ДЕДЛАЙН: 7 липня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: охорона здоров’я, громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиОсновна мета цього конкурсу заявок – відібрати громадську організацію, яка надаватиме першу психологічну допомогу українцям, використовуючи цифрові засоби та інноваційні підходи для охоплення якомога більшої кількості представників вразливих груп населення.
До розгляду будуть прийняті проєктні пропозиції, які відповідають цілям конкурсу, зокрема:
-
Подолання та зменшення наслідків бойових дій для внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), населення, постраждалого від війни, ветеранів та інших найбільш вразливих груп, включаючи переміщених осіб поза межами України, шляхом надання безкоштовної психологічної допомоги, яка формуватиме відчуття безпеки, зв’язку з іншими людьми, миру та надії, а також сприятиме досягненню емоційної стабільності та навчанню інструментам психічної самодопомоги.
-
Надання комплексної психологічної підтримки як на території України, так і поза її межами, тим, хто потребує додаткових втручань, включаючи перенаправлення до інших служб (медичних закладів, соціальних служб, спеціалізованих психологічних служб тощо), проведення групових консультацій за окремими тематичними напрямами, такими як релокація, втрата родичів, психологічна підтримка дітей тощо.
-
Проведення психоосвітніх кампаній у соціальних мережах та популярних ЗМІ з метою подолання стигматизації звернення за психосоціальною допомогою.
-
Для подальшого вдосконалення надання послуг психологами/-инями як на гарячих лініях, так і під час групових консультацій — проведення відповідних досліджень, зокрема: вивчення тематики звернень, їхньої природи, особливостей та поширеності в різних регіонах; дослідження кількості випадків психічних захворювань порівняно з психосоціальними запитами; аналіз гендерного й вікового розподілу, а також інших тем у разі актуальності.
Проєкт має сприяти покращенню психоемоційного стану ВПО, населення, постраждалого від війни, та інших бенефіціарів, включаючи біженців/евакуйованих, які перебувають за межами України та потребують психологічної підтримки, тим самим посилюючи стійкість громад, особисту безпеку, самоорганізацію психологів/-инь у волонтерські самодопоміжні групи, а також взаємодію між зацікавленими сторонами (психологами, волонтерами, органами місцевої влади, закладами освіти, соціальними службами, бізнесом тощо). Очікується, що проєкт передбачатиме використання цифрових рішень для забезпечення більш широкої доступності психологічної допомоги для бенефіціарів.
Проєкт, який буде впроваджуватися за кошти цього грантового конкурсу, планується до реалізації на території України, а також в країнах, приймаючих біженців з України.
Цей конкурс пропозицій передбачає підтримку проєкту з тривалістю до 7 місяців (однак проєкт має бути завершений не пізніше 28 лютого 2026 року). Плановий початок реалізації проєкту — липень 2025 року.
Для кого
Громадські або благодійні організації, що подаватимуть проєктні пропозиції за цим конкурсом, мають відповідати таким обов’язковим вимогам:
-
бути офіційно зареєстрованою зі статусом юридичної особи на території України;
-
мати статус неприбуткової або благодійної організації (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048) та здійснювати діяльність на території, підконтрольній уряду України;
-
мати досвід роботи від трьох років відповідно до тематики конкурсу;
-
мати підтверджений досвід впровадження щонайменше трьох проєктів та звітування за ними;
-
мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації (керівник проєкту, фінансовий спеціаліст/бухгалтер, психологи та інші фахівці відповідно до потреб проєкту). У випадку, якщо залучення фахівців передбачається лише за умови підтримки проєктної пропозиції, описова заявка має містити ключові вимоги, що висуватимуться до кожного з фахівців, передбаченого проєктом (профільна освіта, досвід роботи, тощо);
-
Досвід співпраці з міжнародними організаціями є додатковою перевагою.
Проєктна команда щонайменше має складатися з: координатора проєкту (відповідального за загальну координацію імплементації проєкту та подання відповідних звітів Програмі Розвитку ООН), бухгалтера (відповідального за ведення обліково-фінансової звітності), психологів (відповідальних за надання психологічної допомоги бенефіціарам) та інших осіб, безпосередньо залучених до впровадження проєкту.
Психологи повинні мати вищу освіту за спеціальністю “Психологія” (підтверджену дипломом) та щонайменше 2 роки практичного досвіду роботи у якості психолога.
Сума
Максимальний бюджет проєктної пропозиції не повинен перевищувати 140 000 доларів США.
Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані винятково для оплати:
-
праці персоналу організації та залучених експертів/-ок;
-
товарів та послуг, необхідних для реалізації проєктної діяльності;
-
комунікаційних та інформаційних послуг;
-
консультаційних послуг, необхідних для досягнення проєктних цілей;
-
оренди приміщень (для проведення тренінгів, групової роботи, тощо), обслуговування заходів, та інших послуг, передбачених проєктною діяльністю;
-
друкарських, типографських і копіювальних послуг;
-
витратних матеріалів і канцелярських товарів;
-
транспортних та інших витрат, пов’язаних із проєктною діяльністю.
Адміністративні витрати фінансової пропозиції не можуть перевищувати 5% від загальної вартості проєктної пропозиції. Витрати на оплату праці адміністративної команди не можуть перевищувати 20% від загальної вартості проєктної пропозиції.