КОЛИ: 16 грудня 2022 року 18:00 за київським часом
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиАнтикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI), що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується МЗС Данії, об’єднує зусилля спрямовані сприяти реалізації антикорупційних реформ в Україні.
Метою програми EUACI є «зменшення рівня корупції в Україні на національному і місцевому рівнях шляхом посилення спроможності громадян, громадянського суспільства, бізнес-спільнот і державних установ».
Для досягнення цієї мети програма фокусується на трьох конкретних цілях: 1) підвищення незалежності, ефективності та стійкості антикорупційних установ у незалежній стратегічній рамці (Компонент 1);
2) зниження рівня корупції на місцевому рівні в «Містах доброчесності» та інших містах (Компонент 2);
3) підвищення культури доброчесності в Україні шляхом залучення бізнес-спільнот, громадянського суспільства і медіа (Компонент 3).
Загальна мета цього конкурсу проєктів громадських організацій для Компонента 3 полягає у тому, щоб заохотити та підтримати українське громадянське суспільство, бізнес- та медіаспільноти у їх зусиллях сприяти розвитку культури доброчесності у публічному управлінні в Україні.
Конкретною метою цього конкурсу проєктів громадських організацій для Компонента 3 є підтримка стратегічних та інноваційних проєктних ініціатив громадянського суспільства України, журналістів-розслідувачів і бізнес-мереж, які сприятимуть досягненню конкретних та вимірюваних результатів в одній або кількох із наведених нижче сфер:
-
Забезпечення прозорого та ефективного процесу реконструкції України (включаючи швидке відновлення) на національному та/або місцевому рівнях шляхом, наприклад, адвокації політики, співпраці з органами влади чи бізнес-асоціаціями та моніторингу згаданих процесів;
-
Підтримка подальшого впровадження антикорупційних реформ, необхідних для просування процесу інтеграції України в ЄС;
-
Моніторинг роботи з повернення активів, конфіскації активів та управління активами;
-
Моніторинг виконання державної антикорупційної програми та Національної антикорупційної стратегії;
-
Нагляд за ефективністю та незалежністю антикорупційних інституцій в Україні.
Для кого
Щоб мати право на грант, заявник повинен:
-
бути юридичною особою;
-
бути некомерційною організацією;
-
бути організацією громадянського суспільства;
-
бути заснованим в Україні.
Сума
Вартість проектів повинна бути від 80 000 до 120 000 євро.
Зверніть увагу, що гранти залежать від наявності коштів.
Терміни
Кінцевий термін подання пропозицій – 16 грудня 2022 року 18:00 за київським часом.
Заявники можуть пропонувати проекти тривалістю від 8 до 12 місяців. Проекти меншої чи довшої тривалості розглядатимуться лише за умови відповідного обґрунтування.
Реалізація запропонованих проектів має розпочатися не раніше лютого 2023 року.
Умови:
Процес відбору
Пріоритет надаватиметься загальнонаціональним проектам, які нададуть нові практичні інструменти або способи сприяння культурі доброчесності в управлінні державними справами та залученні громадян.
Повна пропозиція з бюджетом буде оцінюватися за такими критеріями:
-
відповідність заявленій меті та завданням конкурсу пропозицій;
-
вимірювані результати та результати запропонованого проекту;
-
перспективи впливу та сталості;
-
попередній досвід у сфері реалізації антикорупційних проектів, напр. сфери, на яких зосереджена проектна пропозиція; містить історію фінансування попередніх донорів;
-
бюджет обґрунтований і чітко окреслює витрати, статті бюджету адекватно пояснюються в описі;
-
географічне охоплення проекту: за межами Києва та Київської області, всієї країни або зосередження на кількох регіонах (пріоритет: Житомир, Червоноград, Нікополь, Чернівці та Миколаїв);
-
стратегія документування та передачі результатів;
-
застосування інноваційного та креативного підходу, включаючи креативне використання інноваційних технологій, буде вважатися перевагою;
-
готовність залучати/співпрацювати з регіональними/місцевими ОГС розглядатиметься як перевага;
-
залучення молодих чоловіків і дівчат, розширення можливостей лідерства жінок, залучення вразливих верств населення, якщо це можливо, буде розглядатися як перевага.
Заявники повинні заповнити форми пропозиції та бюджету англійською мовою (ДОДАТОК 2. Проектна пропозиція та ДОДАТОК 3. Форми бюджету проекту).
Пропозицію з бюджетом необхідно надіслати електронною поштою на адресу: EUACI@um.dk із темою: Response to 2022 National Call for CSO proposals under Component 3.
Кінцевий термін подання пропозицій із поданням бюджету – 16 грудня 2022 року 18:00 за київським часом.
Пропозиція, отримана після кінцевого терміну, або неповна, без детального бюджету, розглядатися не буде.
Питання
Запитання щодо національного конкурсу пропозицій ОГС у рамках Компоненту 3 слід надсилати англійською мовою на адресу: EUACI@um.dk не пізніше 26 листопада 2022 р. 18:00 за київським часом, чітко вказавши назву цього конкурсу пропозицій.
Антикорупційна ініціатива ЄС залишає за собою право не надавати роз’яснень на запитання, отримані після закінчення встановленого терміну.
Відповіді будуть опубліковані на сайті EUACI до 18:00 за київським часом 30 листопада 2022 року.
Щоб забезпечити прозорість і чесність процесу подання заявок, Антикорупційна ініціатива ЄС не може висловлювати будь-яку попередню думку щодо прийнятності заявників, запропонованих дій чи конкретних заходів.
Окремі відповіді на запитання надаватися не будуть. Усі запитання та відповіді, а також інші важливі повідомлення для заявників під час процесу оцінювання будуть розміщені на веб-сайті EUACI https://euaci.eu/.
Можливості
Ця програма створює можливості для підтримки стратегічних та інноваційних проєктних ініціатив громадянського суспільства України, журналістів-розслідувачів і бізнес-мереж.