ДЕДЛАЙН: 23 серпня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЦей грантовий конкурс має на меті допомогти місцевим органам влади у впровадженні місцевої політики, зміцненні потенціалу відповідних місцевих суб’єктів, підвищенні обізнаності громадськості та сприянні доброчесності, прозорості та підзвітності у процесах відновлення та розвитку на місцевому рівні.
Зокрема, грантова програма підтримає реалізацію антикорупційних програм у 13 пілотних громадах: Луцьк (Волинська область), Хмельницький (Хмельницька область), Калуш (Івано-Франківська область), Богодухів (Харківська область), Валки (Харківська область), Вижниця (Чернівецька область), Біла Церква (Київська область), Куяльник (Одеська область), Нововолинськ (Волинська область), Охтирка (Сумська область), Прилуки (Чернігівська область), Хмелів (Сумська область), Чернеччина (Дніпропетровська область).
Програма допоможе актуалізувати ці програми шляхом:
-
Посилення спроможності відповідних суб’єктів: Проведення навчань та надання ресурсів місцевим органам влади, державним службовцям та лідерам громад для ефективного впровадження та управління антикорупційними ініціативами.
-
Підвищення обізнаності громадськості: Інформування громадськості про важливість антикорупційних заходів, виховання культури доброчесності та заохочення участі громадян в управлінні.
-
Посилення ролі громадянського суспільства: Надання організаціям громадянського суспільства можливості діяти як спостерігачі, забезпечуючи прозорість і підзвітність у місцевих демократичних процесах і зусиллях з відновлення.
Запропоновані заходи можуть включати, але не обмежуватися, такими напрямками:
-
Розробка навчальних програм: Створити щонайменше 2 спеціалізовані навчальні програми для посилення антикорупційної спроможності представників місцевих громад. Забезпечити, щоб зміст програм визначався на основі консультацій з відповідними громадами, розглядався та затверджувався UNDP.
-
Проведення тренінгів: Організувати та провести тренінги для різних демографічних груп: представників громадськості, депутатів місцевих рад, представників місцевих громад, у тому числі молоді, з подальшим доопрацюванням на основі досягнутих результатів.
-
Проведення цільових тренінгів для лідерів територіальних громад: Організувати та провести тренінги для лідерів місцевих громад з метою покращення їхніх антикорупційних знань та навичок.
-
Розробка освітніх матеріалів: Створити та розповсюдити освітні матеріали, такі як посібники, щоб допомогти окремим особам (цільовим групам, зазначеним у розділі 1 «Вступ») розвинути антикорупційні навички. Забезпечити, щоб ці матеріали були доступні в різних форматах, включаючи друковані, цифрові та мультимедійні, щоб охопити широку аудиторію.
-
Дослідження та аналіз: Підтримувати дослідження та аналіз антикорупційних зусиль представників місцевих громад. Оцінити поточний рівень сприйняття принципу доброчесності в місцевих громадах, виявити прогалини та оцінити вплив різних ініціатив. Використовувати отримані результати для визначення найкращих практик та ініціатив для розробки майбутніх інтервенцій. Забезпечити перевірку якості дослідження та його погодження з UNDP.
Усі відповідні події та активності мають бути завершені до 1 лютого 2025 року
Для кого
У конкурсі можуть брати участь неприбуткові організації, зокрема благодійні організації та громадські об’єднання (включаючи громадські організації та профспілки), які офіційно зареєстровані в Україні не менше трьох років і мають досвід реалізації проєктів у запропонованому пріоритетному напрямку.
UNDP прийматиме заявки з усіх регіонів України. Досвід реалізації ініціатив в одній з 13 пілотних громад буде корисним, але не обов’язковим для організацій, що беруть участь у конкурсі. Крім того, Учасник повинен відповідати наступним специфічним вимогам:
-
продемонструвати досвід реалізації проєкту у запропонованій пріоритетній сфері та у запропонованій пілотній громаді/громадах та/або відповідному регіоні/регіонах (області/областях);
-
запропонувати підтримку у запропонованій пріоритетній сфері щонайменше 3 громадам;
-
надати листи підтримки від органів місцевого самоврядування запропонованих пілотних громад щодо партнерства, співпраці, підтримки у запропонованому пріоритетному напрямку.
Критерії, які визначатимуть, чи має громадська організація право на отримання фінансування від UNDP, ґрунтуватимуться на контрольному списку оцінки потенціалу CACHE.
Сума
До 50 000 дол. Власний внесок від організації-виконавця або з інших джерел буде розглядатися і вважатиметься перевагою для заявника. Цей внесок може бути зроблений як у фінансовій, так і в нефінансовій формі (наприклад, оплата праці персоналу організації, надання офісу або обладнання для виконання завдань проєкту тощо).
Транші гранту виплачуються UNDP авансом, за винятком останнього траншу. Останній транш, мінімальна сума якого має становити не менше 10% від загальної суми бюджету гранту, має бути покритий за рахунок власних коштів ОГС. Після успішної обробки остаточного фінансового звіту UNDP компенсує прийнятні витрати, понесені в рамках останнього траншу.
Кошти, надані в межах конкурсу, може бути використано винятково для оплати:
- заробітної плати персоналу та гонорарів експертів;
-
закупівлі консультаційних послуг за умови, що вони є необхідними для досягнення цілей і завдань проекту;
-
витратних матеріалів, включаючи незначні засоби індивідуального захисту;
-
друку та копіювання;
-
комунальних послуг;
-
оренди, харчування та інших послуг, передбачених проєктною діяльністю;
-
витрат на відрядження (за умови, що відрядження відповідають внутрішнім правилам UNDP).
Дедлайн
Проєктні пропозиції подаються українською мовою та надсилаються електронною поштою на адресу: grants.ua@undp.org із зазначенням у темі листа назви конкурсу «Підвищення антикорупційної спроможності представників місцевих громад у період трансформаційного відновлення».
Усі заявки мають надійти до UNDP не пізніше 23:59, 23 серпня 2024 року.
Контактна особа у разі виникнення запитань: Дарина Якимчук, спеціалістка з розвитку спроможностей, UNDP в Україні daryna.yakymchuk@undp.org