ДЕДЛАЙН: 15 грудня 2023 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиБюро у справах демократії, прав людини та праці (DRL) Державного департаменту США оголошує відкритий конкурс для організацій, зацікавлених у поданні заявок на програми підтримки захисту прав людини та основоположних свобод в Україні у воєнний та післявоєнний час.
Конкурс орієнтований на посилення здатності українського громадянського суспільства захищати свободу слова під час війни, а також забезпечення дотримання Україною своїх міжнародних зобов’язань у сфері свободи слова та посилення власного законодавства.
Цілі можуть бути орієнтованими на:
1) можливість відстоювання місцевими активістами в Україні свободи слова, свободи ЗМІ та Інтернету, зокрема на місцевому та регіональному рівнях;
2) запропоновадження конструктивних та інноваційних відповідей (що поважають права людини) на інформаційну війну.
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну суб’єкти громадянського суспільства спрямували свої зусилля на документування культурних руйнувань російськими військами, захист журналістів у зонах бойових дій, а також забезпечення безпеки та доступності інтернету на територіях, що постраждали від конфлікту. Із заявленою метою захисту національної безпеки та сприяння єдності у воєнний час український уряд запровадив низку обмежень на діяльність ЗМІ, свободу слова та зібрань в умовах воєнного стану. Оскільки український уряд і громадянське суспільство планують післявоєнну відбудову країни та вступ до Європейського Союзу, необхідно дотримуватися обережного балансу між захистом національної безпеки та забезпеченням широкої підтримки і захисту свободи вираження поглядів (FOE), включаючи дискусії щодо регулювання діяльності ЗМІ, доступу до інформації, що становить суспільний інтерес, культурної спадщини та розмаїття, мовної політики, а також вираження поглядів в Інтернеті, серед інших питань. Громадянське суспільство відіграє важливу роль у захисті свободи вираження поглядів, а також у забезпеченні підзвітності уряду щодо дотримання ним своїх зобов’язань із захисту прав людини та основоположних свобод як у воєнний, так і в післявоєнний час.
При розробці конкурсних пропозицій заявники повинні враховувати наступні елементи:
1. Вирішувати питання свободи слова комплексно та в найширшому розумінні, як онлайн, так і офлайн, включаючи медіа, свободу інтернету, мистецтво та культуру, а також права людини та основоположні свободи.
2. Застосовувати цілісний, інклюзивний підхід до підтримки основоположного права на свободу вираження поглядів шляхом залучення маргіналізованих груп, дбаючи про те, щоб охопити різноманітні громади за межами столиці.
3. Інтегрувати травмо-чутливий підхід “не нашкодь” у розробку та загальну реалізацію програми. Такий підхід визнає унікальні травми, що впливають на цільові громади, повністю інтегрує знання про травму в політику, процедури та практики, а також прагне активно протистояти повторній травматизації. У практичному сенсі, програма повинна також передбачати психічне здоров’я та психосоціальну підтримку для партнерів громадянського суспільства та їхніх бенефіціарів, з відповідним бюджетним асигнуванням для задоволення цих потреб.
4. Істотно залучати місцеве громадянське суспільство до діяльності, наголошувати на заходах на місцевому та регіональному рівнях та/або надавати гранти чи субгранти цим групам, де це можливо.
Для кого
DRL вітає заявки від неприбуткових організацій, неурядових організацій та громадських міжнародних організацій; приватних, державних та громадських вищих навчальних закладів; а також комерційних організацій та підприємств. ДРЛ надає перевагу роботі з неприбутковими організаціями, однак у деяких випадках може виникнути потреба у співпраці з прибутковими організаціями.
Заявки, подані комерційними організаціями, можуть підлягати додатковій перевірці після процесу відбору комісією.
Сума
Загальна сума фінансування: 987 650 доларів США
Очікувана кількість нагород: 1
Тип премії: грант
Термін виконання: мінімум 24 місяці
Очікуваний час для присудження, очікуючи на наявність коштів: 4 місяці
Терміни
23:59 EST у п’ятницю, 15 грудня 2023 р.
Умови
Аплікаційні форми та інші матеріали, необхідні для подання заявки, на сайтах www.grants.gov та SAMS Domestic під назвою “DRL Protecting Freedom of Expression in Ukraine”, номер можливості фінансування “SFOP0010134”. Будь ласка, зв’яжіться з контактною особою DRL, вказаною в розділі G, якщо ви хочете подати запит на розумне пристосування для людей з інвалідністю або з міркувань безпеки. Будь ласка, зверніть увагу, що розумні пристосування не включають в себе продовження термінів.