КОЛИ: 20 квітня 2023, 17:00 CET
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура, креативні індустрії, бізнес
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиВ програмі ЄС «Креативна Європа» оголошено конкурс «Інноваційні лабораторії» 2023 (підпрограма «Міжсекторальна співпраця»).
Мета конкурсу:
-
Заохочувати інноваційні підходи до створення контенту, доступу, розповсюдження та просування в культурних та креативних секторах а також суміжних секторах, у тому числі з урахуванням цифрового переходу, що охоплює як ринковий, так і неринковий виміри.
Очікувані результати:
-
розвиток інноваційних креативних процесів;
-
посилення видимості, доступності та розмаїття європейського контенту в цифрову епоху;
-
покращення бізнес-моделей та використання даних;
-
збільшення потенційної аудиторії європейського контенту в цифрову епоху;
-
підтримка екологізації та циклічної економіки, включаючи інновації для сталого розвитку, інклюзії та добробуту відповідно до пріоритетів Нового європейського Баухаузу.
Цей конкурс заохочуватиме гравців з різних культурних та креативних секторів, включаючи аудіовізуальний, розробляти та тестувати інноваційні рішення для ключових завдань, які потенційно матимуть позитивний довгостроковий вплив на різні культурні та креативні сектори.
Для кого
Заявки можуть бути подані – однією організацією або консорціумом (об’єднаннями партнерських організацій) щонайменше з 2-ох організацій (бенефіціарів, не афілійованих організацій).
До участі запрошено широкий спектр організацій, включаючи приватні та державні установи, IT компанії та стартапи, аудіовізуальні, культурні та креативні організації. Необхідно заохочувати участь бізнес-інкубаторів та акселераторів, щоб забезпечити простір і час для формування творчих ідей.
-
Юридичні особи (як державної, так і приватної форми власності);
-
Організації, що є зареєстрованими у країні-учасниці програми ЄС «Креативна Європа»;
-
фізичні особи подавати заявку НЕ МОЖУТЬ;
-
ФОПи подавати заявку МОЖУТЬ.
Бенефіціари та афілійовані організації повинні зареєструватися в Реєстрі учасників (Participant Register) – до подання заявки, а також пройти валідацію Центральною службою валідації (REA Validation).
Сума
Бюджет конкурсу: 5 438 131 євро.
Співфінансування: 60%.
Тривалість проєкту: до 24 місяців (можливі продовження, якщо вони належним чином обґрунтовані).
Терміни
Дедлайн подачі заявки: 20 квітня 2023 17:00 CET.
Оцінка заявок: травень-червень 2023.
Оголошення результатів конкурсу: липень 2023.
Підписання грантового договору: вересень-листопад 2023.
Умови:
Теми проєктів та пріоритети:
а) заохочення до нових форм творчості при перетині різних культурних та креативних секторів, наприклад через експериментальний підхід та використання інноваційних технологій;
б) сприяння інноваційним міжсекторальним підходам та інструментам, які, де це можливо, охоплюють багатомовні та соціальні виміри для того щоб сприяти поширенню, промоції, монетизації, а також доступу до культури та творчості, включаючи культурну спадщину.
Міжсекторальна співпраця в культурних та/або креативних секторах, включаючи аудіовізуальний сектор, є основою конкурсу. Таким чином, заявки повинні чітко демонструвати масштаби міжсекторального підходу, умови його впровадження та очікувані вигоди для охоплених секторів.
Заявки повинні представляти адекватні стратегії для забезпечення більш стійкої та екологічно безпечної промисловості та забезпечення гендерного балансу, інклюзивності, різноманітності та репрезентативності.
Стосовно Нового європейського Баухаузу, конкурс об’єднає гравців з різних культурних і креативних секторів для розробки та тестування інноваційних рішень (наприклад, інструментів, моделей і методологій), які допоможуть створювати красиві, сталі та інклюзивні місця, продукти і способи життя, включаючи циклічну економіку. Ці рішення повинні поєднувати сталість з інклюзивністю та естетикою, бути відтвореними в різних секторах і мати потенціал для суспільних змін у поведінці.
Вимоги до проєктів:
Заявки можуть бути подані – однією організацією або консорціумом (об’єднаннями партнерських організацій) щонайменше з 2-ох організацій (бенефіціарів, не афілійованих організацій);
Проєкти мають зосереджуватись на:
-
Управління правами та монетизація, водночас забезпечення прозорості і справедливої винагороди для митців і художників;
-
Збір та аналіз даних, з особливим акцентом на прогнозуванні створення контенту та розвитку аудиторії;
-
Бізнес-інструменти, які досліджують нові способи виробництва, фінансування, розповсюдження чи промоції, доступні або вдосконалені за допомогою нових технологій (AI, big data, блокчейн, Metaverse, NFT тощо);
-
Екологізація ланцюга додаткової вартості у креативному та культурному секторах та сприяння міжcекторальним інноваціям для сталості, інклюзивності і розвитку в аудіовізуальному та інших культурних і креативних секторах, включаючи дії, які сприяють ініціативі Новий європейський Баухаус;
-
Покращення знань, навичок та використання нових технологій професіоналами з аудіовізуального та інших культурних і креативних секторів.
Заявка складається з:
-
Application Form Part A – містить адміністративну інформацію про заявників (майбутній координатор, бенефіціари та пов’язані організації) та зведений проєкт бюджету (вводиться вручну в системі онлайн);
-
Application Form Part В – містить технічний опис проєкту (його форму потрібно завантажити із Portal Submission System, заповнити та знову підвантажити у систему);
-
Application Form Part C – містить додаткову проєктну інформацію (має бути введена в системі онлайн);
-
Додатки та додаткові документи, які також потрібно завантажити до аплікаційної форми у форматі PDF:
-
Інформація про Незалежність, Власність і контроль (його обов’язкову форму потрібно завантажити із Portal Submission System, заповнити та знову підвантажити у систему).
Заявки мають бути повними та містити всю необхідну інформацію, необхідні додатки та супровідні документи.
При поданні заявки вам потрібно буде підтвердити, що ви маєте повноваження діяти від імені всіх заявників. Більше того, ви маєте підтвердити, що вся інформація, подана у вашій заявці є такою, що цілком відповідає дійсності та повною, а також що учасники відповідають вимогам для отримання фінансування від ЄС (особливо відповідність, фінансова та операційна спроможність, відсутність обставин, що тягнуть за собою накладення адміністративних санкцій ЄС тощо). Безпосередньо перед підписанням гранту, кожен бенефіціар і афілійована організація повинні підтвердити це ще раз, підписавши декларацію доброчесності (DoH). Заявки без дотримання вищезазначених вимог будуть відхилені.
Ваша заявка має бути читабельною, зрозумілою та доступною для друку.
Максимальний розмір заявки: 70 сторінок (Part B)
Процедура та критерії оцінки:
Всі заявки відповідатимуть єдиному стандартному порядку подання та оцінювання (одно етапна подача + одно етапна оцінка).
Усі заявники будуть поінформовані про результати оцінювання (лист про результати оцінювання). Заявки, що виграють конкурс будуть запрошені для підготовки гранту; інші будуть спрямовані до резервного списку або відхилені.
40 балів – релевантність
30 балів – якість контенту
10 балів – менеджмент проєкту
20 балів – промоція
Максимальна оцінка: 100 балів
Прохідний бал: 70 балів
Для більш детального ознайомлення з умовами конкурсу та вимогами до написання грантової заявки читайте Call Document.
Контакти:
Щодо технічних питань IT Helpdesk
Щодо питань конкурсу, які не висвітлені в інструкції: EACEA- CROSS-INNOVLAB@ec.europa.eu.
Можливості
Опис заходів, які можуть бути профінансовані:
Заходи мають підтримувати проектування, розробку та/або розповсюдження інноваційних інструментів, моделей або рішень, що застосовуються в аудіовізуальному та інших культурних і креативних секторах. Вони мають бути спрямовані на підтримку конкурентоспроможності, процесу екологізації, співпраці, поширення, видимості, доступності, різноманітності та/або підтримки аудиторії в різних секторах. Рішення повинні легко відтворюватися і мати ринковий потенціал.