ДЕДЛАЙН: 26 липня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиSOERA – це семирічна (2021-2028) програма, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) на суму 100 мільйонів доларів США і реалізується його підрядником – компанією «Делойт» (Deloitte). Її метою є підвищення рівня прозорості, ефективності та керування в управлінні державними підприємствами (ДП) і державними активами України. Розумне управління ДП в Україні має потенціал для збільшення участі приватного сектору, стимулювання широкомаштабного економічного зростання та зменшення корупції. Під час війни та відновлення України Проєкт SOERA надає першочергову підтримку критично важливим державним послугам і допомагає планувати та здійснювати ефективну, результативну та підзвітну реконструкцію та відновлення української інфраструктури.
Проєкт SOERA приймає проєктні концепції від громадських організацій, некомерційних або комерційних, які не є резидентами США та законно засновані в Україні, для реалізації програм в таких сферах:
1) вдосконалення політики, законодавства та нормативно-правових актів щодо управління державним майном (УДМ);
2) підвищення рівня обізнаності та залучення громадськості до УДМ та управління комунальними активами;
3) посилення нагляду та підвищення прозорості інформації щодо державного та комунального майна;
4) зміцнення потенціалу ОГС щодо управління державною та комунальною власністю, корпоративного управління, інформування громадськості, підзвітності ДП/КП та суміжних сфер;
5) підтримка, посилення або моніторинг ініціатив відновлення та реконструкції (ВР) та підзвітність.
Цілі Проєкту SOERA:
-
комплексна та ефективна централізована інформаційна система ДП (збір даних і звітність), розроблена для того, щоб дозволити Уряду та іншим зацікавленим сторонам приймати інформовані та обґрунтовані рішення щодо продажу та управління ДП;
-
розроблення та впровадження стратегії реформування ДП, заснованої на фактичних даних, та дорожньої карти впровадження;
-
удосконалення законодавчої та нормативної бази для підтримки впровадження реформи ДП та стратегії приватизації;
-
процес відчуження відповідно до національного плану з досягненням визначених річних цілей, який знаходиться на стадії виконання;
-
розробка та прийняття Урядом України ефективних операційних механізмів управління підприємствами, що залишаються у державній власності;
-
покращена прозорість, корпоративне управління та керування ДП в Україні;
-
зменшення корупції в ДП;
-
зменшення фіскального тягаря ДП;
-
збільшення приватного сектору і прямих іноземних інвестицій;
-
збільшення підтримки реформи ДП і приватизації з боку населення.
Для кого
Щоб мати право подати заявку та отримати фінансування в рамках SOERA, заявники повинні відповідати таким критеріям:
-
Місцеві громадські організації (включаючи ОГС), офіційно зареєстровані в Україні, мають право на отримання грантів (як некомерційні, так і комерційні).
-
З дозволу USAID також можуть претендувати на участь громадські освітні організації (університети, коледжі), зареєстровані в Україні.
ОГС, які отримають гранти, здійснюватимуть діяльність, що відповідатиме цілям грантової програми. Заявники повинні чітко описати очікувані результати запропонованих ними програм і те, як вони сприятимуть досягненню цілей програми SOERA.
Нижче наведено основні сфери, для яких заявники можуть пропонувати програми для грантового фінансування:
1. Удосконалення політики, законодавства та нормативно-правових актів УДМ;
2. Підвищення рівня обізнаності та залучення громадськості до УДМ та управління муніципальними активами;
3. Посилення нагляду та підвищення прозорості інформації щодо державних/комунальних активів;
4. Ініціативи зі зміцнення спроможності для ОГС для покращення їхнього розуміння УДМ, корпоративного управління, обізнаності щодо УДМ управління комунальними активами, а також підзвітності та моніторингу діяльності ДП/КП;
5. Ініціативи у сфері ВР та відповідні інформаційні кампанії.
Заявники мають можливість пропонувати власні сфери діяльності, якщо вони відповідають цілям грантової програми. Такі програми можуть сприяти досягненню результатів виконання грантової програми на національному або субнаціональному рівнях. Запропоновані програми мають бути розбиті на завдання та кінцеві продукти. Заявники повинні надати чіткий опис того, як кожне завдання та його відповідні кінцеві продукти сприятимуть досягненню цілей грантової програми, викладених у їхніх пропозиціях.
Заявники повинні мати достатню кількість співробітників з відповідною кваліфікацією та досвідом для реалізації запропонованих програм. Заявка на отримання гранту повинна містити інформацію про сферу діяльності, кваліфікацію та досвід співробітників заявника, включаючи резюме основних співробітників, відповідальних за реалізацію загального запропонованого обсягу робіт. Заявка має продемонструвати відповідність кваліфікації персоналу вимогам для виконання запланованих завдань. Склад персоналу буде визначатися заявником відповідно до потреби для досягнення цілей виконання заявленого обсягу робіт. Заявники також можуть встановлювати партнерські відносини з іншими організаціями, за умови, що детальні ролі та обов’язки кожної з них детально описуються у заявці.
Сума
Проєкт SOERA передбачає, що діапазон грантів коливатиметься від 50 000 до 100 000 доларів США (еквівалент цих сум у місцевій валюті). За виняткових обставин або коли SOERA визначає концепцію як концепцію з високим пріоритетом, гранти можуть надаватися у сумі, що перевищує цей діапазон, за умови схвалення з боку USAID.
Дедлайн
Концепції/заявки на отримання грантів прийматимуться на циклічній основі упродовж календарного 2024 року. Конкурсна комісія Проєкту SOERA збиратиметься на постійній основі, принаймні раз на квартал, для перегляду поданих концепцій. Концепції/заявки прийматимуться протягом таких термінів:
-
1-ий грантовий цикл 2024 фінансового року: 12 лютого – 15 березня
-
2-ий грантовий цикл 2024 фінансового року: 1-10 травня
-
3-ій грантовий цикл 2024 фінансового року: 15-26 липня