КОЛИ: до 15 грудня 2022 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: усі галузі
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) публікує цей запит на подання грантових заявок (ЗПЗ) для того, щоб підтримати організації з розвитку підприємництва (ОРП), які мають намір допомогти українським МСП та стартапам у реалізації ініціатив з відновлення бізнесу, релокації, або підтримки роботи бізнесу на наявних локаціях, а також у подальшому розвитку бізнесу; підтримати ОРП у створенні умов для сталого розвитку ОРП, МСП та стартапів, створенні умов для операційної трансформації бізнесів, на які вплинула війна, а також підтримати ОРП у розбудові їхньої організаційної спроможності та покращенні бізнес-клімату на місцевому та національному рівнях.
Основною метою цієї діяльності є підтримка бізнес-асоціацій, галузевих кластерів, неурядових організацій, бізнес-спільнот та інших ОРП у сприянні та забезпеченні відновлення і безперервності бізнесу МСП і стартапів, що належать до сфер обслуговування та виробництва, а також до інших галузей, які охоплюють, серед іншого, ІТ, виготовлення меблів, переробку харчових продуктів, легке машинобудування.
Для кого
-
Заявники повинні бути зареєстрованими українськими приватними підприємствами або неурядовими організаціями, що офіційно засновані та визнаються відповідними державними органами України і мають добру репутацію серед них, а також дотримуються усіх відповідних норм цивільного права та Податкового кодексу.
-
Якщо заявник є українським приватним підприємством, його кількість працівників повинна бути меншою, ніж 250 осіб, а річний оборот має бути меншим, ніж 50 мільйонів євро, та/або меншим, ніж 43 мільйони євро річного балансу.
-
Державні установи, включно з організаціями з участю державного капіталу та квазідержавними організаціями, визначеними в ADS 302.3.3, не можуть подаватись на гранти згідно з цим ЗПЗ.
Сума
Програма USAID КЕУ передбачає надання близько 1,000,000 доларів США шляхом присудження до 25 передбачених грантів, сума яких становитиме від 20 000 доларів США до 75 000 доларів США, залежно від обсягу діяльності та остаточних домовленостей із Програмою USAID КЕУ.
Гранти можуть узгоджуватись або деномінуватись в українських гривнях або в доларах США. Усі гранти будуть фінансуватися та виплачуватися в українських гривнях або в доларах США в залежності від типу грантової угоди.
Програма КЕУ надаватиме пріоритет проєктам, у яких ресурси USAID поєднуються із внесками грантоотримувачів, де внесок складає щонайменше 30% від загального бюджету. Внесок грантоотримувача – це витрати на діяльність, що фінансуються за рахунок грошових внесків або внесків у натуральній формі окремо від фінансування КЕУ та надаються або грантоотримувачем, або іншими донорами, наприклад, міжнародними громадськими організаціями, іноземними урядами, місцевими та міжнародними установами, приватними організаціями чи окремими особами. Це спрямовано на заохочення грантоотримувача до успішного завершення діяльності. Цей внесок буде включено до бюджету й грантової угоди та він підлягатиме технічній звітності.
Терміни
Дата оголошення: 21 вересня 2022 року
Кінцевий термін подання заявок: 15 грудня 2022 року
Процес приймання заявок складатиметься з трьох частин із такими термінами:
1 частина – до 30 вересня 2022 року включно
2 частина – до 30 жовтня 2022 року включно
3 частина – до 15 грудня 2022 року включно
Очікується, що кожен грант в рамках цього запиту триватиме до восьми місяців, але жоден термін гранту не може тривати довше, ніж серпень 2023 року; будь-яка грантова заявка із датою завершення діяльності після цього терміну не розглядатиметься.
Орієнтовна дата початку перших грантів, наданих за цим запитом, очікується у жовтні 2022 року. Тип гранту буде визначено під час переговорного процесу, залежно від передбаченої діяльності, а також можливостей і досвіду грантоотримувача.
Умови
-
У рамках цього ЗПЗ заявники можуть подати не більше, ніж дві заявки на організацію.
-
Заявники повинні продемонструвати належне управління, представивши фінансові, адміністративні та технічні політики й процедури, а також систему внутрішнього контролю, яка оберігає активи, захищає від шахрайства, марнотратства й зловживань та підтримує досягнення програмних цілей і завдань. Перед присудженням кожного гранту програма КЕУ проведе оцінку таких можливостей заявників.
-
Для отримання будь-якого гранту в рамках цього запиту, сума якого складає 25,000 доларів США або більше, окрім гранту в натуральній формі, грантоотримувачі повинні будуть надати номер Унікального ідентифікатора суб’єкта (UEI) на момент присудження гранту. Якщо заявник уже має номер UEI, його слід включити до заявки. В іншому випадку заявники повинні будуть отримати номер UEI до того, як їм буде надано грант. Програма КЕУ допоможе заявникам, які успішно пройшли відбір, у цьому процесі. Якщо заявник зареєстрований на сайті SAM.gov, то він уже має номер UEI, і цей номер можна переглянути на сайті SAM.gov. Якщо заявник ще не зареєстрований на SAM.gov, скористайтесь Коротким посібником про те, як отримати Унікальний ідентифікатор суб’єкта, щоби отримати номер UEI для вашої організації.
-
Релігійні організації та громадські групи матимуть рівні можливості для отримання фінансування відповідно до керівних принципів, викладених в ADS 303.3.28, за винятком релігійних організацій, діяльність яких спрямована на дискримінаційні та релігійні цілі й основна мета гранту яких має релігійний характер.
-
Програма USAID КЕУ працюватиме з успішним грантоотримувачем над розробкою плану маркування та брендування, який буде додано до грантової угоди.
-
Програма USAID КЕУ заохочує подавати заявки ті організації, які ще ніколи не отримували підтримки від USAID і відповідають наведеним вище критеріям.
Програма КЕУ визначила такі пріоритетні напрямки реалізації проєкту:
-
Надання для Програми USAID КЕУ та її бенефіціарів стратегічних досліджень та досліджень щодо розвитку МСП з метою визначення можливих шляхів підтримки й реформування бізнесу та напрямків розвитку.
-
Сприяння моніторингу бізнес-спільнотою ефективності роботи місцевої влади, що пов’язана з економічним розвитком та регуляторною політикою на місцевому та національному рівнях.
-
Допомога місцевим органам влади з релокацією МСП чи з збереженням діяльності на існуючих локаціях та з втіленням програм розвитку МСП; надання підтримки в фіксації та/або оцінці збитків, які війна завдала підприємствам.
-
Надання послуг з розвитку бізнесу малим і середнім підприємствам (переміщеним або тим, що залишилися на своїх локаціях), включно з інкубацією, консультаціями, тренінгами та іншими послугами, спрямованими на їх масштабування та розширення на український та зовнішні ринки.
-
Надання підтримки підприємствам відповідати стандартам для товарів та послуг, стандартам забезпечення якості, міжнародним стандартам якості або галузевим аудитам/сертифікаціям їхніх продуктів.
-
Допомога у працевлаштуванні, збереженні, підвищенні кваліфікації та перекваліфікації працівників, які втратили роботу внаслідок війни, людей, які хотіли б перейти в нову галузь чи адаптувати свої навички до нових умов ринку, включно з внутрішньо переміщеними особами та місцевими мешканцями; започаткування програм розвитку підприємництва.
-
Розбудова спроможності організацій з підтримки бізнесу з метою підвищення їх спроможності розробляти та реалізовувати свої послуги, пов’язані з розвитком МСП.
-
Підтримка створення та роботи бізнес-акселераторів, інноваційних хабів, виробничих партнерств, професійних просторів і бізнес-спільнот, а також сприяння розвитку кластерів.
-
Організація зустрічей у форматах бізнес для бізнесу (B2B) та бізнес для споживача (B2C) з метою налагодження партнерств направлених на збільшення продажів бізнесів, або залучення інвестицій у бізнеси всередині країни та на міжнародному рівні.
Орієнтовні заходи, які можуть бути втілені в рамках цих напрямків, включають, серед іншого:
-
Розробку програмних документів із розвитку бізнесу, стратегій, політик або програм підтримки бізнесу з подальшими рекомендаціями національним та місцевим органам влади.
-
Розробку та реалізацію навчальних програм для ОРП, які залучені до місцевого економічного розвитку, з метою надання їм можливості підтримувати місцеві органи влади в підготовці та імплементації місцевих програм розвитку бізнесу.
-
Підготовку та реалізацію програм підтримки МСП задля сприяння збереженню робочих місць, збільшенню продажів та зростанню експорту.
-
Фіксації та/або проведення оцінки збитків, які війна завдала МСП, для того, щоби МСП та місцеві органи влади у подальшому використовували цю інформацію.
-
Допомогу МСП у підготовці до сертифікаційних аудитів або підготовці технічної документації для сертифікації.
-
Розробку та реалізацію програми навчання, спрямованої на підвищення готовності МСП до експорту або на перегляду бізнес-моделей, на які вплинули збої у ланцюгах поставок.
-
Розробку та реалізацію короткострокової навчальної та/або освітньої програми для осіб, які бажають опанувати нову професію.
-
Створення спільнот релокованих та місцевих МСП шляхом започаткування або функціонування альянсів, платформ або хабів.
-
Проведення галузевих заходів, спрямованих на збереження робочих місць серед МСП, збільшення їхніх продажів та зростання їх експорту.
Проєкти мають відповідати стратегіям розвитку організацій-заявників та їхнім організаційним цілям і завданням.
Подання документів:
Процес подання заявок відбуватиметься в один етап. Заявники повинні подати заповнену грантову заявку (Додаток А) через онлайн платформу Submittable за посиланням: https://chemonics.submittable.com/submit/237009/2022-032, деталізований бюджет гранту (Додаток B), а також графік реалізації гранту (Додаток C). Заявки, надіслані електронною поштою, та друковані копії заявок не будуть прийматися.
Програма USAID КЕУ продовжуватиме приймати заявки до 15 грудня 2022 року включно, процес прийому заявок буде розподілено на три частини:
1 частина – до 30 вересня 2022 року включно
2 частина – до 30 жовтня 2022 року включно
3 частина – до 15 грудня 2022 року включно
Заявки, що надійшли із запізненням, або не відповідають вимогам, не розглядатимуться.
Будь ласка, надсилайте всі запитання, пов’язані із цим запитом, на Grants@cepukraine.org. Програма USAID КЕУ надасть відповідь на електронну пошту протягом п’яти робочих днів.
Нижче наведено перелік Додатків в рамках цього запиту на подання грантових заявок:
-
Додаток A – Форма для заповнення грантової заявки (заповнюється та подається онлайн через платформу Submittable)
-
Додаток B – Форма для заповнення бюджету грантової заявки
-
Додаток C – Графік реалізації гранту
-
Додаток D – Необхідні засвідчення
-
заява юридичної особи про відсутність заборгованості з податків або відсутність кримінальних проваджень проти неї (AAPD 14-03);
-
заява щодо заборони надання федеральної допомоги суб’єктам, які потребують укладення певних внутрішніх договорів про конфіденційність (травень 2017 р.).
-
Додаток E – Обов’язкові та застосовні за необхідності Стандартні положення:
-
Стандартні положення для неурядових організацій, зареєстрованих у США та таких, що не зареєстровані в США, які отримують фіксовану винагороду, можна переглянути за таким посиланням: https://www.usaid.gov/sites/default/files/documents/303mat.pdf
-
Стандартні положення для неурядових організацій, які не зареєстровані в США, та які отримують усі інші типи грантів, можна переглянути за таким посиланням: https://www.usaid.gov/sites/default/files/documents/303mab.pdf
-
Додаток F – Свідоцтво про державну реєстрацію або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань.
Можливості
Програма КЕУ усвідомлює, що деяким грантоотримувачам для більш ефективної реалізації діяльності може знадобитися технічна допомога. Саме тому, Програма заохочує заявників зазначати свої потреби в технічній допомозі та тренінгах у заявках.
Програма USAID КЕУ переглядатиме усі кошти, подані в деталізованому бюджеті гранту заявника (Додаток B), та підтверджуватиме їх на предмет обґрунтованості, розподільності та допустимості.
Нижче подано перелік ключових індикаторів, пов’язаних із цим ЗПЗ:
-
Кількість переміщених підприємств, які відновили роботу.
-
Кількість підприємств, які покращили свою організаційну спроможність в результаті грантової підтримки.
-
Кількість МСП, які отримали пряму чи опосередковану підтримку.
-
Кількість працевлаштованих людей і тих, які перекваліфікувались, а також кількість збережених робочих місць, із розподілом на чоловіків і жінок. Кількість ВПО серед нещодавно працевлаштованих працівників.
-
Кількість муніципалітетів, які запровадили кращі практики місцевого економічного врядування та розвитку в результаті грантової підтримки.
-
Кількість нормативно-правових актів або політичних документів (прийнятих, розроблених або в стадії розробки, внесених на розгляд), що стосуються МСП та покращення національного та/або місцевого бізнес-клімату.
-
Кількість антикорупційних заходів, нормативно-правових актів або програмних документів, політик, процедур (запропонованих, прийнятих або реалізованих).
-
Вартість нових інвестицій (залучених коштів) та обсяг збільшених продажів (у доларах США) в результаті грантової підтримки.
-
Кількість нових ринків та/або нових клієнтів, що з’явились у результаті грантової підтримки.
-
Кількість цифрових інструментів і рішень, баз даних, створених в результаті грантової підтримки.