КОЛИ: 15 листопада 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, державний сектор, освіта, місцеве самоврядування
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиКонкурс проєктних заявок 2024 в рамках Програми обміну ноу-хау (Know-how Exchange Programme, KEP), що фінансується фондом CEI Fund ЄБРР, який повністю фінансується урядом Італії.
Започаткована у 2004 році, програма KEP є інструментом розвитку, спрямованим на підтримку передачі знань та досвіду від організацій з ЄС колегам з країн, що не є членами ЄС, в регіоні ЦЄІ (Центральноєвропейська ініціатива, в тому числі Україна). Співфінансуючи проєкти з розбудови потенціалу та технічної допомоги, KEP надає гранти організаціям, які бажають поділитися своїм досвідом зі своїми партнерами в країнах ЦЄІ, що не є членами ЄС, допомагаючи таким чином країнам, що не є членами ЄС, просуватися на шляху до стандартів та політики ЄС.
Цей конкурс має на меті підтримати проекти, спрямовані на прискорення європейської інтеграції країн-учасниць ЦЄІ, які є кандидатами на вступ до ЄС, шляхом прискорення реформ та прийняття acquis communautaire у секторах, визначених у Плані дій ЦЄІ на 2024-2026 роки. Проекти, що сприяють регіональному співробітництву та інтеграції в регіоні ЦЄІ, отримають високі бали на етапі оцінки. Всі цілі проєкту, зазначені в Аплікаційній формі, повинні бути чітко визначені, досяжні та пов’язані з конкретними заходами проєкту. Занадто амбітні цілі, не пов’язані безпосередньо з діяльністю в рамках проекту або неможливі для пост-оцінки, швидше за все, отримають низький бал.
Проектна діяльність має бути спрямована на передачу ноу-хау, що допоможе країнам-бенефіціарам на шляху до інтеграції в ЄС. Типи прийнятних заходів включають:
-
навчання на робочому місці,
-
семінари,
-
відрядження персоналу,
-
навчальні візити,
-
місії експертної оцінки,
-
допомогу в підготовці стратегічних документів (наприклад, планів розвитку, реформ, стратегічних досліджень тощо),
-
передачу технологій,
-
технічну допомогу
-
допомогу в розбудові потенціалу.
Заявники повинні чітко вказати, коли очікується початок і завершення діяльності, як вона буде організована, хто буде відповідати за її реалізацію, а також очікувані результати по відношенню до цілей проекту. Заявник також повинен описати будь-які заплановані подальші заходи після офіційного завершення проекту. Вся діяльність в рамках проекту повинна відбуватися в регіоні ЦЄІ, і ЦЄІ затверджує будь-які винятки з цього правила.
Для кого
Заявниками можуть бути державні та приватні організації, зареєстровані в країні-члені ЦЄІ.
Конкурс вимагає участі щонайменше двох партнерів у кожній заявці: щонайменше одного постачальника ноу-хау та однієї установи-бенефіціара ноу-хау. Подати заявку може будь-який з партнерів.
Постачальники ноу-хау повинні бути зареєстровані в країні-члені ЦЄІ ЄС, а саме: Болгарії, Хорватії, Чехії, Угорщині, Італії, Польщі, Румунії, Словацькій Республіці, Словенії та Хорватії. До участі в конкурсі допускаються такі типи постачальників ноу-хау: всі органи державного та приватного сектору (не фізичні особи), міжнародні та неурядові міжнародні та неурядові організації, що діють в інтересах суспільства. Постачальник ноу-хау повинен довести, що має великий досвід роботи у конкретному секторі, на який спрямована проектна пропозиція.
Бенефіціари ноу-хау повинні бути зареєстровані в державі-члені ЦЄІ, яка не є членом ЄС, але є кандидатом на вступ до ЄС, а саме: Албанія, Боснія і Герцеговина, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія та Україна. Право на участь у конкурсі мають такі типи постачальників ноу-хау: всі організації державного та приватного сектору (не фізичні особи). У разі наявності більше одного бенефіціара, проєкти будуть оцінюватися за їхнім потенціалом ефективного та сталого впливу на всіх бенефіціарів відповідно до загального бюджету та цілей. Якщо проєкт залучає більше ніж одного бенефіціара, то він повинен задовольняти потреби в ноу-хау всіх бенефіціарів.
Сума
Загальна орієнтовна сума, доступна в рамках цього конкурсу, становить 400 000 євро.
Граничний розмір гранту становить 40 000 євро (максимум 50% від загальної вартості проекту).
Дедлайн
Кінцевий термін подачі проектних пропозицій – п’ятниця, 15 листопада 2024 року, 23:59 (CET).
Заявник повинен представити реалістичний та перевірений план і графік роботи. Етап реалізації проекту може розпочатися з 1 січня 2025 року. Тривалість проекту не повинна перевищувати 24 (двадцять чотири) місяці, при цьому мінімальна тривалість становить 6 (шість) місяців.