КОЛИ: 31.01.2023 (до 18.00 за київським часом)
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура, мистецтво
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиВійна кардинально трансформувала наше щоденне життя. Виклики, перед якими постало українське суспільство змінили наші життєві пріоритети, цінності та уявлення про світ. Нові культурні сенси та практики наразі спрямовані на єднання та взаєморозуміння українського соціуму, створення нових культурних продуктів про збройну агресію російської федерації проти України. Водночас, війна суттєво вплинула на діяльність митців та культурних інституцій, які змушені були згорнути або й зовсім припинили свою діяльність через обмеження фінансових ресурсів, які об’єктивно спрямовуються на підтримку Збройних Сил України. Враховуючи це, Український культурний фонд започаткував нову програму «Відновлення культурно-мистецької діяльності».
Мета програми – підтримати відновлення культурно-мистецької діяльності митців та інституцій сфери культури України, сприяти створенню нових культурно-мистецьких проектів, як унікальних “інструментів”, завдяки яким українське суспільство здатне не лише максимально застосувати культуротворчий потенціал під час війни, але й стати основою повоєнної відбудови держави.
У рамках конкурсної програми «Відновлення культурно-мистецької діяльності» запропоновано наступні ЛОТ-и:
-
ЛОТ 1. Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проекти);
-
ЛОТ 2. Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності.
Для кого
Заявником ЛОТ-у 1 може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за рік на день оголошення конкурсу та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.
Сума
Загальний бюджет ЛОТу* – 35 млн. грн
Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 400 тис. грн.
Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 1 млн грн.
Терміни
Подача проектної заявки на конкурс: 09.12.2022 – 31.01.2023 (до 18.00 за київським часом)
Конкурсний відбір: 01.02.2023 – 15.05.2023
Реалізація проектів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом, але не раніше 1 квітня, до 31.10.2023
Умови:
Метою ЛОТу 1 «Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проєкти)» є відновлення сфери культури через підтримку культурних проєктів, завдяки яким українське суспільство здатне не лише максимально застосувати культуротворчий потенціал під час війни, але й стати основою повоєнної відбудови держави.
У рамках ЛОТу «Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проєкти)» підтримуються всі сектори культури та мистецтв:
-
аудіовізуальне мистецтво;
-
візуальне мистецтво;
-
аудіальне мистецтво;
-
перформативне та сценічне мистецтво;
-
культурна спадщина;
-
літературна справа;
-
культурні та креативні індустрії.
Пріоритети ЛОТу 1 «Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проєкти)»:
-
Підтримка культурно-мистецьких проєктів, результатом яких має бути створення культурно-мистецького продукту.
-
Підтримка культурно-мистецьких проєктів спрямованих на тему війни, яку росія розв’язала проти України, зокрема проблемних питань постраждалих від війни українців, в тому числі дітей, внутрішніх переселенців, волонтерського руху, присвяченим меморіалізації героїчної боротьби українського народу, перспективам поствоєнного осмислення та переформатування культурних наративів та сенсів українського суспільства.
-
Підтримка культурно-мистецьких проєктів, які сприяють зміцненню морального духу українців та єднанню світової спільноти проти російської військової та культурної експансії;
-
Підтримка проєктів, що пропагують цінності демократичного цивілізованого світу (толерантності, взаємоповаги, інклюзивності, боротьби з дискримінацією та сегрегацією в усіх її проявах тощо).
* УКФ залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.
Основний продукт ЛОТу:
Культурно-мистецький продукт (арт об’єкт, аудіозапис (синглу/альбому),
виставка/експозиція, відеоконтент — відеоролик, вебфільм, відеоблог, телепередача, радіоконтент — подкаст, радіопередача, сценарій, вистава, п’єса, партитура, перфоманс, мурали/графіті, віртуальний музей (в тому числі 3D-тур), цифрові продукти — архів/каталог, 3D-модель, інклюзивні — виставка/вистава/ відеоконтент/адаптація культурного продукту, концерт, вироби народних промислів та ремесел тощо), та/або відновлення культурно-мистецької діяльності (відновлення мистецької спроможності стипендіата).
Обов’язкові документи для подання аплікаційного пакета по ЛОТу 1
«Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проєкти)»
-
Проєктна заявка (подається в електронній формі, що заповнюється на сайті УКФ);
-
Кошторис Проєкту (спеціальна таблиця EXCEL, яку можна знайти на сайті УКФ. Детальні інструкції із заповнення кошторису є однією із вкладок завантаженого файлу).
-
Для заявника – повний (розширений) витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР), сформований не раніше дати оголошення про проведення конкурсного відбору проектів за відповідним Лотом (документ у форматі PDF). Звертаємо особливу увагу на те, що в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення або скасування надання/отримання відомостей/інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, у тому числі шляхом безпосереднього доступу до них, проводиться/забезпечується з урахуванням особливостей, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. No 209 “Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану”. Враховуючи зазначене, рекомендуємо завчасно подбати про отримання витягу з ЄДР.;
-
За наявності партнера – лист(и) про наміри співпраці від партнера (-ів) або Протокол про наміри співпраці. Скан-копію оригіналу (у форматі PDF) слід завантажити у додаткові документи. Зразок листа/протокола про наміри співпраці в кінці Інструкції. Звертаємо увагу на наявність підписів та печаток (за наявності).
-
Для партнера: національні проєкти – повний (розширений) витяг з ЄДР партнера, сформований на момент подання аплікаційного пакета, для міжнародного партнера – реєстраційний документ за встановленою формою, обов’язково з завіреним перекладом (документ у форматі PDF) – завантажити у додаткові документи. Звертаємо увагу на наявність підписів та печаток (за наявності).
-
Робочий план проєкту – зразок плану наприкінці документу.
Документи, які надаються іноземною мовою, мають бути перекладені
українською та завірені належним чином (самостійно організацією-заявником, нотаріально або бюро перекладів). Для цього радимо скористатися фразою: переклад здійснено з … мови, переклав ПІБ, посада та підпис, а також печатка та підпис того, хто завіряє.
Типи та умови фінансування проєктів
Зверніть увагу! Для проєктів національної та міжнародної співпраці не потрібне обов’язкове співфінансування. Натомість, співфінансування може бути запропоноване заявником для будь-якого типу проєкту. Якщо кілька проєктів мають однакову кількість балів у рейтинговому реєстрі, то перевагу буде надано проєктам зі співфінансуванням, але не менше ніж 10%. Фонд розглядає співфінансування як залучення ресурсів виключно в грошовій формі з інших джерел, не заборонених законодавством, що не є грантовими коштами Фонду і які використовуються заявником для реалізації цілей і досягнення результатів проєкту. Співфінансування проєкту може надаватися самим заявником або (та) партнером (партнерами) та іншими юридичними та фізичними особами.
-
Індивідуальний проєкт — це культурно-мистецький проєкт, який реалізується за ініціативи та участі одного заявника. Тільки цей тип проєкту відкритий для подання заявок фізичними особами-підприємцями.
-
Проєкт національної співпраці — це культурно-мистецький проєкт, який передбачає партнерську реалізацію проєкту у двох або більше регіонах України мінімальне партнерство має включати заявника та одного партнера з різних регіонів України. Заявником і партнером цього типу проєкту не може бути фізична особа-підприємець. Зверніть увагу, що у разі зміни партнера після підписання договору про надання гранту, Фонд залишає за собою право розірвати договір в односторонньому порядку із умовою повернення виплачених сум. Для проєктів національної співпраці обов’язковими є документи, що підтверджують реєстрацію організації-партнера: копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, сформованого у повному обсязі із зазначенням повного переліку відомостей з ЄДР на момент подання аплікаційного пакета (документ у форматі PDF), протокол (лист) про наміри співпраці від партнера (-ів): скан-копія оригіналу у PDF.
-
Проєкт міжнародної співпраці — це культурно-мистецький проєкт, що передбачає реалізацію проєкту в Україні та/або за кордоном у партнерстві з іншими юридичними особами всіх форм власності (підприємствами, установами та організаціями). Заявник має бути резидентом України, а один з партнерів – нерезидентом. Заявником і партнером цього типу проєкту не може бути фізична особа-підприємець. Для проєктів міжнародної співпраці обов’язковими є документи, що підтверджують реєстрацію організації-партнера нерезидента України: скан-копія оригіналу установчого документа/документів відповідно до встановлених норм чинного законодавства країни реєстрації та його переклад українською мовою завірений належним чином; лист(и) про наміри співпраці від партнера (-ів): скан-копія оригіналу у PDF.
Можливості
Допустимими є витрати, що відповідають всім нижче перерахованим критеріям:
-
витрати, які є необхідними для реалізації проєкту;
-
витрати, які відповідають принципам ефективного, цільового та раціонального використання державних коштів;
-
витрати, які фактично будуть понесені протягом періоду реалізації цього проєкту (період реалізації проєкту визначається як період з дати підписання Договору про надання гранту обома сторонами до дати передачі фінальної фінансової звітності (але не пізніше кінцевої дати реалізації проєкту, яка вказана в Договорі про надання гранту);
-
витрати, які будуть відображені в бухгалтерському обліку грантоотримувача (його партнерів) та мають бути підтверджені фактичною оплатою відповідно до виписок банку;
-
витрати, передбачені кошторисом проєкту, а саме:
➢ оплата праці та соціальні внески;
➢ витрати, пов’язані з відрядженням штатних працівників організації-заявника;
➢ обладнання та нематеріальні активи;
➢ витрати, пов’язані з орендою (приміщення, техніки, обладнання та
інструментів, сценічно-постановочних засобів, транспорту);
➢ витрати учасників проєкту, які беруть участь у культурних, освітніх та інших заходах та не отримують оплату праці та/або винагороду;
➢ матеріальні витрати;
➢ поліграфічні послуги;видавничі послуги;
➢ послуги з просування;
➢ послуги зі створення веб-ресурсу;
➢ придбання методичних, навчальних, інформаційних матеріалів, в т.ч. на електронних носіях інформації;
➢ послуги з перекладу;
➢ інші витрати, в т.ч. оплата за ліцензійними угодами на невиключне право використання об’єктів інтелектуальної власності (роялті).
Перелік витрат, що заборонено здійснювати за рахунок коштів гранту та реінвестицій (недопустимі витрати):
-
придбання товарів, виконання робіт, надання послуг, що не пов’язані з
реалізацією проєкту;
-
оплату посередницьких послуг;
-
реалізацію проєктів, метою яких є отримання прибутку, крім проєктів,
пов’язаних із кіновиробництвом;
-
оплату товарів, робіт і послуг, які були або будуть профінансовані за рахунок інших джерел, до або після підписання договору про надання гранту (подвійне фінансування);
-
витрати на підготовку проєктної заявки для подання на конкурсну програму Фонду;
-
витрати на утримання підприємств, установ, організацій, в тому числі тих, що є учасниками проєктів (крім витрат на послуги, пов’язані з безпосередньою реалізацією проєкту);
-
втрати, в результаті курсових різниць;
-
витрати (замовлення товарів, робіт, послуг), які здійснюються між
пов’язаними особами, відносини між якими можуть впливати на умови, або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють (за винятком витрат на оплату винагороди членів команди);
-
витрати на послуги з розробки проєктно-кошторисної документації,
проведення капітальних ремонтів та будівельних робіт;
-
придбання основних засобів вартістю більше 50 000,0 грн (без ПДВ) за одиницю;
-
придбання мобільних телефонів та побутової техніки;
-
витрати на аудиторські послуги за рахунок коштів гранту;
-
інші витрати, здійснені не за призначенням, в тому числі заборонені Інструкціями для заявників за програмами.