КОЛИ: 22 вересня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: агро, бізнес
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМетою цього Річного програмного запиту (APS) є збір заявок на фінансування активностей, які використовують місцеві знання про міжнародні та внутрішні сільськогосподарські ринки, а також спільної розробки та впровадження заходів/бізнес-моделей для зміцнення потенціалу фермерів щодо доступу до ринків своєї продукції, вирішення проблем, пов’язаних із продажами, та націлювання на ключові ринки, що становлять інтерес, за допомогою партнерів з приватного сектору.
APS має на меті підтримувати інноваційні підходи до досягнення своїх цілей, включаючи, але не обмежуючись, зміцнення потенціалу фермерів МСП, зниження вартості логістичних шляхів, підтримку різних бізнес-моделей, які покращують надання послуг та збільшують доступ до ринку, а також розробку платформ для B2B зв’язків. Результати цього APS та процесу співтворчості можуть включати надання одно- або багаторічних (поновлюваних) грантів; видачу пов’язаних окремих запитів на подання пропозицій; запити цінових пропозицій або інші тендери, визначені відповідними за формою допомоги українському аграрному сектору.
Програма «Врожай» надаватиме гранти, які дозволять досягти конкретних результатів на високому рівні, тому заявникам слід пам’ятати про ці цілі при розробці грантових заявок. Зважаючи на те, що не всі наведені нижче показники можуть бути досягнуті завдяки зусиллям однієї грантової діяльності, кожен заявник також повинен запропонувати цільові показники з кількох наступних:
-
Відсоткова зміна сукупного обсягу продажу цільових культур.
-
Кількість осіб, які беруть участь у програмах продовольчої безпеки уряду США. Учасники мають бути зареєстрованими виробниками (у тому числі юридичними особами та фізичними особами підприємцями) цільових культур з площею від 5 до 2 000 га.
-
Кількість гектарів під вдосконаленими методів управління або технологій. Кількість гектарів , що впроваджують сучасні/ефективні практики та технології, які розширюють використання довгострокових, сталих підходів до зрошення та/або дренажу.
-
Вартість інвестицій приватного сектору з використанням позикових коштів.
-
Відсоткова зміна обсягу (в метричних тонах) цільових культур, реалізованих цільовими виробниками.
-
Вартість фінансування, до якого мають доступ цільові виробники культур та пов’язані з ними бізнеси.
-
Відсоток організацій, яким допомагали з покращенням ефективності.
-
Величина річних продажів виробників і фірм.
Концептуальним запискам та заявкам, що показують найбільш значний внесок у ці показники, буде приділятися більша увага під час процесу відбору.
Для кого
Програма «Врожай» співпрацюватиме з суб’єктами ринку з державного та приватного секторів для досягнення наступних результатів за допомогою цього APS:
-
Зміцнити потенціал фермерів для визначення та виходу на різноманітні ринки.
-
Оптимізувати логістичні шляхи та витрати, що дозволить фермерам вийти на ці ринки.
-
Побудувати та розвинути нові ринкові зв’язки та ділові відносини, які генерують продажі для виробників та стимулюють прибуткове фермерське виробництво.
У Додатку А наведено ряд прикладів ініціатив, які мають право на фінансування та відображають поточні пріоритети програми «Врожай», однак цей перелік не є вичерпним. Заявники запрошуються пропонувати заходи, що відповідають як цілям програми «Врожай», що перелічені вище, так і їх власним організаційним цілям. «Врожай» запрошує та заохочує співпрацю з однією з приватним сектором для участі в процесі спільного проектування заходів для розробки інноваційних ініціатив для досягнення суттєвого впливу на цільові показники програми.
Відповідно до цього APS, «Врожай» передбачає підтримку діяльності по всій Україні, за винятком тимчасово окупованих територій. Пріоритет надаватиметься запропонованим заходам, спрямованим на задоволення потреб у східних та південних областях.
Заявники повинні бути зареєстровані, офіційно визнаними відповідними органами влади України, а також мати добру репутацію, а також відповідати всім застосовним цивільним та податковим нормам.
-
Комерційне підприємство або організація в приватному секторі;
-
Фермерські асоціації, кооперативи та виробничі групи;
-
Неурядові/громадські організації (НУО);
-
ВНЗ, науково-дослідна та освітня установа
Заявники повинні мати не менше трьох років досвіду роботи з п’ятьма пріоритетними культурами «Врожаю». Заявники повинні запропонувати варіанти співфінансування/спільного інвестування.
Сума
Програма «Врожай» передбачає надання до 500 000 000 гривень через 20-50 очікуваних гранти.
Очікується, що розмір кожного гранту може становити від 3 960 000 до 80 000 000 грн, але остаточна сума буде залежати від грантової діяльності та остаточних переговорів, і може бути нижчою або вищою за цей діапазон.
Очікується, що тривалість будь-якого гранту в рамках цього конкурсу становитиме не більше двох років. Орієнтовна дата початку надання грантів у рамках цього конкурсу – листопад/грудень 2024 року. Тип та тривалість грантів буде визначено під час переговорного процесу.
Дедлайн
Подача заявки та відбір відбувається в два етапи. На першому етапі заявники мають подати концептуальну записку. Концептуальні записки (Додаток B) будуть оцінюватися відповідно до критеріїв, перелічених у Розділі V нижче. Якщо концепція заявника відповідає або перевищує критерії оцінки, йому буде запропоновано подати повну заявку, яка може включати процес спільного проектування, залежно від потреби та запропонованих заходів. Лише ті заявники, які відповідають або перевищують критерії оцінки заслуг на етапі розробки концепції, будуть запрошені подати повну заявку на грант. Заявки розглядатимуться на постійній основі.
Шаблон, який буде використовуватися при розробці концептуальної записки, наведено в Додатку B. Заявники повинні представити свою технічну заявку та бюджет у наданих форматах та дотримуватися інструкцій та рекомендацій, перелічених у цих додатках.
Усі витрати на грантову діяльність повинні бути в межах звичайної операційної практики Заявника та відповідно до його політик та процедур, зафіксованих в письмовій формі. Заявники, в яких відсутні засвідчені аудитором норми непрямих витрат, мають право включати в бюджет прямі адміністративні та управлінські витрати, які можуть бути безпосередньо пов’язані з підтримкою мети гранту.
Концептуальна записка повинна бути підписана уповноваженою особою Заявника.
Програма «Врожай» прийматиме концептуальні документи на постійній основі до 22 вересня 2025 року або до тих пір, поки кошти будуть доступні.
Концептуальні документи (включаючи бюджет та супровідну документацію) слід подавати в електронному вигляді на адресу ukraineharvestSIF@harvestukraine.com, а в темі листа має бути написано так: «APS-2024-002_[назва організації]_Concept Paper».
Деталі
- HARVEST – APS-2024-002 (Ukrainian)
-
Додаток C – Форма бюджету концепції грантового проекту (Українська)
-
Додаток E – Обов’язкові та застосовні стандартні положення (Українська)