КОЛИ: 05 вересня 2023 р. 17:00:00 за брюссельським часом; 05 березня 2024 р. 17:00:00 за брюссельським часом
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: екологія, клімат
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиСтратегічні інтегровані проекти – Довкілля
ID ТЕМИ: LIFE-2023-STRAT-ENV-SIP-двоступенева
Мета:
Підтримувати повну реалізацію наступних планів і стратегій:
-
Циркулярна економіка: національні чи регіональні плани дій, стратегії, дорожні карти чи подібні плани циклічної економіки, які офіційно схвалені та включають конкретні та вимірювані дії чи цілі з чітким графіком і відповідають або доповнюють цілі Циркуляра ЄС. План дій економіки.
-
Відходи: Національні та регіональні плани поводження з відходами відповідно до статті 28 Рамкової директиви про відходи та/або Програми запобігання утворенню відходів відповідно до статті 29 Рамкової директиви про відходи.
-
Вода: Плани управління річковими басейнами відповідно до Додатку VII Рамкової директиви щодо води, Плани управління ризиками повеней відповідно до Директиви щодо повеней або морські стратегії відповідно до Рамкової директиви морської стратегії.
-
Повітря: Плани якості повітря відповідно до Директиви щодо якості навколишнього повітря або Національних програм контролю забруднення повітря відповідно до Директиви щодо національних обмежень викидів.
Для кого
Щоб відповідати вимогам, заявники (бенефіціари та афілійовані особи) повинні:
− бути юридичними особами (державними чи приватними організаціями);
− бути зареєстрованою в одній із прийнятних країн, тобто:
-
держави-члени ЄС (включаючи заморські країни та території (OCT))
-
країни, що не входять до ЄС:
-
перераховані країни ЄЕЗ та країни, асоційовані з Програмою LIFE (асоційовані країни), або країни, які ведуть переговори щодо угоди про асоціацію та де угода набуває чинності до підписання гранту (список країн-учасниць)
− координатор має бути зареєстрований у відповідній країні. Бенефіціари та афілійовані особи повинні зареєструватися в Реєстрі учасників — перед подачею пропозиції — і повинні бути підтверджені Центральною службою перевірки (REA Validation). Для перевірки їм буде запропоновано завантажити документи, що підтверджують правовий статус і походження.
Інші організації можуть брати участь у інших ролях консорціуму, таких як асоційовані партнери, субпідрядники, треті сторони, які роблять внески в натуральній формі тощо (див. розділ 13).
Сума
52 800 000 ЄВРО
Терміни
Дедлайн:
-
05 вересня 2023 р. 17:00:00 за брюссельським часом;
-
05 березня 2024 р. 17:00:00 за брюссельським часом.
Умови:
Сфера застосування:
SIP мають бути спрямовані на повну реалізацію стратегій і планів, перелічених у розділі «Мета». Це може не означати, що SIP охоплюватиме всі дії, передбачені стратегією/планом, або що стратегію/план буде повністю реалізовано протягом усього терміну дії SIP. Проте SIP має включати стратегічні дії для каталізації процесу та мобілізації додаткових зобов’язань і фінансування, які призведуть у належний час до повної реалізації плану чи стратегії.
SIP сприяють координації та мобілізації інших відповідних джерел фінансування Союзу, національних або приватних джерел для впровадження додаткових заходів або дій поза межами SIP у рамках цільового плану чи стратегії, надаючи перевагу фінансуванню ЄС. Однак у рамках самого SIP співфінансування може не надходити з інших джерел фінансування ЄС.
SIP повинні активно залучати основні зацікавлені сторони, необхідні для реалізації цільового плану чи стратегії. Вони повинні брати участь як у розробці, так і в реалізації даного проекту. Очікується, що це залучення буде досягнуто шляхом включення їх – де це можливо та доцільно – як асоційованих бенефіціарів SIP або через їх активну участь у реалізації самого SIP та/або додаткових дій.
SIPs повинні сприяти та призводити до нарощування стратегічного потенціалу серед компетентних органів влади та зацікавлених сторін для забезпечення довгострокової сталості результатів проекту та дій, а також для забезпечення того, що вони зможуть функціонувати як співвиконавці цільового плану або під час або після закінчення SIP.
Складність SIP вимагає адаптивного підходу до розробки механізму реалізації. З цієї причини SIP буде впроваджено на основі механізму постійного програмування, структурованого за фазами (тобто Фаза 1, Фаза 2 тощо). Кожна фаза зазвичай має тривати щонайменше 3 роки, щоб зменшити адміністративне навантаження, хоча тривалість може бути меншою, якщо це належним чином обґрунтовано.
Щоб отримати докладніший опис обсягу та функцій SIP, перегляньте документ про виклик і відповіді на поширені запитання.
Можливості
Очікуваний вплив:
До кінця проекту: принаймні суттєвий внесок у реалізацію цільового плану/стратегії та механізми, створені для забезпечення повної реалізації плану/стратегії.
Після проекту: Повна реалізація плану/стратегії.
Стосовно цих очікуваних наслідків від заявників очікується визначення, розрахунок, пояснення та досягнення очікуваних наслідків, як описано в Критерії присудження «Вплив» повної оцінки пропозиції (див. Конкурсний документ).