КОЛИ:до 5 грудня 2022 року, 18:00 за Київським часом
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиНазва програми «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні» (скорочена назва «Права людини в дії»
Донор: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)
Організатор конкурсу: Українська Гельсінська Спілка з прав людини – неприбуткова, неполітична та незалежна громадська організація, є найбільшою асоціацією правозахисних організацій України, яка об’єднує 27 правозахисних недержавних організацій з метою захисту прав людини
Спілка є виконавцем програми «Права людини в дії» Human Rights In Action (HRA)
Тривалість програми: 30 вересня 2022 – 07 вересня 2024
Опис контексту
Програма є подовженням чинного гранту, як відповідь на виклик пов’язаний з критичними потребами в захисті прав цивільних та військових осіб України, поглибленого моніторингу порушень пов’язаних з наслідками активних бойових дій, розширенням окупованих територій, спровокованими збройною агресією Російською Федерацією.
Пріоритети Програми
Програма 2022 – 2024 р. передбачає розширення географічного покриття в рамках чотирьох стратегічних пріоритетів:
-
Розширення та посилення моніторингу дотримання та просування прав людини.
-
Посилення участі у стратегічних судових справах.
-
Вдосконалення та розширення роботи з підвищення обізнаності та посилення правової спроможності громадян.
-
Відновлення порушених прав та справедливості для жертв катувань та збройного конфлікту.
Географічне охоплення: міжнародний/національний рівень
Партнери: правозахисні організації, що здійснюють документування військових злочинів в Україні.
Для кого
Організація, що подається на конкурс має відповідати наступним обов’язковим вимогам:
-
бути офіційно зареєстрованою зі статусом юридичної особи на території України;
-
мати статус неприбуткової або благодійної організації (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
-
мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації.
Сума
Бюджет : 1 600 000 грн. / 40 000$
Терміни
Пакет документів організаціями подається до 5 грудня 2022 року, 18:00 за Київським часом в електронному вигляді на електрону адресу competition@helsinki.org.ua.
Умови:
Пріоритетні активності в рамках Проєкту:
-
Документування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених в Україні як з відкритих джерел, так і через прямі контакти з потерпілими та свідками цих злочинів, опитування потерпілих та свідків.
-
Систематизація зібраної інформації у базі даних та ведення відкритих ресурсів на яких буде зібрано інформації про зниклих, викрадених та загиблих.
-
ІТ-підтримка та технічний супровід бази та інтерактивних ресурсів, захист персональних даних.
-
Розробка та розповсюдження тематичних звітів щодо різних видів міжнародних злочинів на національному та регіональному рівнях (наприклад: насильницькі зникнення; масове насильницьке вивезення людей до Росії; вбивства та інші).
-
Підготовка публікацій про загиблих людей і систематизація імен загиблих в єдиному виданні, яке буде поширюватися з метою привернення уваги до кількості загиблих за час війни.
-
Проведення інформаційно-просвітницької кампанії в Україні, за кордоном щодо воєнних злочинів через соціальні мережі організації.
До оголошення додаються формати документів, які є обов’язковими для подання організацією, а саме: опис проєкту, робочий план, бюджет, форма оцінки ризику та відповідальності субгрантера.
До 02.12.2022 потенційні учасники можуть звертатись з письмовими запитами щодо конкурсу competition@helsinki.org.ua.
Пакет документів організаціями подається до 5 грудня 2022 року, 18:00 за Київським часом в електронному вигляді на електрону адресу competition@helsinki.org.ua.
Організація повинна надати:
-
-
-
Опис проєкту;
-
Опис робочого плану;
-
Бюджет (в доларах США);
-
Форму оцінки ризику та відповідальності субгрантера;
-
Свідоцтво про реєстрацію або витяг;
-
Довідку з податкової інспекції про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості;
-
Статут (у форматі PDF);
-
Банківські реквізити (довідка з банку)
-
Підтвердження реєстрації в системі System for Award Management (SAM) www.sam.gov
-
-
Заявка повинна бути подана одним пакетом документів, не потрібно архівувати файли, чи використовувати файлообмінні ресурси. За цим Запитом подання заявок у паперовому вигляді не передбачається. У темі повідомлення має бути зазначено “Заявка на субгрант – назва організації – дата”.
Форма заявки на отримання субгранту має бути подана у форматі PDF, з одинарним відступом, шрифтом Times New Roman, розмір 12. Бюджет має бути поданий у форматі Microsoft Excel в доларах США.
Брендування
Організація зобов’язана забезпечити :
-
згадування у публічних виступах або інтерв’ю виконавців Проєкту на заходах, які повністю або частково фінансуються на кошти Програми «Права людини в дії», що реалізується за підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.
-
вказування у будь-яких творах (в тому числі аудіовізуальних), публікаціях та документах, створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії», що реалізується за фінансової підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.
-
розміщення логотипів УГСПЛ на примірниках будь-яких творів, публікацій та документів створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії».
Організація зобов’язана надати УГСПЛ право на безоплатне невиключне і невідкличне право використання указаних вище творів на території України чи будь-якої іншої держави, а також на використання цих творів повністю або частково у збірках, перекладах та інших похідних творах.
Стандартні умови
Для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, в необхідному застосовному обсязі будуть чинними Стандартні умови USAID для НУО, зареєстрованих за межами США.
Дозвіл на використання та розголошення інформації
Подаючи заявку за цим оголошенням, заявник надає згоду на розкриття інформації, що міститься в поданих ним документах, експертам, залученим до оцінки у процесі відбору. Звертаємо вашу увагу на те, що всі експерти несуть зобов’язання за угодами про нерозголошення інформації.
Відмова від відповідальності
-
Спілка не надає заявникам компенсації витрат, пов’язаних з участю в конкурсі.
-
Задля сприяння конкуренції, Спілка залишає за собою право не зважати на деякі невеликі недоліки у заявках, які можуть бути виправлені до того, як буде визначено присудження грантів.
-
Спілка може без повідомлення заявника звертатись по відгуки результатів реалізації попередніх проєктів до інших донорів.
-
Спілка також залишає за собою право звертатися до інших джерел інформації щодо попередніх результатів діяльності заявника, не зазначених ним у заявці.
Можливості
Фінансування може передбачати:
-
виплату заробітної плати штатних працівників організації та грошової винагороди працівників, які працюють за угодами цивільно-правового характеру та виконують обов’язки, що належать до реалізації проєкту;
-
грошової винагороди працівників та консультантів, які працюють за угодами цивільно-правового характеру, та тих, хто працює як фізичні особи — підприємці, обов’язки яких безпосередньо належать до проєктної діяльності;
-
виплату додаткових витрат, які з’являються внаслідок виплати заробітної плати, грошової винагороди, послуг, які можуть бути розцінені як додаткове благо згідно з національним законодавством (єдиний соціальний внесок (ЄСВ), інші податки);
-
товари/послуги, які забезпечують виконання проєктної діяльності (наприклад, транспортні витрати, юридичні послуги, проведення заходів з навчання персоналу)
-
адміністративні витрати організації (банківська комісія, оренда приміщення, комунальні послуги, витрати на інтернет-зв’язок, канцелярські товари для офісу тощо).
Пріоритетом є бюджетування програмної діяльності. Адміністративні витрати, в т.ч. заробітна плата штатних працівників та інших працівників, які виконують адміністративні функції проєкту, з урахуванням всіх видатків, мають бути обґрунтованими та не перевищувати проєктні витрати.
Спілка передбачає, що із заявником буде підписано угоду “Стандартний грант”. В результаті попередньої оцінки ризиків партнера, Спілка може визначити особливі умови.
У разі значного коливання курсів валют, граничний бюджет може бути скоригований із врахуванням коливання курсів у субгрантових угодах із відібраними організаціями субгрантерами.
Заборонено за кошти гранту здійснювати наступні закупівлі товарів та послуг:
-
військове спорядження;
-
обладнання для спостереження;
-
алкогольні напої та тютюнові вироби;
-
обладнання, що негативно впливає на зміни клімату
-
проведення різних видів ремонтів та реконструкцій приміщень;
-
товари та послуги для підтримки діяльності поліції або інших правоохоронних органів;
-
обладнання та послуги для переривання вагітності;
-
предмети розкоші та обладнання для азартних ігор.
Заборонено на використання деяких послуг та обладнання телекомунікацій та відео спостереження
Грантоотримувач не може використовувати кошти гранту, включаючи прямі та непрямі витрати, доходи від проєкту та власний внесок організації, щоб:
-
Придбати або отримати;
-
Продовжити або поновити контракт на закупівлю або отримання; або
-
Укласти контракт (або продовжити чи поновити контракт) на закупівлю або отримання обладнання, послуг або систем, які використовують охоплене телекомунікаційне обладнання чи послуги як суттєвий, чи суттєвий компонент будь-якої системи або як критичну технологію як частину будь-якої системи.
-
Витрати на телекомунікаційні послуги та послуги відеоспостереження, а також на таке обладнання, як телефони, Інтернет, відеоспостереження та «хмарні» сервери, є допустимими, за винятком тих, що зазначені в пункті А.
-
Визначення. Терміни, що використовуються в цьому положенні, мають таке значення:
Термін «телекомунікаційне обладнання або послуги, на які поширюється дія» означає будь-яке з наступного:
-
Телекомунікаційне обладнання, вироблене компанією Huawei Technologies або ZTE Corporation (або будь-якою дочірньою компанією чи філією таких організацій);
-
З метою громадської безпеки, безпеки державних установ, спостереження за фізичною безпекою критичної інфраструктури та інших цілей національної безпеки, відеоспостереження та телекомунікаційне обладнання виробництва Hytera Communications Corporation, Hangzhou Hikvision Digital Technology Company або Dahua Technology Company (або будь-якої дочірньої компанії) або філією таких організацій).
-
Телекомунікаційні послуги чи послуги відеоспостереження, що надаються такими організаціями або з використанням такого обладнання.
*Термін «іноземна країна, на яку поширюється дія» означає Китайську Народну Республіку.
** Термін «телекомунікаційні витрати» означає витрати на використання засобів зв’язку та телефонії, таких як мобільні телефони, стаціонарні телефони та Інтернет.