ДЕДЛАЙН: 1 березня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес, промисловість, енергетика, переробний сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиНа першій «Інвестиційній конференції Європейський Союз – Україна», організованій ЄС та урядом України у Варшаві 13-14 листопада 2024 року, ЄС оголосив конкурс на висловлення зацікавленості з метою мобілізації приватних інвестицій ЄС у критично важливих сферах для підтримки зусиль України з відновлення.
У рамках Конкурсу компанії з ЄС, у тому числі спільні підприємства або консорціуми за участю компаній з ЄС та України, запрошуються подавати пропозиції до 1 березня 2025 року. Пропозиції будуть розглянуті та пов’язані з найбільш підходящими інвестиційними проектами, що фінансуються Інвестиційною рамковою програмою для України, яка є невід’ємною складовою Програми ЄС для України обсягом 50 мільярдів євро. Заохочуючи ділове партнерство та участь приватного сектору ЄС у відновленні та реконструкції України, ЄС також сприяє подальшій інтеграції України до Єдиного ринку ЄС.
Пріоритетні сфери:
- Енергетика
- Критична сировина
- Переробна промисловість та виробництво:
- Будівельні матеріали:
- Інформаційні технології та цифрова трансформація
- Транспорт та експортна логістика
Конкурс відкритий для відповідних партнерів-виконавців відповідно до Положення про механізм фінансування в Україні, організацій, які оцінюються за основним компонентом, таких як міжнародні та європейські багатосторонні фінансові установи, включаючи Групу Європейського інвестиційного банку, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародну фінансову корпорацію, Банк розвитку Ради Європи , а також двосторонні фінансові установи, такі як банки розвитку та експортно-кредитні агентства.
Місцеві органи влади та компанії, зацікавлені в участі в Інвестиційній програмі України, можуть звертатися до відповідних міністерств і відомств у своїй країні.
Для кого
- Географія — проекти на території України
- Підприємство приватного сектору
- Національність приватного суб’єкта — компанії, що мають реальне юридичне місцезнаходження / юридичну реєстрацію в одній з країн-членів ЄС / країн ЄЕЗ
- Відповідність пріоритетам політики
- Мінімальний розмір інвестицій — проекти повинні відповідати визначеному мінімальному інвестиційному порогу, включаючи загальний розмір інвестиційного проекту на рівні 50 000 000 євро та власний капітал ініціатора проекту на рівні 10% від загальної вартості інвестиційного проекту.
Стратегічні критерії:
- Цілі політики ЄС та пріоритетні напрямки для інвестицій в Україну.
- Власність компанії з метою підтримки відкритої стратегічної автономії ЄС.
- Відповідність стандартам ЄС та принципу «Не завдавати шкоди».
Критерії впливу:
- Вплив проектної пропозиції на підтримку стратегічних інтересів ЄС,
- Можливість відтворення та масштабування проектної пропозиції.
- Інноваційність проектної пропозиції.
- Спроможність учасника мобілізувати приватний капітал.
- Оцінка ринку та вирішення проблем, пов’язаних з його неспроможністю.
Фінансові критерії:
- Фінансова життєздатність, зрілість та інвестиційна спроможність
Можливості
Програма ЄС для інвестицій в Україну є невід’ємною складовою Українського механізму вартістю 50 000 000 000 євро, призначеного для залучення державних і приватних інвестицій для відновлення та реконструкції України. Він оснащений фінансовими інструментами на загальну суму 9 300 000 000 євро, з 7 800 000 000 євро кредитних гарантій і 1 510 000 000 євро змішаного фінансування. Метою Української інвестиційної програми є мобілізація 40 000 000 000 євро інвестицій для реконструкції, модернізації та довгострокового зростання України, підтримуючи цілі та реалізацію Плану щодо України відповідно до пріоритетів політики ЄС.
Дедлайн
Портал для подачі заявок на першу хвилю конкурсу відкрито до 1 березня 2025 року 00:00 за брюссельським часом.