ДЕДЛАЙН: не вказано
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: енергетика, фінансовий сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЗавдяки новій схемі державних гарантій Норвегія допоможе мобілізувати капітал як приватного, так і державного сектору для інвестицій у відновлювану енергетику в країнах, що розвиваються, зменшуючи ризики і тим самим знижуючи капітальні витрати для інвесторів. Ключовим принципом цієї схеми є те, що вона має бути додатковою, тобто підтримувати інвестиції, які в іншому випадку не відбулися б. Гарантуючи частину транзакції, Норвегія допомагає залучити достатнє фінансування, часто приватного сектору, від інших суб’єктів, щоб інвестиції дійсно відбулися.
Схема є пілотною і розрахована на п’ять років з гарантійним бюджетом у розмірі 5 мільярдів норвезьких крон. Шістдесят п’ять відсотків загального бюджету схеми мають бути гарантовані спільно з багатосторонніми банками розвитку. Решта 35% можуть бути використані через інші установи або, в особливих випадках, безпосередньо компаніями. Що стосується 35%, то гарантії надаватимуться на основі відкритого конкурсу заявок, в якому можуть брати участь як норвезькі, так і міжнародні інституції.
Схема є гнучкою і може охоплювати як портфелі, так і окремі проекти, а також низку ризиків, включаючи комерційні, політичні та валютні ризики.
Система гарантій може бути використана для проектів у будь-якій країні, віднесеній ОЕСР до категорії країн, що розвиваються, відомих як країни ODA. До 30 відсотків бюджету може бути спрямовано в країни з низьким рівнем доходу. Пріоритет надаватиметься країнам зі значним потенціалом щодо скорочення бідності, впливу на розвиток та скорочення викидів парникових газів, а також країнам, де існує сильна національна відповідальність за перехід енергетичної системи в напрямку «зеленої» та відновлюваної енергетики. Розподіл ризику з іншою професійною стороною є обов’язковою вимогою, при цьому норвезька держава зазвичай бере на себе максимум 50% ризику.
Основною метою цієї схеми гарантій є підтримка країн з низьким та середнім рівнем доходу в їхніх зусиллях щодо розширення доступу до енергоресурсів та здійснення енергетичного переходу. Це включає боротьбу з бідністю, економічне зростання та підтримку національних цілей розвитку країн.
Цілі
-
Розвиток та подолання бідності шляхом розширення доступу до відновлюваної енергії
-
Скорочення викидів парникових газів
-
Підтримка національних політичних програм, спрямованих на збільшення використання відновлюваних джерел енергії
Показники ефективності
-
Залучений капітал з приватного сектору
-
Кількість додаткових домогосподарств з доступом до електроенергії
-
Кількість створених робочих місць
-
МВт встановленої відновлюваної енергії
-
Уникнуті викиди CO2
Метою схеми надання гарантій є підтримка проектів, що сприяють розвитку відновлюваної енергетики: це включає, але не обмежується виробництвом та інфраструктурою відновлюваної енергетики, позамережевим виробництвом електроенергії та енергоефективністю.
Для кого
Цей конкурс заявок відкритий для банків, фондів та фінансових установ, спеціалізованих організацій, що спеціалізуються на наданні гарантій, а також окремих проектів та/або компаній. Критерії прийнятності залежать від типу ризику, що покривається, та бенефіціара гарантії. Ці критерії включатимуть:
-
Бенефіціар гарантії повинен бути легальною комерційною компанією.
-
Усі запропоновані проекти повинні відповідати цілям гарантійної схеми та мати чіткі, досяжні цілі для досягнення цілей, що ґрунтуються на ґрунтовних дослідженнях та аналізі.
-
Усі запропоновані проекти повинні відповідати критеріям ОЕСР/КСР щодо ODA.
-
Заявник та/або відповідна залучена організація повинні продемонструвати успішний досвід реалізації проектів/портфелів проектів або інвестиційної діяльності, запропонованих у заявці.
-
Заявник та/або відповідна залучена організація повинні володіти необхідним адміністративним, технічним та фінансовим досвідом і потенціалом для здійснення запропонованої інвестиційної діяльності.
-
Заявник та/або відповідна залучена організація повинні підтвердити, що вони дотримуються всіх відповідних місцевих, національних та міжнародних законів і нормативних актів, а також відповідних керівних принципів, таких як керівні принципи ООН з питань бізнесу та прав людини, керівні принципи OECD для багатонаціональних підприємств та стандарти діяльності МФК. Підприємства можуть підлягати комплексній перевірці на основі оцінки ризиків з метою виявлення, запобігання та пом’якшення фактичних і потенційних негативних наслідків відповідно до керівних принципів ООН та OECD.
-
Заявник та/або відповідний залучений суб’єкт господарювання повинні підтвердити наявність у них Кодексу поведінки або інших подібних етичних принципів.
-
Заявник та/або відповідна залучена організація повинні підтвердити, що вони мають системи та процедури управління ризиками та внутрішнього контролю. Це включає системи і процедури для запобігання, виявлення та управління потенційними випадками корупції та зловживань, а також оцінку безпеки та заходи безпеки для перебування співробітників за кордоном (наприклад, навчання, інструкції, страховки та обладнання). Необхідно також враховувати інші наскрізні питання, такі як права людини, гендерна рівність, зміна клімату, охорона природи та боротьба з корупцією.
Можливості
Нижче наведена інформація про деякі особливості гарантій:
-
Гарантії матимуть норвезький рейтинг ААА. Мета рейтингу полягає в тому, щоб покращити загальний профіль ризику проекту/портфеля, знизити вартість капіталу для інвесторів, підвищити кредитоспроможність проекту та залучити більше приватного капіталу.
-
Норад повинен розділити ризик з іншою професійною організацією і покрити максимум 50 відсотків ризиків, що розглядаються.
-
Орієнтовна мінімальна сума гарантії становить 200 000 000 норвезьких крон. Гарантії можуть бути надані в доларах США, євро або норвезьких кронах.
-
Термін дії гарантії може становити до 15 років. Будь-який інший термін може бути розглянутий на розсуд Norad на основі оцінки та на власний розсуд. Ціна гарантії буде відображати покритий ризик.
-
Субсидії на оплату гарантійних премій можна отримати (частково або повністю) в рамках окремого процесу подання заявок. Більш детальну інформацію про процес буде надано Норад після завершення першого раунду оцінювання.
Дедлайн
Конкретного кінцевого терміну подачі заявок на участь у конкурсі немає. Норад розпочне перший раунд оцінювання в січні 2025 року і може призупинити розгляд пропозицій після того, як загальний обсяг (1,75 млрд. норвезьких крон) буде досягнутий, або через інші фінансові чи операційні обмеження.
Процес подання заявок складається з двох етапів. Етап 1 передбачає подання концептуальної записки щодо передбачуваного використання гарантії та надання інформації про заявника, сторони, що беруть участь у транзакції, і терміни здійснення запропонованої інвестиції. Успішні заявники будуть запрошені до Етапу 2, який передбачає подання детальної пропозиції, підкріпленої супровідною документацією. Зверніть увагу, що певні особливості схеми гарантій підлягають остаточному затвердженню Парламентом та Норвезьким агентством з державного та фінансового управління, яке очікується в січні 2025 року.