт у відповідних випадках) тощо, орієнтовані на міські, приміські, сільські та транскордонні райони.
Стратегія полягає в тому, щоб об’єднати сторони попиту окремих проектів (випадки використання у вертикальному секторі) з учасниками ланцюга поставок у всьому ЄС в екосистемі мережі 3C.
Конкретні цілі наступні
-
Масштабні пілотні проекти 5G SA стимулюватимуть ширше та швидше розгортання та впровадження 5G по всій Європі, водночас забезпечуючи основу для розвитку «провідних ринків» для 5G та периферійних хмарних систем, покладаючись, де це можливо, на технології та стандарти, розроблені в інших країнах ЄС. програми, зокрема Програма цифрової Європи та Horizon Europe.
-
Масштабні пілотні проекти 5G SA повинні продемонструвати переваги, отримані в конкретних вертикальних додатках, слідуючи еволюції від сучасних електронних комунікаційних мереж до віртуальних і хмарних мережевих функцій і розподіленої телекомунікаційної периферійної хмари, відкриваючи нові можливості для ключових галузей Європи.
-
Очікується, що масштабні пілотні проекти 5G SA, які фінансуються в рамках цього конкурсу пропозицій, використовуватимуть інфраструктури 5G, що забезпечують передові характеристики підключення, наприклад: симетричну гігабітну продуктивність, високу щільність користувачів, повсюдне покриття (наприклад, для підключення пристроїв Інтернету речей), низьку затримку та дуже висока надійність. Вони сприятимуть інтеграції пристроїв, мереж, хмарних і периферійних обчислень, а також комунікаційних можливостей для розгортання периферійних хмар телекомунікаційних компаній для реалізації повсюдної мережі обчислювальних і комунікаційних ресурсів. У разі необхідності пілотні проекти повинні об’єднувати мережі 5G зі стеком проміжного програмного забезпечення від хмари до краю, здатного підтримувати сценарії використання інтенсивних даних і додатки, розроблені для багатоцільового контексту (коридори 5G та/або додатки 5G для соціально-економічних факторів). .
-
Ці широкомасштабні пілотні проекти заохочуються до кількох випадків використання. Очікується, що 5G SA дозволить підтримувати місцеві інтелектуальні спільноти та з’єднувати кілька сайтів, розподілених у кількох країнах і регіонах, завдяки міжгалузевій синергії між різними варіантами використання.
-
Широкомасштабні пілотні проекти 5G SA мають бути розроблені таким чином, щоб, з адаптацією через можливі відмінні вимоги, їх можна було тиражувати по всій Європі, наприклад, за іншими програмами фінансування, такими як ERDF, EAFRD або національні інвестиції. Проектам можуть передувати початкові дослідження або найкращі практики, фінансовані в рамках попередніх конкурсів у рамках цієї програми, або вони можуть ґрунтуватися на будь-якій іншій підготовчій роботі, що фінансується в рамках інших програм (наприклад, R&I в рамках Horizon Europe).
Сфера застосування
У випадку використання коридору 5G, широкомасштабні пілотні проекти 5G SA можуть бути розгорнуті вздовж ключових європейських транспортних шляхів і коридорів мережі TEN-T, включаючи, але не обмежуючись, орієнтовний список коридорів 5G у частині V CEF Положення, зі ставкою співфінансування до 50%. Пріоритетом буде підтримка інвестицій у транскордонні ділянки, що охоплюють дві або більше держав-членів.
Розгортання коридорів 5G було визначено як багатонаціональний проект (MCP) у політичній програмі «Шлях до цифрового десятиліття». Крім того, Спільне підприємство «Розумні мережі та послуги» (SNS JU) надає рекомендації щодо перегляду планів стратегічного розгортання 5G як для автомобільного, так і для залізничного транспорту, приділяючи особливу увагу сценаріям розгортання, моделям співпраці та регуляторним стимулам. Таким чином, кожна пропозиція повинна передбачати співпрацю з відповідними Заходами підтримки програми, що фінансуються в рамках CEF Digital, а також відповідними робочими групами та форумами Спільного підприємства з питань розумних мереж і послуг (SNS), які, як очікується, нададуть стратегічний внесок у впровадження CEF Digital програма за підтримки спеціальних проектів CSA.
Заявники можуть подати заявку на гранти на робочі проекти, що охоплюють такі категорії:
-
Розгортання пасивних елементів мережі, включаючи будівельні роботи, наприклад, канали, темне волокно, радіостанції 5G, вежі, щогли та/або пілони.
-
Розгортання та інсталяція активних мережевих елементів, наприклад, антен, сховищ і обчислювальних можливостей, таких як мережеві контролери, маршрутизатори, комутатори, периферійні MEC/вузли тощо.
-
Розгортання та встановлення спеціальних пристроїв на коліях (наприклад, автомобільних, залізничних) для випадків використання CAM, таких як датчики, камери тощо для цілей моніторингу руху, включаючи підключені придорожні пристрої.
-
Дослідження для підготовчих робіт, які будуть розгорнуті як частина пропонованих робіт у тому самому додатку, наприклад планування мережі.
Узяти участь
Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.