ДЕДЛАЙН: 29 квітня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЦей конкурс заявок від Європейської комісії має на меті підтримку, розвиток та впровадження комплексних політик для захисту та просування прав дитини, зокрема права на участь. Він спрямований на вирішення актуальних потреб і викликів, з якими стикаються діти в Європі, через три пріоритети:
-
Права дітей у цифрову епоху
-
Залучення та участь дітей
-
Включення перспективи прав дитини в дії на національному та місцевому рівнях
Особлива увага приділяється правам дітей з особливими потребами та вразливістю, зокрема тих, хто втік від російської агресивної війни проти України.
Цей конкурс зосереджений на реалізації заходів і рекомендацій на рівні ЄС, національному та місцевому рівнях у межах Стратегії ЄС з прав дитини. Він має на меті реагувати на актуальні потреби та виклики, з якими стикаються діти в ЄС.
Тривалість проєктів: від 12 до 24 місяців. Продовження можливе за належного обґрунтування та через внесення змін.
Проєкти можуть бути як національними, так і транснаціональними. Особливо заохочуються транснаціональні проєкти.
Діяльність повинна бути розроблена, реалізована та створена у співпраці з дітьми, щоб забезпечити її відповідність їхнім потребам. Як приклад найкращої практики, організації, які вже працюють із дітьми, можуть консультувати їх щодо проєктної пропозиції та включити відповідні відгуки в заявку. Також можна використовувати наявні звіти та документи, що містять думки та потреби дітей. У заявках слід чітко зазначити, які партнери будуть безпосередньо працювати з дітьми та які заходи це передбачатиме.
Види діяльності:
Пріоритет 1: Права дітей у цифрову епоху:
-
Розробка освітніх інструментів та програм з цифрової грамотності у співпраці з дітьми для просування безпеки в Інтернеті, приватності, медіаграмотності та відповідального використання цифрових сервісів.
-
Навчання та створення навчальних і методичних матеріалів для дітей, батьків, опікунів та освітян.
-
Розробка, посилення та популяризація програм з медіаграмотності, щоб протидіяти дезінформації та залучати дітей до демократичних дискусій.
-
Створення ресурсів для інформування, навчання та підвищення обізнаності постачальників цифрових послуг щодо відповідальності платформ та етичних зобов’язань у сфері захисту прав дітей.
-
Навчання студентів і професіоналів у сфері цифрових послуг щодо прав дітей та створення відповідних методичних матеріалів.
-
Розробка адвокаційних ініціатив у консультації з дітьми, щоб їхні проблеми та потреби були пріоритетними в цифровій політиці.
Пріоритет 2: Залучення та участь дітей
-
Підвищення обізнаності про участь дітей, включаючи спеціальні сесії для національних і місцевих органів влади, які спільно розробляються та проводяться разом із дітьми.
-
Навчання та створення навчальних і методичних матеріалів для фахівців, щоб заохочувати та сприяти розвитку механізмів участі дітей.
-
Навчання дітей та розробка методичних матеріалів з питань адвокації та демократичної участі, зокрема у виборчих процесах.
-
Проєктування, впровадження та тестування механізмів участі дітей у школах, міських радах, дитячих дорадчих органах із чітким оцінюванням впливу їхніх голосів на рішення.
-
Розробка коротко-, середньо- та довгострокових стратегій залучення дітей на місцевому та національному рівнях.
-
Створення механізмів консультацій з дітьми на місцевому рівні за участю органів місцевої влади. Такі механізми повинні включати чіткі процеси зворотного зв’язку, щоб діти бачили результати своєї участі.
Пріоритет 3: Включення перспективи прав дитини в дії на національному та місцевому рівнях
-
Взаємне навчання, тренінги, обмін кращими практиками, співпраця та мережеві заходи.
-
Поширення інформації, комунікація та підвищення обізнаності, зокрема через кампанії в соціальних мережах або ЗМІ.
-
Розвиток спроможності та навчальні заходи для національних, регіональних і місцевих органів влади.
-
Навчальні заходи та сесії з підвищення обізнаності для дітей.
-
Розробка та впровадження протоколів, створення робочих методів і інструментів.
-
Розробка методологій для збору даних, проведення досліджень і їх поширення (лише для підпріоритету, пов’язаного зі збором даних).
Для кого
Заявка має включати принаймні двох заявників (головний заявник та щонайменше один співзаявник, який не є афілійованою структурою або асоційованим партнером). Однак проєкт може бути як національним, так і транснаціональним.
Заявники (бенефіціари та афілійовані структури) повинні:
-
бути юридичними особами (державними або приватними організаціями) або міжнародними організаціями;
-
Головний заявник має бути неприбутковою організацією. Організації, що працюють з метою отримання прибутку, можуть подавати заявку лише у партнерстві з державними установами, приватними неприбутковими організаціями або міжнародними організаціями;
-
бути зареєстрованими в одній із прийнятних країн, а саме: країни ЄС та асоційовані (в тому числі Україна). Діяльність повинна відбуватися в будь-якій із прийнятних країн.
Проєкти повинні відповідати інтересам і пріоритетам політики ЄС, зокрема у сферах довкілля, соціальної політики, безпеки, промисловості та торгівлі тощо. Також вони мають відповідати цінностям ЄС і політиці Європейської комісії щодо репутаційних питань (наприклад, заходи з розбудови спроможності, підтримки політики, підвищення обізнаності, комунікації, поширення інформації тощо).
Сума
-
Мінімальна сума гранту: 200 000 євро
-
Максимальна сума гранту: не обмежена
-
Фінансова підтримка третіх сторін не дозволяється.
Дедлайн
Кінцевий термін приймання заявок: 29 квітня 2025 року.
Деталі
Замовити консультацію за номером +38 032 226 78 90, або ж залишити заявку ТУТ