КОЛИ: не пізніше 18:00, 26 січня 2023 р.
ДЕ: вся територія України (за виключенням тимчасово окупованих територій)
ГАЛУЗІ: агро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма USAID з аграрного і сільського розвитку (AГРО) запрошує подавати заявки на одержання субгранту для постачання ММСП добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України.
Проект АГРО розглядає можливість надання субгранту суб’єкту господарської діяльності, бізнес-асоціації або громадській організації для підтримки економічної сталості ММСП аграрного сектору, забезпечення економічного розвитку та основ продовольчої безпеки в Україні в умовах війни. Метою субгранту є підтримка стратегічних напрямків аграрного виробництва – зернових та олійних культур шляхом забезпечення ММСП високоякісним насінням та добривами для забезпечення стабільного врожаю зернових та олійних культур для внутрішнього споживання та експорту.
Для кого
Проект АГРО заохочує заявки від організацій, які відповідають вищезазначеним критеріям прийнятності, що демонструють наступне:
-
Заявниками можуть бути неурядові організації, бізнес-асоціації та підприємства, які офіційно зареєстровані в Україні, засновані та визнані відповідними органами влади України, відповідно до українського законодавства та усіх вимог цивільного права та Податкового кодексу;
-
Заявник повинен мати щонайменше два (2) роки підтвердженого досвіду у забезпеченні ресурсами та/або наданні інформаційних, консультаційних та навчальних послуг для ММСП;
-
Організація має запропонувати кандидатів принаймні на такі позиції ключового персоналу:
-
Координатор проекту, з вищою освітою (спеціаліст або магістр; сільське господарство, менеджмент, економіка або інша відповідна галузь), мінімум 5(п’ять) років відповідного досвіду, відмінні комунікативні та письмові навички, вільне володіння українською мовою;
-
2-3 експертів/консультантів, з вищою освітою в галузі сільського господарства, менеджменту, економіки, технічних наук або іншої відповідної галузі, мінімум 3 (три)роки досвіду реалізації проектів, співпраця з ММСП, вільне володіння українською мовою;
-
-
Кінцеві бенефіціари – ММСП мають належати до категорії:
Категорія підприємства |
Кількість працівників |
Річний оборот, грн |
Річні балансові активи, грн |
Мікро |
< 10 |
<$100,000 |
<$100,000 |
Малі |
10-49 |
$100,000 – < $3 млн. |
$100,000 – < $3 млн. |
Середні |
50-300 |
$3 млн. -$15 млн. |
$3 млн.-$15 млн. |
Сума
Проект АГРО передбачає надання до 291 600 800 грн. через один субгрант для забезпечення ресурсної, технічної та експертної підтримки ММСП, щоб допомогти їм зберегти та зміцнити стійкість свого бізнесу в умовах війни. Остаточна сума буде залежати від діяльності субгранту та остаточних переговорів і може бути нижчою або вищою за наведену вище оцінку.
Проект АГРО не вимагає співфінансування субреципієнта/заявника, однак надаватиме перевагу заявкам, що містять співфінансування проекту заявником. У разі присудження субгранту заявник повинен надати документацію, яка свідчить про його внесок. Співфінансування заявника – це спосіб заохочення успішного завершення діяльності отримувача субгранту. До співфінансування заявника відноситься фінансування витрат діяльності у грошовій або натуральній формі, яке отримане не у рамках субгрантової підтримки Проекту АГРО, а надається заявником або іншими донорськими організаціями, такими як міжнародні громадські організації, уряди іноземних держав, місцеві та міжнародні організації, приватні організації та/або приватні особи. Співфінансування заявника не включає фінансування, отримане в рамках інших проектів USAID.
Терміни
Заявки (технічна пропозиція, бюджет і супровідні документи) подаються не пізніше 18:00, 26 січня 2023 р.
У календарі нижче підсумовано важливі дати конкурсного процесу. Учасники зобов’язані суворо дотримуватися встановлених термінів.
Дата оголошення ЗПЗ: |
27.12.2022 |
Кінцева дата подання заявок на передзаявочний семінар: |
11.01.2023 |
Дата проведення семінару: |
12.01.2023 |
Кінцева дата та час подання запитань: |
17.01.2023 |
|
(18.00 за київським часом) |
Кінцева дата відповідей на запитання: |
19.01.2023 |
Кінцева дата та час подання заявок: |
26.01.2023 |
|
18.00 (за київським часом) |
Очікувана дата присудження субгранту: |
23.02.2023 |
Вказані вище терміни можуть бути переглянуті виключно на розсуд Кімонікс.
Очікується, що термін дії субгранту в рамках субгрантової угоди не перевищуватиме 1 року.
Приблизна дата початку діяльності в рамках субгранту, присудженого за результатами цього конкурсу 23 лютого 2023 року.
Умови:
Субгрант надаватиметься суб’єкту господарської діяльності, профільному об’єднанню чи громадській організації, яка надасть технічну підтримку та забезпечить мінеральними добривами та якісним посівним матеріалом ММСП – виробників сектору зернових та олійних культур. Діяльність в рамках субгранту поширюватиметься на всю територію України (за виключенням тимчасово окупованих територій).
Планується, що ресурси будуть закуплені Проектом АГРО в межах ініціативи AGRI та розподілені між ММСП (механізм розподілу буде визначено). Отримувач субгранту забезпечить супровід реалізації проекту з точки зору адміністрування, логістики, навчального та консультаційного забезпечення, а також моніторингу та звітності. Щоб взяти участь у конкурсному відборі бенефіціарів програми, ММСП повинні зареєструватися в Державному Аграрному Реєстрі (ДАР). Це, в свою чергу, надасть їм право на участь в інших програмах державної підтримки.
Реалізація проекту дозволить підтримати ММСП (які обробляють до 500 га землі) добривами, а також високоякісним насінням соняшнику для одержання сталого врожаю високої якості і буде спрямований на наступні стратегічні напрями сільськогосподарського виробництва:
-
Виробництво зернових
Зернові, такі як пшениця, жито, кукурудза, ячмінь тощо, є традиційними для України культурами, які в нинішньому контексті є надзвичайно важливими для національної та глобальної продовольчої безпеки. Ці культури є експортоорієнтованими, середній обсяг експорту оцінюється в 3 млрд. грн. на рік.
-
Виробництво насіння соняшнику.
Соняшник є високомаржинальною та експорто-орієнтованою культурою. Обсяг експорту соняшникової олії становить близько 4 млрд. грн. на рік.
Очікується, що Субреципієнт надасть організаційну, матеріально-технічну, навчальну та експертну підтримку українським ММСП, щоб допомогти їм підвищити врожайність та якість сільськогосподарських культур, дотримуючись при цьому екологічних норм та належних практик аграрного виробництва.
Виконання субгранту передбачає здійснення таких заходів (видів діяльності):
-
Визначення потреб у добривах та посівному матеріалі в розрізі окремих груп товаровиробників/товарних партій на основі аналізу реєстраційних форм від ММСП на отримання добрив та посівного матеріалу в ДАР (https://www.dar.gov.ua/ ).
-
Розробка механізмів, підготовка та представлення програми дій, спрямованої на вирішення проблем з ресурсним забезпеченням ММСП на основі критеріїв відбору господарств, регіональних особливостей та номенклатури товарних груп.
-
Налагодження партнерства з постачальниками та організація процедури відшкодування/доставки добрив та посівного матеріалу в т.ч через окремі розподільчі хаби.
-
Забезпечення технологічного та консультаційного супроводу виробників.
-
Реалізація обліку та моніторингу використання наданих ресурсів обраним підприємствам.
-
Забезпечення збору інформації щодо результатів діяльності з підтримки агровиробників відповідно до встановлених очікуваних результатів та критеріїв ефективності.
-
Популяризація впровадження кращих технологічних практик шляхом організації демонстраційних площадок в кожній з географічних областей реалізації проекту (щонайменше 10)
-
Підготовка проміжного та фінального звітів, а також щонайменше 20 історій успіху з описом впливу проекту та його результатів.
ІНСТРУКЦІЇ ЗАЯВНИКАМ
Заявники повинні запропонувати стратегії для реалізації грантового проекту відповідно до вищенаведеного опису із застосуванням інновацій, що відповідають сильним сторонам їхньої організації.
ОЦІНКА РИЗИКУ ПЕРЕД ПРИЙНЯТТЯМ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ СУБГРАНТУ
Усі організації, відібрані для надання субгранту, повинні пройти попереднє оцінювання ризику, яке проводиться Проектом АГРО, щоб пересвідчитися, що організація має достатні управлінські можливості, необхідні для розпорядження коштами Уряду США. Самооцінювання заявника – це перший крок у процесі попереднього оцінювання ризику. Форма самооцінювання Заявника наведена в Додатку С.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВКИ
Заявки подаються українською мовою обсягом не більше 20 сторінок (без врахування додатків).
Усі заявки повинні подаватися в електронному вигляді разом із 3 додатками (не більше 5 МБ) на електронну пошту, сумісні з програмами MS Word, MS Excel, придатним для читання форматом або форматом Adobe Portable Document (PDF) у середовищі Microsoft XP. Заявники не можуть подавати архівовані файли. Сторінки, які потребують оригінальних власноручних підписів, мають бути відскановані та надіслані у форматі PDF, як вкладення до електронного листа.
Заявки (технічну пропозицію, бюджет і супровідні документи) слід подавати в електронному форматі на нижчезазначену адресу електронної пошти з посиланням на ЗПЗ № 47. Заявки повинні бути подані не пізніше 18:00 за місцевим часом 26 січня 2023 р. Заявки, надіслані пізніше встановленого часу, або такі, що не відповідають вимогам, будуть розглядатися лише на розсуд проекту АГРО.
EMAIL: agro.subawards@chemonics.com
Проект АГРО письмово підтвердить отримання всіх заявок, поданих на вище вказану електронну адресу. Якщо відповідь від Проекту АГРО не надійшла, заявникам рекомендується надіслати повідомлення електронною поштою на наступну електронну адресу:
EMAIL: itsymbalistyi@chemonics.com
Окрім форм заявки та бюджету, заявники повинні надати Проекту АГРО:
-
-
Форму самооцінювання Заявника;
-
Копію чинних реєстраційних документів Заявника;
-
Копію чинного статуту або статутних норм Заявника;
-
Копію фінансових звітів за останній фінансовий рік;
-
Резюме ключового персоналу, а також профільних експертів та спеціалістів.
-
Усі питання щодо цього ЗПЗ просимо надсилати на ім’я Ігоря Цимбаілстого, менеджера відділу грантів і контрактів, на електронну адресу agro.subawards@chemonics.com з посиланням на ЗПЗ № 47 не пізніше 18:00 за місцевим часом 17 січня 2023 року. Проект АГРО надасть відповіді на всі отримані запитання не пізніше 19 січня 2023 року.
Питання повинні бути подані у письмовій формі; телефонні дзвінки не приймаються. Питання та запити про роз’яснення, та відповіді на них, які, на думку Кімонікс, можуть зацікавити інших заявників, будуть розповсюджені всім учасникам конкурсу, які виявили зацікавленість. Тільки письмові відповіді, надані Кімонікс, будуть вважатися офіційними та матимуть вагу в процесі конкурсу та подальшому оцінюванні.
На прохання заявників Проект AГРО допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок і може надати консультацію щодо підготовки заявки.
На адресу електронної пошти agro.subawards@chemonics.com з посиланням на ЗПЗ № 47 необхідно:
-
до 11 січня 2023 р. – підтвердити свою участь у передзаявочному он-лайн семінарі, який Програма USAID АГРО проведе 12 січня 2023 р. з 14:00 до 16:00 години за київським часом, надіславши ім’я учасника, назву організації, електронну адресу учасника та його номер телефону.
-
до 18:00, 17 січня 2023 року надсилати усі питання щодо цього ЗПЗ. Проект АГРО надасть відповіді на всі отримані запитання не пізніше 19 січня 2023 року.
-
не пізніше 18:00, 26 січня 2023 р. подавати заявки (технічну пропозицію, бюджет і супровідні документи).
Можливості
Передбачається що кошти субгранту будуть спрямовані на закупівлю добрив та посівного матеріалу – до 285 600 800 грн. та до 6 000 000 грн. на:
-
логістичне та організаційне забезпечення розповсюдження добрив та посівного матеріалу;
-
компенсацію вартості експертної та консультаційної підтримки з технологічних, маркетингових питань тощо;
-
компенсацію організаційних та адміністративних витрат субреципієнта на здійснення діяльності з виконання цього проекту.
Закупівля добрив та насіння буде здійснюватися шляхом тендерних процедур безпосередньо Проектом АГРО. Кошторис субгрантової угоди передбачатиме покриття витрат субреципієнта на логістичні витрати для розповсюдження добрив та посівного матеріалу, навчання та консультаційні послуги, адміністративні витрати, а також моніторинг проекту.