КОЛИ: до 18:00 за київським часом 27 березня 2023 року
ДЕ: Херсонська, Миколаївська, Одеська, Запорізька, Луганська, Харківська області та громади біля кордону з Росією. На окупованих територіях підтримка надаватиметься лише дистанційним проектним заходам.
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма «Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ), що реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл», оголошує конкурс проектних пропозицій для реалізації заходів, спрямованих на підтримку ініціатив, пов’язаних із популяризацією інклюзивної української ідентичності, підтримкою українських культурно-просвітницьких ініціатив на тимчасово окупованих та прилеглих до них територіях, прифронтових і нещодавно деокупованих територіях.
Також підтримка надаватиметься ініціативам, які об’єднують громади та готують окуповані території до деокупації, або творчим ідеям, що сприяють досягненню прямих вигід ФПСУ, в тому числі просвітницьким модулям.
Гранти присуджуватимуться українським неурядовим організаціям (НУО) та громадським організаціям (ГО).
Для кого
Організації, що подають проектні пропозиції для участі в цьому Конкурсі, повинні відповідати наступним вимогам:
-
статус громадської організації чи НУО, офіційно зареєстрованої та визнаної за українським законодавством;
-
статус неприбуткової організації;
-
підтверджений попередній досвід реалізації грантових проектів, пов’язаних із тематикою цього конкурсу;
-
досвід роботи чи взаємодії з територіями, де пропонується реалізовувати проекти;
-
проектний менеджер повинен мати як мінімум два роки досвіду роботи в громадському секторі;
-
знання мови – вільне володіння українською;
-
готовність дотримуватися всіх правил і норм співпраці, запропонованих міжнародним донором;
-
готовність надавати доступ та проводити відвідування проектних локацій для персоналу ФПСУ;
-
готовність пройти процедуру належної перевірки (due diligence), щоб продемонструвати здатність розробити / запровадити політики щодо обов’язку належної турботи / охорони здоров’я, добробуту та прав людини / інші необхідні політики і процедури.
Разом із грантовою заявкою подається резюме персоналу, залученого до проекту. Наведений нижче перелік критеріїв оцінки не слід вважати вичерпним, але в пропозиції повинні бути включені технічні спеціалісти з наступною кваліфікацією:
-
досвід роботи з або в ГО та/або волонтерських організаціях;
-
досвід інтеграції гендерної проблематики в програмні заходи, дослідження і винесені уроки, звітність.
ФПСУ визначатиме, чи відповідає НУО / ГО вимогам для отримання фінансування від ФПСУ, на базі заповненої Форми відбору партнерів Фонду.
Заявники повинні продемонструвати наявність надійної системи управління у формі фінансових, адміністративних і технічних політик і процедур та представити систему внутрішнього контролю, що забезпечує збереження активів; захищає від шахрайства, марнотратства, зловживань; і сприяє досягненню цілей і завдань програми. ФПСУ оцінюватиме цю спроможність перед наданням гранту.
Пропозиції від організацій, які не відповідають вищевказаним вимогам, не розглядатимуться. Заявки від приватних осіб, комерційних організацій, державних установ та організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій і релігійних організацій не розглядатимуться.
Наступні організації НЕ МАЮТЬ ПРАВА подавати заявки на отримання грантів за цим конкурсом:
-
жодні організації, що зловживали донорськими коштами в минулому (окрім випадків, коли участь організації в конкурсі прямо затверджена донорами ФПСУ);
-
жодні організації, включені в додаткові матеріали, надані урядом Великої Британії чи іншими сторонами, стосовно осіб чи організацій, яким заборонено надавати допомогу;
-
жодні організації, чиї назви чи керівництво є в системі “Віжуал Комплайенс” (Visual Compliance – система пошуку по міжнародних переліках заборонених осіб та організацій, опублікованих Великою Британією, США, Канадою, ЄС, ООН, та іншим міжнародним перелікам);
-
жодні організації, пов’язані з російськими організаціями та/або організації, зареєстровані в Росії.
Сума
За результатами конкурсу ФПСУ планує присудити гранти на загальну суму 8 820 320 грн.
Передбачається, що розмір кожного гранту може коливатися від 882 000 грн до 2 205 080 грн, але остаточна сума гранту залежатиме від грантових заходів та результатів фінальних переговорів, і може бути більше чи менше зазначеного діапазону.
Просимо заявників подавати бюджетні пропозиції в рамках зазначеного максимального діапазону, інакше заявка може бути відхилена на першому етапі аналізу грантових заявок.
Очікується, що строк реалізації грантових проектів не перевищуватиме 6 місяців.
Реалізація грантових проектів повинна розпочатися якомога швидше, але закінчитися не пізніше 1 листопада 2023 р.
Терміни
ФПСУ прийматиме проектні пропозиції до 18:00 за київським часом 27 березня 2023 року.
Заявки, подані з запізненням, та такі, що не відповідають вимогам, не розглядатимуться.
Умови:
Грантові заходи можуть охоплювати наступні території: Херсонська, Миколаївська, Одеська, Запорізька, Луганська, Харківська області та громади біля кордону з Росією. На окупованих територіях підтримка надаватиметься лише дистанційним проектним заходам.
ФПСУ створює грантовий фонд для підтримки ініціатив, пов’язаних із популяризацією спільної української ідентичності та єдності, зокрема ініціатив, спрямованих на популяризацію інклюзивної української ідентичності, українських культурно-просвітницьких ініціатив на тимчасово окупованих та прилеглих до них територіях, прифронтових і нещодавно деокупованих територіях. Також підтримка надаватиметься ініціативам, які об’єднують громади та готують окуповані території до деокупації, або творчим ідеям, що сприяють досягненню прямих вигід ФПСУ, в тому числі просвітницьким модулям.
Через століття спроб пригнічення української ідентичності та мови, вивчення української стало критичним пріоритетом уряду. Після російської агресії 2014 та 2022 року та спроб знову ліквідувати українську мову та ідентичність, важливо підтримати процес відродження української мови. З початком повномасштабного вторгнення багато українців, які розмовляли вдома російською, намагаються перейти на більш часте вживання української, принаймні в публічній сфері. Отже, цей конкурс проектів підтримує надання українцям, для яких українська мова не є рідною, доступу до можливостей навчання, враховуючи, що українська мова є державною.
Цілі
-
підтримка української єдності та різноманіття шляхом зміцнення спільної ідентичності у всьому її різноманітті та підтримки громадянського суспільства на цільових територіях ;
-
підтримка української просвітницької роботи, спрямованої на українців, які знаходяться на тимчасово окупованих, нещодавно деокупованих і прифронтових територіях .
Конкретні цільові результати:
-
розширення доступу до культурно-просвітницьких ініціатив на окупованих, прифронтових і нещодавно деокупованих територіях ;
-
зміцнення соціальної згуртованості у цільових громадах ;
-
сильніше розуміння спільної української спадщини й культури .
Примітка. У рамках цього конкурсу пропозиції щодо прямої гуманітарної допомоги громадянам не розглядаються.
КЕРІВНИЙ ОРГАН / РЕГУЛЮЮЧІ ДОКУМЕНТИ
Гранти присуджуватимуться і впроваджуватимуться відповідно до правил Міністерства закордонних справ, справ Співдружності та розвитку Сполученого Королівства (МЗС СК), що регулюють надання грантів за договорами, та внутрішніх політик управління грантами ФПСУ.
ІНСТРУКЦІЇ ДЛЯ ЗАЯВНИКІВ
Це двостадійний конкурс. Заявник подає грантову пропозицію з детальним бюджетом (форми в додатках А та В). Заявник має представити технічну пропозицію та бюджет окремо в наданих формах і виконати інструкції та рекомендації, наведені в додатку. Технічна пропозиція оцінюватиметься за критеріями оцінки, наведеними у розділі V.
Якщо заявник повністю відповідає чи перевищує вимоги за критеріями оцінки, його пропозиція переходить на другий етап конкурсу, де проводиться належна перевірка перед присудженням гранту на базі інформації, наданої в Формі відбору партнерів Фонду (додаток С). На цьому етапі ФПСУ може зв’язатися з грантоотримувачами для обговорення можливих коригувань їхніх пропозицій.
Заявники отримають письмове повідомлення про рішення, прийняте на рахунок їхніх заявок.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВОК
Онлайн-резюме проекту подається за допомогою наведеного посилання через Google-форму.
Грантові пропозиції подаються українською чи англійською мовами (формат Word, шрифт Times New Roman, розмір шрифту 11, одинарний інтервал, обсягом до 7 (семи) сторінок) на базі шаблонів у додатках A, B, C.
Грантові пропозиції подаються в електронному форматі за вказаною нижче адресою із зазначенням в темі листа Конкурсу № PFRU–CFP017-04. ФПСУ прийматиме проектні пропозиції до 18:00 за київським часом 27 березня 2023 року. Заявки, подані з запізненням, та такі, що не відповідають вимогам, не розглядатимуться.
Фонд «Партнерство за сильну Україну»
Заявники повинні надати ФПСУ наступну інформацію:
- онлайн-форму резюме проекту (доступна за посиланням) із зазначенням основної інформації про організацію та проектну пропозицію;
-
заповнені Форми грантової пропозиції та детального бюджету (додатки А та В);
-
заповнену Форму відбору партнерів Фонду (додаток С). Просимо звернути увагу на те, що документи, зазначені в цій формі, надаються разом з цією формою;
-
резюме персоналу, задіяного в проекті;
-
відскановані копії таких документів ( *.PDF або*.JPG):
-
свідоцтво про реєстрацію або виписка/витяг;
-
довідка з державного податкового органу про реєстрацію організації в Реєстрі неприбуткових установ та організацій із зазначенням коду некомерційної діяльності;
6. листи підтримки від місцевої влади (необов’язково).
Пакет документів необхідно надати одним листом в архіві ( *.rar), розміром не більше 15 МБ. Один заявник може подати не більше 2 (двох) пропозицій за цим Конкурсом.
Можливості
Заходи, що отримають підтримку в рамках цього конкурсу, можуть бути спрямовані на:
-
інклюзивні культурні ініціативи, популяризацію української мови та культури чи просвітницькі заходи для учнів, студентів і вчителів ;
-
розробку та реалізацію просвітницьких модулів для різних вікових груп, які висвітлюватимуть українську історію та задовольнятимуть надзвичайний попит на поглиблення знань української мови (по всій країні) серед українців, рідною мовою яких не є українська;
-
створенні «інфотейнменту» (наприклад, коротких розважальних кліпів або друку коміксів для дітей), які висвітлюватимуть українську історію та задовольнятимуть надзвичайний попит на поглиблення знань української мови (по всій країні) серед українців, рідною мовою яких є не українська ;
-
дистанційну підтримку вчителів, учнів і студентів на окупованих територіях через розробку навчальних планів, онлайн заняття та розробку навчальних матеріалів;
-
підтримку культурних ініціатив, зокрема культурних центрів (мобільних або стаціонарних), у тому числі культурних семінарів, виставок, лекцій, публікацій ;
-
популяризацію єдності та інклюзивності для проведення навчальних курсів із мови, історії та культури, в тому числі дистанційно ;
-
культурні заходи, в тому числі пов’язані з національними меншинами, напр. кримськими татарами, які популяризуватимуть інклюзивну українську ідентичність ;
-
безпечні освітні ініціативи для дітей на прифронтових та нещодавно деокупованих територіях з культури, історії, питань української ідентичності та безпеки що стосується обізнаності щодо мін та інших загроз, що може включати в себе онлайн та офлайн заходи, розробку освітніх матеріалів, та інші креативні формати ;
-
реалізацію недистанційних культурно-просвітницьких ініціатив у безпечних локаціях на прифронтових територіях, видання культурно-просвітницьких матеріалів.